ارتقاء سرانه ورزشی به ۱.۳ متر مربع، دستاورد ماندگار انقلاب اسلامی در استان
ارتقاء سرانه ورزشی به ۱.۳ متر مربع، دستاورد ماندگار انقلاب اسلامی در استان
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: ارتقاء قابل توجه سرانه ورزشی از هفت صدم متر مربع در سال ۱۳۵۷ به ۱.۳ متر مربع در زمان حاضر از دستاوردهای ماندگار انقلاب اسلامی در مازندران است.

تیرنگ نیوز: سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: ارتقاء قابل توجه سرانه ورزشی از هفت صدم متر مربع در سال ۱۳۵۷ به ۱.۳ متر مربع در زمان حاضر از دستاوردهای ماندگار انقلاب اسلامی در مازندران است.

عادل عالیشان به مناسبت دهه فجر افزود: در قبل از انقلاب میزان اماکن ورزشی مازندران ۱۷ هزار متر مربع بود که اکنون این رقم با جهش قابل توجه به ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: در مازندران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ۵۵۶ مکان ورزشی سرباز و سرپوشیده احداث شد و در برنامه ششم توسعه سرانه ورزشی ۱.۲ متر مربعی را برای استان در نظر گرفته شد که این رقم اکنون با افزایش یک دهم درصدی به ۱.۳ متر مربع رسیده است.

حضور ۳۰ درصدی بانوان مازندرانی در ورزش همگانی

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان این که، در این استان مشارکت مردان و زنان در ورزش همگانی در قبل از انقلاب صفر بود، گفت: در زمان حاضر ۳۰ درصد بانوان و ۳۵ درصد آقایان استان در ورزش همگانی مشارکت دارند.

وی اضافه کرد: در قبل از انقلاب اسلامی زیر ۱۰۰ نفر داور و مربی ورزشی در مازندران فعالیت داشتند که با تلاش های صورت گرفته در بعد از انقلاب اسلامی این رقم اکنون ۲۵ هزار و ۳۵۸ نفر رسید.

نقش آفرینی ۱۷۰ هزار ورزشکار حرفه‌ای و آماتور در مازندران

عالیشان با بیان این که، در زمان حاضر ۱۷۰ هزار نفر در استان در ورزش قهرمانی به صورت حرفه ای و آماتور فعال هستند، گفت: سالانه از این تعداد ورزشکار ۵۰۰ تا ۶۰۰ مدال در میادین مهم جهانی، المپیک، آسیایی و بین المللی کسب می‌شود.

فعالیت ۲ هزار و ۵۰۰ باشگاه خصوصی

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران با بیان این که، در قبل از انقلاب این استان فاقد تعاونی و باشگاه خصوصی ورزشی بود، گفت: بعد از انقلاب با جهشی قابل توجه ۲هزار و ۵۰۰ باشگاه خصوصی در مازندران فعال شد.

وی تصریح کرد: در قبل از انقلاب ۲۶ رشته ورزشی در مازندران فعال بود که در زمان حاضر ۱۱۰رشته در سبک های مختلف ورزشکاران آن به تمرین و سپری کردن دوران قهرمانی و ورزشی خود مشغول هستند.

ظرفیت ۷۹۵ هیات ورزشی در استان

عالیشان با اشاره به دیگر عملکرد نظام اسلامی در ورزش مازندران گفت: در قبل از انقلاب اسلامی تنها ۹۰ هیات ورزشی در استان فعال بود که این رقم اکنون به ۷۹۵ هیات افزایش یافت.

این مقام مسوول اضافه کرد: در قبل از انقلاب اسلامی حتی یک رویداد بین المللی ورزشی در استان برگزار نشد اما بعد از انقلاب اسلامی رویدادهای مهم ورزشی در رشته های کشتی، دوچرخه سواری، شمشیر بازی و تنیس در این دیار برگزار شد.

مدال آوری مازندرانی ها در ۵۲ رشته ورزشی

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران خاطر نشان کرد: در قبل از انقلاب، مازندران تنها ۲ نشان المپیکی داشت اما در طول پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این رقم به ۳۲ مدال رسید.

عالیشان تصریح کرد: مدال آوری ورزشکاران مازندرانی در قبل از انقلاب در چهار تا پنج رشته ورزشی در رویدادهای مهم جهانی و بین المللی بود که این رقم اکنون به ۵۲ رشته رسیده است.

  • منبع خبر : روابط عمومی پایگاه خبری ورزش و جوانان مازندران