اختتامیه نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه
اختتامیه نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه
همزمان با پایان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه برگزار شد.

تیرنگ نیوز: همزمان با پایان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه برگزار شد.

همزمان با پایان هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منابع طبیعی و رسانه به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور منتخبین و شایستگان تقدیر این جشنواره برگزار شد.

در این مراسم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ضمن تشکر از اصحاب رسانه و خبرنگاران جهت افزایش پوشش اخبار حوزه منابع طبیعی و همچنین اشاعه فرهنگ منابع طبیعی در میان مردم تقدیر و تشکر به عمل آوردند و همچنین از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواستن که در راستای اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور همگام و همراه با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری باشند در ادامه از برگزیدگان و افراد شایسته تقدیر این مراسم با اهدای لوح یادبود و تندیس جشنواره تقدیر به عمل آمد.

بیانیه جشنواره:

به نام خدا

به لطف خدا نخستین جشنواره رسانه ای منابع طبیعی و رسانه طی سال جاری  با هدف بهره‌گیری از توانمندی‌های رسانه‌های مازندران در  اشاعه، گسترش و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت، احیا، توسعه، اصلاح و بهره برداری اصولی از منابع طبیعی و اهمیت آبخیزداری در محورهای موضوعی 10 گانه آبخیزداری و آبخوانداری، مراتع و گیاهان دارویی،  جنگل‌های هیرکانی(تهدیدها و فرصت‌ها)، نقش جوامع  و بهره برداران محلی ، نقش مردم، رسانه ها، مسوولان و قانونگذاران در حفاظت از منابع طبیعی، جنگلداری و زراعت چوب، قاچاق چوب، مبارزه  با  تخریب و تغییر کاربری غیر مجاز اراضی منابع طبیعی، پیشگیری از تخریب منابع طبیعی، یگان حفاظت و جنگلبانان در  قالب‌های گزارش تحقیقی و تحلیلی، گزارش خبری، مصاحبه، عکس، اینفوگرافی، کلیپ(نماهنگ) و گزارش ویدئویی برگزار شد.

از نکات برجسته در داوری آثار که طی دو مرحله انجام شد لحاظ تولید محتوای رسانه ها در محدوده جغرافیایی فعالیت  اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری مازندران-ساری  از گلوگاه تا نور بود که متاسفانه در مرحله پالایش آثار به دلیل عدم رعایت این مسئله و نیز بازه زمانی اعلام شده ناچار به حذف برخی از آثار ارسالی شدیم.

نزدیک به 100 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که کمترین آثار متعلق به بخش های مصاحبه و گزارش خبری بود که امید می رود خبرنگاران محترم نسبت به تولید محتوا در این بخش ها اهتمام ویژه ای داشته باشند.

گفتنی است درب اتاق  روابط عمومی و تمامی دفاتر مدیران و کارشناسان این اداره به روی تمامی اصحاب رسانه باز بوده و با کمال میل و رویی گشوده پذیرای اصحاب رسانه و نیز هرگونه همکاری لازم در جهت تولید محتوا از سوی اصحاب رسانه خواهیم بود.

در پایان ضمن تشکر از تمامی شرکت کنندگان در این جشنواره، تبریک ویژه خود و اعضای دبیرخانه جشنواره را به برگزیدگان این جشنواره اعلام می دارم.

  • منبع خبر : روابط عمومی