اتمام عملیات ایمن سازی خط لوله 30 اینچ سرخس- نكا در بستر رودخانه فاضل آباد در گلستان
اتمام عملیات ایمن سازی خط لوله 30 اینچ سرخس- نكا در بستر رودخانه فاضل آباد در گلستان
مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از اتمام عملیات ایمن سازی خط لوله 30 اینچ سرخس- نکا در بستر رودخانه " فاضل آباد " استان گلستان در این منطقه عملیاتی خبر داد.

تیرنگ نیوز: مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از اتمام عملیات ایمن سازی خط لوله 30 اینچ سرخس- نکا در بستر رودخانه ” فاضل آباد ” استان گلستان در این منطقه عملیاتی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9 عملیات انتقال گاز، محی الدین مفخمی با اعلام این خبر اظهار کرد:  در ادامه اجرای پروژه های ایمن سازی خط لوله در بستر رودخانه های خروشان منطقه 9 عملیات انتقال گاز، حفاظت و تثبیت رودخانه فاضل آباد جهت ایمن سازی خط لوله انتقال در بستر این رودخانه در محدوده مرکز بهره برداری گرگان به اتمام رسید.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط اقلیمی، جغرافیایی و بارش باران های سیل آسا به خصوص در فصول مختلف سال، خطوط لوله انتقال گاز منطقه 9 همواره در معرض مخاطرات فراوانی قرار دارند، خاطرنشان کرد: موضوع ایمن سازی خط در این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و در سال های اخیر به صورت ویژه پیگیری شده و پروژه های متعددی نیز در بستر رودخانه مورد اجرا قرار گرفته است.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز خاطرنشان کرد: در همین راستا و با اقدامات و فعالیت های شبانه روزی، عملیات ایمن سازی خط لوله 30 اینچ سرخس- نکا در بستر رودخانه “فاضل آباد” این شهرستان در محدوده مرکز بهره برداری گرگان با موفقیت به اتمام رسید.

مفخمی در تشریح این عملیات عنوان کرد: اجرای دیواره ساحلی در دو طرف رودخانه به طول حدود 410 متر، اجرای کف بند بتنی برای حفظ لوله به طول 150 متر و ساماندهی رودخانه در این نقطه از جمله اقدامات ایمن سازی خط لوله در بستر رودخانه فاضل آباد در استان گلستان بوده که موجب پایداری جریان گاز در این خط شده است.

وی افزود: علاوه بر پروژه ایمن سازی خط لوله در بستر رودخانه فاضل آباد که به تازگی به اتمام رسیده، ایمن سازی خطوط لوله در رودخانه های زرین گل، کوسه کلا، منطقه رانشی لوه و همچنین 3 نقطه از خط 12 اینچ مراوه تپه نیز در سال گذشته انجام شده است.

مدیر منطقه 9 وجود رودخانه های خروشان را یکی از چالش های این منطقه عملیاتی عنوان کرد و از تلاش های بی وقفه همکاران منطقه در اجرای پروژه های ایمن سازی جهت پایداری و استمرار جریان گاز در شمال کشور قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی