اخذ مجوز ماده ۲۳ برای ایجاد و افزایش حجم تاسیسات فاضلاب در ساری و فریدونکنار
اخذ مجوز ماده ۲۳ برای ایجاد و افزایش حجم تاسیسات فاضلاب در ساری و فریدونکنار
به منظور ارتقای ضریب بهره مندی و افزایش جمعیت برخوردار از خدمات طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهداشتی، مجوز ماده ۲۳ برای ایجاد و افزایش حجم دو طرح فاضلاب در ساری و فریدونکنار با حمایت نمایندگان این دو شهرستان اخذ شده است.

تیرنگ نیوز: به منظور ارتقای ضریب بهره مندی و افزایش جمعیت برخوردار از خدمات طرحهای جمع آوری و تصفیه فاضلاب بهداشتی، مجوز ماده ۲۳ برای ایجاد و افزایش حجم دو طرح فاضلاب در ساری و فریدونکنار با حمایت نمایندگان این دو شهرستان اخذ شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران؛  عزیزا… بالویی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری شرکت با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به احداث مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب ساری با ظرفیت ۲۳۴۰۰ متر مکعب در شبانه روز برای جمعیت ۱۰۰هزار نفر و توسعه محدوده شهری، مجوز ماده ۲۳ در راستای افزایش احجام طرح  تاسیسات فاضلاب ساری از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور صادر شده است.

وی افزود: این طرح با عملیاتی شامل ۵۰۰ کیلومتر شبکه جمع آوری و ۱۰ واحد ایستگاه بالابر با افزایش جمعیت بهره مند طرح از ۲۵۰ هزار نفر به ۴۵۰ هزار نفر و پیش بینی اعتباری به مبلغ ۵۵۰۰ میلیارد ریال اجرایی خواهد شد.

بالویی با اشاره به طرح فاضلاب فریدونکنار گفت: با توجه به ضرورت زیست محیطی ناشی از عدم ساماندهی فاضلاب در فریدونکنار و تخلیه نامناسب آن به دریا و مخاطرات بهداشتی ناشی از آن مجوز ماده ۲۳ برای طرح ایجاد تاسیسات فاضلاب در فریدونکنار نیز اخذ شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آب و فاضلاب مازندران ادامه داد: این طرح برای جمعیت ۷۵ هزار نفر با پیش بینی اعتباری به میزان ۷۲۰۰ میلیارد ریال در دستور کار شرکت قرار گرفت.

وی در پایان از تلاش نمایندگان شهرستانهای ساری ومیاندرود ، بابلسر و فریدونکنار در مجلس، حمایت و مساعدت مجموعه وزارت نیرو، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان حفاظت محیط زیست، اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی  قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی