آمل فرزند ناتنی مازندران است!/ خدا از سر تقصیرات مسببان بگذرد
آمل فرزند ناتنی مازندران است!/ خدا از سر تقصیرات مسببان بگذرد
صندلی مسئولیت صرفاً برای نشستن و نهایتاً امضای چند برگه نیست و باید تصمیمات مقتضی و درست در برهه‌های حساس و حیاتی گرفت و این مهم نیاز شجاعت و درایت است و نظر این خصوصیات در مسئولانی که باید دیده نمی‌شود. دعا کنید که هم این وضعیت بهبود یابد و هم خدا از سر تقصیرات آن‌هایی که با بی‌تفاوتی وضعیت را به اینجا کشانده‌اند بگذرد...

تیرنگ- گروه سیاسی: پس از وضعیت اسفناک و نگران کننده شیوع ویروس کرونا در شهرستان آمل، مهدی آباد فعال سیاسی آمل و دبیر حزب اسلامی ایران‌زمین در مازندران، نامه ای سرگشاده به آقای استاندار نگاشته است و یک نسخه از آن را جهت انتشار در اختیار پایگاه خبری- تحلیلی تیرنگ قرار داده است. مشروح نامه آقای آباد در ادامه، عینا منتشر می شود.

بسم‌اللّه الرحمن الرحیم

جناب آقای حسین زادگان، استاندار محترم مازندران

آمل سال‌های زیادی است که به چشم فرزندی ناتنی در نگاه مسئولان استانی نگریسته می‌شود و ثمره این نوع نگاه، تبعیض، بی‌عدالتی و نابرابری‌های متعددی بوده است. و متأسفانه طی این ایام شوم بیماری کووید_۱۹ این تفاوت نگاه بیشتر خود را به ما ‌نشان داده و هیچ فریادرسی برایمان جز خداوند متعال نیست چنانکه گویی سلامتی مردمان این شهر و دیار کمترین ارزش را برای مسئولان استانی ندارد.

جناب آقای حسین زادگان
همان‌طور که می دانید آمل (و ییلاقات) آن‌، هم مقصد پایتخت‌نشینان است و هم مسیری برای رسیدن به ساحل خزر ‌و این دو باعث شده که بیشترین مواجهه با میهمانانی که به گفته مسئولان منبع اصلی گسترش بیماری طی این هفته‌ها بوده‌اند، را داشته و نتیجه‌اش را که خودتان بهتر می‌بینید. از طرفی آمل، به علت همان نگاه تبعیض‌آمیزی که در ابتدا ذکر شد خود با مشکلات بسیاری در بحث بهداشت و درمان دست‌وپنجه نرم می‌کند که از جمله آن می‌توان به کمبود تخت، ICU، کمبود نیروی متخصص و پرستار، نداشتن ابتدایی‌ترین امکانات ( حتی آمبولانس برای بیمارستان امام خمینی ره) و از همه مهم‌تر عدم تکمیل و تجهیز بیمارستان‌های درگیر اشاره‌ کرد و با همه این معضلات و مشکلات ، آمل پذیرای بیماران کرونایی شهرهای هم‌جوار است که این موضوع موجب افزایش بار روانی منفی بر روی همشهریان و خستگی مفرط پرسنل و کادر درمانی بیمارستان‌های شهر شده‌اند که بیماری ۷۰ نفر از پرسنل از جمله دو تن از رؤسا بیمارستان‌ها از همین موضوع حکایت دارد و در ازای آن کمک و حمایت آنچنانی در بخش بهداشت نشده است.

جناب آقای استاندار
متأسفانه طی هفته گذشته نزدیک به ۷۰۰ بیمار در بیمارستان‌های آمل بستری‌شده و قریب به پنجاه نفر از بیماران جان خود را ازدست‌داده‌اند و در تمام این مدتی و در شرایطی که همشهریان ما با نگرانی اخبار مربوطه را پیگیری می‌کردند مسئولان فقط نظاره‌گر و نهایتاً سخنران بوده‌اند و از همه تلخ‌تر سخنان و اظهارات سخیف معاون وزیر بهداشت جناب آقای حریرچی بوده که باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردمی شد که تحسین و تشکر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی را برانگیختند و تنها شهری شد که نامش در وصیت‌نامه الهی_سیاسی آن بزرگوار آمده است.

جناب آقای مهندس
همان‌گونه که مردم این شهر در بهمن ۶۰ و با دستان خالی دشمنان کوردل و مزدور را شکست داده‌اند، اینبار نیز در نبرد با این بیماری سربلند خواهند شد اما این حجم تبعیض، بی‌توجهی و بی‌خیالی مدیران استانی و کشوری لکه ننگی خواهد شد برای وزارت بهداشت و دولتی که مدعی اعتدال و تدبیر بود … البته اگر بتوان لوحه سفیدی برای این دولت متصور بود!

جناب آقای استاندار
صندلی مسئولیت صرفاً برای نشستن و نهایتاً امضای چند برگه نیست و باید تصمیمات مقتضی و درست در برهه‌های حساس و حیاتی گرفت و این مهم نیاز شجاعت و درایت است و به نظر این خصوصیات در مسئولانی که باید دیده نمی‌شود.
هر چه زودتر دستور انسداد جاده‌های مواصلاتی را بدهید، ادارات و بانک‌ها را تعطیل کنید (البته با در نظر گرفتن میزان نیاز)، تقاضای برپایی بیمارستان صحرایی در شهر‌های خاص کنید، برای ارزاق دهک‌های نیازمند فکر می‌کنید و در آخر دعا کنید که هم این وضعیت بهبود یابد و هم خدا از سر تقصیرات آن‌هایی که با بی‌تفاوتی وضعیت را به اینجا کشانده‌اند بگذرد.

مهدی‌آباد
دبیر استانی حزب اسلامی ایران‌زمین