استقبال مازنی ها از تردد ریلی؛ افزایش ۲۳ درصدی تردد مردم با قطار
استقبال مازنی ها از تردد ریلی؛ افزایش ۲۳ درصدی تردد مردم با قطار
سرپرست اداره کل راه آهن شمال از افزایش ۲۳ درصدی جابجایی مسافر با قطارهای حومه و بین شهری در مازندران خبر داد و گفت: طی هشت ماه گذشته ۷۵۷ هزار مسافر توسط قطار جابجا شدند.

تیرنگ نیوز: سرپرست اداره کل راه آهن شمال از افزایش ۲۳ درصدی جابجایی مسافر با قطارهای حومه و بین شهری در مازندران خبر داد و گفت: طی هشت ماه گذشته ۷۵۷ هزار مسافر توسط قطار جابجا شدند.

به گزارش خبرنگار روزنامه تیرنگ به نقل ایرنا، رحمان معصومی افزود: در مدت مشابه سال گذشته حدود ۶۱۵ هزار نفر با استفاده از قطارهای مسافربری راه آهن شمال جابجا شدند که نشان از افزایش مستمر استقبال مردم از حمل و نقل ریلی دارد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت و کیفیت شبکه ریلی راه آهن شمال بیان کرد: عوامل متعددی در این مسئله دخیل است که مهمترین آن ارزان قیمت بودن حمل و نقل ریلی است.

سرپرست اداره کل راه آهن شمال همچنین سرعت در انتقال، افزایش ترافیک خودرویی در جاده‌های مازندران، امنیت بالا در سفر و جابجایی و هزینه بالای تردد با خودروهای شخصی را عمده دلایل در افزایش جابجایی ریلی برشمرد و گفت: پیش بینی می کنیم طی سال های آینده این روند افزایش بیشتری داشته باشد.

معصومی به ظرفیت بالای راه آهن شمال برای جابجایی بین شهری و حومه اشاره کرد و افزود: هنوز راه آهن به طور کامل در سبد حمل و نقل خانواده های مازندرانی (مناطق برخوردار از خط ریلی) قرار نگرفته است و با شرایط ایده آل فاصله داریم.

به گفته او درآمد راه آهن از جابجایی های داخلی استان بسیار اندک است و باید با اقبال و افزایش تعداد مسافر هزینه ها را جبران کنیم.

سرپرست اداره کل راه آهن شمال گفت: در حال حاضر هشت رام قطار در استان فعال است که از این تعداد ۶ رام از پل‌سفید تا گرگان و ۲ رام نیز از تهران تا فیروزکوه(فیروزکوه محدوده راه آهن شمال محسوب می‌شود) فعالیت دارند و هر سرویس از قابلیت جابجایی استاندارد ۳۰۰ نفر برخوردار است.