استان با استعداد اما بی امکانات!/ فوتبال مازندران ویژه دیده شود
استان با استعداد اما بی امکانات!/ فوتبال مازندران ویژه دیده شود
متاسفانه این استان علیرغم استعدادهای فراوان، در حوزه فوتبال بسیار محروم است و از نداشتن امکانات اولیه ورزشی رنج می برد. همواره شاهد بودیم که نمایندگان فوتبال مازندران درجام حذفی و لیگ و دسته های پایین تر با ابتدایی ترین امکانات در مقابل حریفان خود قرار می گرفتند و غالبا با انتقاد تیم های میهمان و کارشناسان فوتبال مواجه بوده اند.

تیرنگ نیوز – سرویس سیاست: همانطور که در خبرها و فضای مجازی از نظرتان گذشت در روزهای اخیر لیست بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران اعلام شد.

این لیست در حالی اعلام شد که کارلوس کی‌روش سرمربی جدید تیم ملی که قرار است برای سومین جام جهانی پیاپی روی نیمکت ایران بنشینید، هنوز به ایران سفر نکرده اما با توجه به حضور چند ساله در ایران شناخت نسبی از فوتبال ایران و بازیکنانش دارد.

با نزدیکی بازی های دوستانه با اروگوئه و سنگال در فیفادی شهریور و مهرماه اردوی تیم ملی فوتبال ایران از امروز (چهارشنبه) آغاز می‌شود و طبق زمانبندی تعیین شده استمرار می یابد.

پیش بینی ها حاکی از آن است با اینکه گروه ایران در این دوره از جام جهانی قدری آسانتر از دوره قبل است اما باز به نظر می رسد کارلوس کی روش در قطر هم کاری دشوار در پیش داشته باشد.

البته بازگشت مجدد کی روش با توجه به نتایج خوب اسکوچیچ و صعود آسان و زودهنگام ایران به جام جهانی حواشی و انتقادات بسیاری در پی داشته که در این مجال جهت حفظ آرامش تیم ملی از پرداختن به آن پرهیز می کنیم.

اگرچه اعضای تیم ملی ایران در سال های اخیر تقریبا مشخص است و از شالکه و پایه ثابتی برخوردار است اما مهمترین تفاوت لیست کی‌روش با لیست اسکوچیچ حذف ۲ چهره سرخابی است.

تفاوت دیگر لیست کی روش و اسکوچیچ ان است که رامین رضاییان و مرتضی پورعلی گنجی دو بازیکن مازندرانی که درلیست اسکوچیچ حضور نداشتند با بازگشت کی‌روش، دوباره شانس حضور در تیم ملی را پیدا کرده‌اند و سروش رفیعی و عارف غلامی از لیست مذکور خط خورده اند.

در لیست جدید کی‌روش، استقلال و سپاهان هر کدام با ۶ بازیکن و پرسپولیس با 5 بازیکن بیشترین بازیکنان تیم ملی را در اختیار دارند.

شاید برای شما هم به عنوان یک مازندرانی جالب باشد که از بین ۲۴ بازیکن معرفی شده ۶ ملی پوش، مازندرانی هستند و حتی می توانست این عدد بزرگتر باشد.

مرتضی پورعلی گنجی، سعید صادقی، رامین رضائیان، سامان فلاح، ابوالفضل جلالی و سید محمد کریمی، بازیکنان ۶ بازیکن مازندرانی در لیست کارلوس کی روش هستند که شانس حضور در لیست نهایی تیم ملی و بازی در جام جهانی قطر را دارند.

مازندران از جمله استان های فوتبال خیز و فوتبال دوست کشور است که در طول دهه های مختلف، بازیکنان بزرگی در سطح اول فوتبال داشته و دارد.

هم اکنون نیز بخش مهمی از سرخابی های پایتخت و تیمهای ریشه داری چون سپاهان را بازیکنان مازندرانی تشکیل می دهند.

حضور نساجی مازندران و علاقه و استقبال کم نظیر مردم این خطه از این باشگاه نمونه ای از فوتبالی بودن مردم مازندران است.

اما متاسفانه این استان علیرغم استعدادهای فراوان، در حوزه فوتبال بسیار محروم است و از نداشتن امکانات اولیه ورزشی رنج می برد.

همواره شاهد بودیم که نمایندگان فوتبال مازندران درجام حذفی و لیگ و دسته های پایین تر با ابتدایی ترین امکانات در مقابل حریفان خود قرار می گرفتند و غالبا با انتقاد تیم های میهمان و کارشناسان فوتبال مواجه بوده اند.

مخصوصا آنکه این استان تا همین یکی دو هفته قبل از داشتن یک زمین چمن مطلوب محروم بوده و بازی های خانگی نماینده خود را در استان های دیگر (مشهد، تهران، اصفهان و…) برگزار می کرده که این موضوع برای استان پر باران و سرسبزی چون مازندران در آن میخ طویله سبز می شود دردناک است!

امیدواریم این نگاه مثبتی که به تازگی به فوتبال مازندران شده، استمرار یابد و ما شاهد مطلوب شدن وضعیت امکانات فوتبالی این استان باشیم تا به یاری خدا و همت مسئولان و متولیان بتوانیم نمایندگان بیشتری در رده های مختلف سنی و لیگ فوتبال کشور داشته باشیم.

در پایان برای 6 بازیکن مازندرانی دعوت شده به تیم ملی آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم هر 6 نفر آن ها بتوانند نقش موثری در افتخار افرینی ایران در جام جهانی قطر داشته باشند.