آیین تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری برگزار شد
آیین تکریم و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری، با حضور تقی شعبانیان معاون محترم امور جنگل‌ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و سیدحسین میرعماد مشاور استان‌های رئیس منابع طبیعی کشور، مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری برگزار شد

تیرنگ نیوز: مراسم تودیع و معارفه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری، با حضور تقی شعبانیان معاون محترم امور جنگل‌ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و سیدحسین میرعماد مشاور استان‌های رئیس منابع طبیعی کشور، مدیران استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری برگزار شد

در این مراسم، دکتر اسحاق عطایی مدیرکل پیشین منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-ساری که در ۱۴ مرداد ماه ۱۳۹۹ معارفه شده بود پس از ۲۸ ماه فعالیت امروز هشتم آذرماه از سمت خود تودیع و سیدعلی علوی به عنوان مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری معارفه شد.

دکتر نقی شعبانیان معاون امور جنگل‌ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در این مراسم اظهار کرد: امروز از زحمات یک مدیر توانمند قدردانی و مدیری جوان را معارفه می‌کنیم.

شعبانیان افزود: امروز شاهد مشکلات زیست محیطی و بلایای طبیعی هستیم که علت اصلی آن بی توجهی به منابع طبیعی است.

وی با اشاره به وسعت 143 میلیون هکتاری منابع طبیعی در سطح کشور خاطرنشان کرد: از بیش از 4/3 میلیون هکتار اراضی جنگلی کشور دو میلیون هکتار جنگل‌های هیرکانی در استان مازندران است که باید بگوییم اراضی بسیار کم و پر اهمیت است.

معاون امور جنگل‌ سازمان منابع‌طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: برای حفظ منابع طبیعی هیچ کوتاهی از ما پذیرفته نیست و این مهم در قرآن و از سوی مقام معظم رهبری و نیز در قانون بارها تاکید شده است.

دکتر شعبانیان با بیان اینکه، جنگل‌های هیرکانی به لحاظ تنوع ژنتیکی، زیست محیطی و گونه‌های گیاهی، ثبت میراث ملی شده است، افزود: مدیریت منابع طبیعی یکی از سخت‌ترین مدیریت‌ها در استان مازندران است که در کنار عشق باید تجربه و علم، تعامل با سایر دستگاه‌ها و مردم، را نیز مدنظر قرار داد.

شعبانیان با تأکید بر لزوم آشتی بین مردم و منابع طبیعی بیان کرد: نباید از انتقادات بترسیم و باید از آن‌ها بهره ببریم و انتقادات مردمی بدلیل درک بالای مردم از اهمیت منابع طبیعی است.

معاون امور جنگل‌ سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اشاره کرد: اگر حفظ منابع طبیعی به فرهنگ عمومی تبدیل شود قطعا بسیاری از چالش‌های فعلی مرتفع خواهد شد.

منابع‌طبیعی از ارکان بخش کشاورزی است

عنایتی رئیس جهاد کشاورزی مازندران نیز در این مراسم گفت: بخش کشاورزی یکی از بخش‌های مهم در حوزه امنیت غذایی کشور است و منابع‌طبیعی یکی از ارکان مهم بخش کشاورزی است.

وی افزود: لذا ارتقای این بستر خیلی مهم خدادادی در استان بسیار حائز اهمیت است و باید تا می‌توانیم این گستره را افزایش و در حفظ آن همت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تاکید کرد: نباید این لطف خدادادی را روز به روز از دست بدهیم که این منابع نقش بسیاری در ابعاد گوناگون دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران یادآور شد: فرهنگ عمومی حفظ منابع طبیعی باید در جامعه نهادینه شود و همه برای هم در حفظ این عرصه‌ها تلاش کنیم.

مهندس سیدعلی علوی نیز در این مراسم اظهار کرد: اساس کار ما حفظ منابع طبیعی و ملی است و باید این عرصه‌ها را حفظ کنیم و به نسل‌های آینده بسپاریم.

سرپرست جدید اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران-ساری خاطرنشان کرد: باید با ارائه طرح و برنامه‌های متنوع و با حداقل خسارت از منابع بهره برده و برای حفاظت از این منابع خدادادی تلاش کنیم.

بر اساس این گزارش، دکتر اسحاق عطایی نیز طی سخنانی ضمن تأکید بر لزوم تقویت حفاظت از اراضی ملی و منابع‌طبیعی استان، از همکاران منابع طبیعی در استان مازندران تشکر و قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی