اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان در سال جاری
اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان در سال جاری
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از هنرستان فنی و حرفه ای بعثت ناحیه ۲ ساری از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان در سال جاری خبر داده و گفت: به زودی توزیع این اعتبار، بین هنرستان‌های استان آغاز خواهد شد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بازدید از هنرستان فنی و حرفه ای بعثت ناحیه ۲ ساری از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان در سال جاری خبر داده و گفت: به زودی توزیع این اعتبار، بین هنرستان‌های استان آغاز خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» به بهانه حضور در جلسه شورای دبیران هنرستان فنی و حرفه‌ای بعثت ناحیه ۲ ساری با همراهی دهقان معاون آموزش متوسطه اداره‌کل، کاظمی رئیس اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش اداره کل و خورشیدی مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ ساری از کارگاههای این هنرستان بازدید کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش زیربنای توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هر کشور است گفت: توسعه اتفاق نمی‌افتد مگر با توجه ویژه به آموزش و پرورش. و یکی از مهمترین محورهای توسعه مدرسه است، که در سند تحول بنیادین از آن به عنوان کانون تربیت محله نام برده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران اضافه کرد: یکی از راههای رسیدن به توسعه،  ایجاد اشتغال پایدار است که با تربیت هنرجویان ماهر در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش می‌توانیم اشتغال پایدار در جامعه ایجاد کنیم.

سعدی پور با اشاره به اینکه هنرستان ها پیشانی آموزش و پرورش هستند تصریح کرد: خلاقیتها، ابتکارات و نوآوری و نوجویی در هنرستان‌ها شکل می‌گیرد. در واقع هنرستانها مرکز فعالیت‌های خلاقانه و مبتکرانه هستند. اهمیت نقش هنرستان ها در ایجاد اشتغال و توسعه پایدار بر کسی پوشیده نیست از این رو باید هنرستان‌ها به مرکز توجه تبدیل شوند.

وی تأکید کرد: نگاه و نگرش جامعه نسبت به هنرستان ها باید تغییر پیدا کند و این تغییر نگرش از خود مدارس باید شروع شود. و مدارس ابتدا نگاه شرکای آموزش و پرورش که همان خانواده‌ها و اولیای گرانقدر و دانش‌آموزان هستند را نسبت به این مسئله متحول کرده و سپس این نگاه در سطح جامعه تعمیم یابد.

این مقام مسئول تاکید کرد بهترین دانش آموزان باید به این هنرستانها هدایت شود. در همین راستا با ایجاد جشنواره ها و ایجاد نمایشگاه های دائمی از توانمندی‌های هنرآموزان و هنرجویان این هنرستان ها باید به ایجاد انگیزه در سطح جامعه دانش‌آموزان و خانواده‌ها بپردازیم.

علی رضا سعیدی‌پور اذعان داشت: بیش از اندازه به کنکور توجه کردیم در صورتی که رسالت آموزش و پرورش کنکور نیست.در جای جای شهر از دانش آموزانی که در کنکور حائز رتبه‌های برتر شدند تقدیر و تکریم و تجلیل صورت می‌گیرد اما برای دانش آموزانی که مهارت های خوبی را در هنرستان‌ها آموختند حتی یک بنر هم در سطح شهر نمی‌بینیم. باید به دانش آموزان ماهر در امور فنی، هنری، فرهنگی، ورزشی و غیره میدان دهیم تا آنها نیز دیده شوند و به این شکل با برجسته کردن موفقیت های این عزیزان، تحول را از مدرسه کلید بزنیم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون کشورمان نیازمند اشتغال پایدار است و باید از فرصت طلایی هفته مشاغل برای نمایش توانمندی‌های هنرجویان هنرستان ها برای دیگر دانش‌آموزان و اولیا استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران ضمن تقدیر از کادر اجرایی و هنرآموزان این هنرستان یادآور شد: آرامش و امنیت خاطری که در این مدرسه حاکم است نشان از مهارت های بالای فنی، انسانی و ادراکی مدیر محترم این هنرستان دارد. این آرامش ابتدا به کارکنان این مدرسه سپس به دانش‌آموزان و هنرجویان کلاس‌ها و به تبع آن، به خانوادها نیز سرایت خواهد کرد.

در پایان این مراسم از هنر آموزان این آموزشگاه که به کسوت بازنشستگی نائل شدند با اهدای لوح و هدیه، تقدیر شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی