اجرای دومین طرح کنترل مبداء وحین سفر ناوگان حمل و نقل عمومی
اجرای دومین طرح کنترل مبداء وحین سفر ناوگان حمل و نقل عمومی
معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از اجرای دومین مرحله طرح کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان حمل و نقل عمومی در این استان همزمان با سراسر کشور از تاریخ 10 دی لغایت 16 دی در کلیه پایانه های عمومی مسافری و پایانه اختصاصی شرکت های حمل و نقل خبر داد.

تیرنگ نیوز: معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از اجرای دومین مرحله طرح کنترل تاخیر در مبدا و حین سفر ناوگان حمل و نقل عمومی در این استان همزمان با سراسر کشور از تاریخ 10 دی لغایت 16 دی در کلیه پایانه های عمومی مسافری و پایانه اختصاصی شرکت های حمل و نقل خبر داد.

ابوالفضل صفری اظهار داشت: طرح ویژه کنترل تاخیر در مبدا و هنگام سفر ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر در چارچوب نظارت بر اجرای تبصره یک و۲ ماده ۶ ضوابط حمل و نقل مسافر و بند ۶ منشور حقوق مسافر در پایانه های عمومی و نیز اختصاصی شرکت‌های حمل و نقل در تمام استان ها اجرا می‌شود.

وی خطر نشان ساخت: این طرح با توجه به اهمیت موضوع با هدف ارتقای ایمنی سفر به صورت کشوری انجام می پذیرد.

صفری ادامه داد: در این طرح ، انجام بازدیدها در دو سطح کنترل از مبداء پایانه مسافربری و کنترل در پاسگاههای پلیس راه با استفاده از ظرفیت حداکثری گشت راهداری و حمل و نقل، ادارات شهرستانی و همکاری پلیس راه استان و تشکل های صنفی شرکت ها در دستور کار قرار دارد.

معاونت حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران تصریح کرد: روان سازی و سرعت بخشی در ارائه خدمات متناسب با شأن مردم عزیز از جمله اهداف همیشگی متولیان و دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای مسافر استان بوده است.

وی در مورد یکی دیگر از اهداف این طرح افزود: کنترل در مقصد با استفاده از سامانه های “پلاک خوان” و “سپهتن”جهت تعیین زمان سفر ناوگان از مبدا تا مقصد و ثبت زمان تاخیرات بیش از حد مجاز، می باشد .

صفری گفت: استفاده از ظرفیت کلیه تشکل‌های صنفی استان، اطلاع رسانی مسیرهای ارتباطی به مسافران برای انعکاس شکایات و پاسخگویی فوری به شکایات و نظرات دریافتی مسافران از مهمترین موارد اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه مسافران می‌توانند در صورت مشاهده تخلف از سوی رانندگان در مبدا و هنگام سفر مراتب را به سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند، گفت: با تدوین و ابلاغ این دستورالعمل تاکید شده نظارت ها به طور مستمر و موثر استمرار پیدا خواهد کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی