3
محمدزاده فعال سیاسی اجتماعی استان و نماینده ویژه ستاد مرکزی و عضو شورای راهبردی پویش حامیان آیت الله رئیسی مازندران در گفت و گو با تیرنگ؛

استاندار و نمایندگان مازندران ورود کنند/ بهزیستی مدیر درون سازمانی می خواهد

  • کد خبر : 16870
  • ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۳
استاندار و نمایندگان مازندران ورود کنند/ بهزیستی مدیر درون سازمانی می خواهد
فعال سیاسی اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه چنین تصمیماتی با تاکیدات مقام معظم رهبری مغایراست، گفت: اینکه ما نتوانیم در این سازمان عریض و طویل با آن همه مدیر و نیرو در مرکز استان و سایر شهرستان ها، یک یا چند گزینه برای مدیرکلی بهزیستی معرفی و انتخاب کنیم و از یک سازمان دیگر مدیر بیاوریم واقعا فاجعه است.

تیرنگ نیوز- سرویس اجتماعی: داود محمدزاده در گفت و گو با تیرنگ با اشاره به شنیده های اخیر پیرامون احتمال بکارگیری مدیر برون سازمانی برای مدیرکلی بهزیستی مازندران در دولت سیزدهم اظهار کرد: از آنجا که بیش از 12 سال با بهزیستی همکاری داریم به خوبی از مسائل و مشکلات این سازمان آگاهی داریم، دغدغه های داخلی آن را هستیم و رفتار مدیران و میزان عملکرد و موفقیت آن ها را می شناسیم بنابراین بدون هیچ قصد و غرضی فقط می خواهیم انچه را که به مصلحت این سازمان را بیان کنیم.

وی افزود: درست است که مدیران باید با سیاست های این دولت همخوانی و همراهی داشته باشند اما نباید از شاخصه های مهمی چون تخصص و تجربه و توانمندی غافل شد.

نماینده ویژه ستاد مرکزی و عضو شورای راهبردی پویش حامیان آیت الله رئیسی مازندران با بیان اینکه تجربه نشان داده بکارگیری مدیران برون سازمانی معمولا خسارات بار بوده است، گفت: چنین اقداماتی در دولت سیزدهم که دغدغه خدمت به مردم و آبادانی کشور را دارد، زیبنده نیست و این با اهداف، برنامه ها و توصیه های دولت به وزرا و استانداران همخوانی ندارد.

محمدزاده تصریح کرد: اینکه فردی را بخواهند از یک سازمان دیگر به مدیرکلی بهزیستی مازندران به عنوان یک دستگاه تخصصی بگمارند، اقدامی غیرحرفه ای است که در نهایت به زیان این سازمان تمام خواهد شد. چرا که کار در بهزیستی و با سازمان های دیگر تفاوت های بسیاری دارد.

وی ادامه داد: بهزیستی یک سازمان مستقل است و اهداف و برنامه های تخصصی دارد از اینرو نیاز به افراد متخصص و با تجربه و با دانش دارد. فردی که می خواهد به این سازمان تخصصی، مدیریت صحیح و موثر داشته باشد حداقل باید جزئی از این مجموعه باشد و لایه های و حوزه های مختلف آن (معاونت ها، ادارات شهرستان و…) همچنین نقاط ضعف و قوت این سازمان را بشناسد وگرنه حداقل دو سه سال از زمان مدیریتش صرف شناخت و آگاهی از بخش های مختلف این سازمان خواهد شد که این خود بزرگترین خسارت است و به نوعی رفتاری توهین آمیز با بهزیستی محسوب می شود.

فعال سیاسی اجتماعی استان مازندران با بیان اینکه چنین تصمیماتی با تاکیدات مقام معظم رهبری مغایراست، گفت: اینکه ما نتوانیم در این سازمان عریض و طویل با آن همه مدیر و نیرو در مرکز استان و سایر شهرستان ها، یک یا چند گزینه برای مدیرکلی بهزیستی معرفی و انتخاب کنیم و از یک سازمان دیگر مدیر بیاوریم واقعا فاجعه است.

محمدزاده با اشاره به مدیریت سه ساله مدیر فعلی بهزیستی استان به عنوان یک مدیر برون سازمانی بیان کرد: چنین انتخاب هایی مسلما به زیان استان است و با استمرار این روند از اهداف مان دور و در خدمات دهی به مددجویان دچار مشکل خواهیم شد.

وی افزود: چگونه است برای جذب نیروهای زیرمجموعه بهزیستی باید کارشناسان مرتبط با مدارک مرتبط بکارگیری گردند اما برای انتخاب مدیرکل این مجموعه، موارد حداقلی را هم لحاظ نمی کنند. اینگونه انتصابات با نحوه جذب نیرو در بهزیستی همخوانی ندارد.

عضو شورای راهبردی پویش حامیان آیت الله رئیسی مازندران تصریح کرد: تا زمانی که در سازمان خود این همه نیرو و مدیر داریم نباید نگاه مان به سازمان های دیگر باشد نباید زحمات و خدمات مدیران داخل مجموعه را نادیده گرفت و از بیرون مدیر آورد.

محمدزاده با اشاره به برخی ویژگی های مدیران چون تعهد، تخصص، تجربه، توانمندی و… اظهار کرد: برای انتخاب مدیر باید نیاز سنجی شود، بانک اطلاعات تهیه گردد و فردی که بیشترین ویژگی ها را دارد و با دولت همسواست، انتخاب گردد. فردی که بتواند قدرت توزیع عادلانه بودجه و امکانات را در سراسر استان داشته باشد.

وی بیان کرد: با شناختی که از روحیه جهادی و انقلابی استاندار مازندران داریم، شایسته نیست شاهد چنین انتصاباتی در استان باشیم و انتظار می رود در چنین تصمیماتی تجدیدنظر شود و عالمانه عمل گردد.

نماینده ویژه ستاد مرکزی آیت الله رئیسی در مازندران افزود: از نمایندگان مجلس نیز انتظار ورود به ماجرا را داریم، حتی می توان در انتخاب مدیران از نظرات و مشاوره های نیروهای ستادی استفاده کرد آن ها بازوان دولت منتخب هستند که با سیاست ها و اهداف آیت الله رئیسی همراه بودند و شناخت نسبی از استان، سازمان ها و مدیران دارند، نباید آن ها را کنار بزنیم.

محمدزاده در پایان گفت: امیدواریم ماجرا به گونه ای پیش برود که به انتخاب مدیری درون سازمانی، توانمند، متخصص و با تجربه پیش برود و منجر به بهبود عملکرد و خدمات دهی بهزیستی گردد.

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=16870

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.