10
یادداشت وارده خطاب به مدیرکل آموزش و پرورش مازندران؛

آمار معلمین معتاد چشمگیر است؟/ هیچ رمقی برای آموزش و پرورش نمانده!

  • کد خبر : 7191
  • ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
آمار معلمین معتاد چشمگیر است؟/ هیچ رمقی برای آموزش و پرورش نمانده!
آمار معلمین معتاد چشمگیر است، بده بستان های سیاسی در آموزش و پرورش مناطق دور دست بیداد می کند. بعضی از رفتارهای غیراخلاقی که متاسفانه از طرف رئیس آموزش و پرورش منطقه و مسئول حراست آن در نطفه خفه می شود و حتی والدین نگون بخت نمی توانند لب به شکایت باز کنند!

تیرنگ نیوز:  انتشار این مطلب در تیرنگ به معنای تایید آن نمی باشد و صرفا در راستای اطلاع رسانی و پیگیری بوده است. انتظار می رود آموزش و پرورش استان به مساله (حتی در صورت کذب بودن تمامی موارد) ورود و اقدامات لازم را اتحاذ کند.

این سخن امام راحل «امید من به شما دبستانی هاست» بار سنگینی بر عهده ی آموزش و پرورش گذاشت. وقتی رهبر شیعیان جهان، بچه دبستانی ها را امید خود می داند و به آنها دل می بندد، نشانگر اهمیت مسئله ی تعلیم و تربیت است اما تربیت نسل جدید نیازمند به آموزگاران متدین، کاربلد و باوجدان است.

معیار سنجش آموزش و پرورش برای اینکه این کار خطیر را بر عهده ی یک شخص ( آموزگار ) بگذارد چیست؟ آموزش و پرورش تدین و تخصص این افراد را چگونه می سنجد؟ با کدام مکانیزم و راه کاری؟ خشت اول چون نهد معمار کج / تا ثریا می رود دیوار کج

امروز کسی نیست که از وضعیت تعلیم و تربیت آموزش و پرورش شاکی نباشد. کمبود بودجه، مشکلات معیشتی، فضای نامناسب آموزشی و امکانات را می پذیریم اما وضعیت اسفناک تعلیم و تعلم دانش آموزان، گاهی بیانگر وضعیت تاسف بار “اخلاق فرهنگی” است؟!

مدیر محترم آموزش و پرورش استان مازندران جناب آقای سعدی پور

از آنجایی که شما را فردی دلسوز و مدیری جهادی می دانیم برآن شده ایم تا ” بی پرده ” با شما سخن بگوئیم.

مدیر محترم، در زیر مجموعه ی سازمان تحت مدیریت شما گاهی اتفاقاتی می افتد که قلم را شرم می آید از نگارش آن! و ظاهرا شما بی خبرید و یا نمی گذارند خبرها آن چنان که هست به گوش شما برسد. حضور مدیر در دفتر و بروکراسی های دست و پا گیر شاید مزید علت شد تا شما بی خبر باشید از گوشه و کنار سازمان تان.

جناب آقای سعدی پور
آمار معلمین معتاد چشمگیر است، بده بستان های سیاسی در آموزش و پرورش مناطق دور دست ( از جمله بندپی غربی ) بیداد می کند.

بعضی از رفتارهای غیراخلاقی که متاسفانه از طرف رئیس آموزش و پرورش منطقه و مسئول حراست آن در نطفه خفه می شود و حتی والدین نگون بخت نمی توانند لب به شکایت باز کنند!

نمونه اش فراوان است البته با مدارک که متعاقبا به دست این سازمان خواهد رسید ( از رابطه و تماس های تلفنی و ایجاد مزاحمت برای والدین )

استبداد و دیکتاتوری در این منطقه بیداد می کند فقط کافیست خط و مشی سیاسی ات متفاوت باشد با عالیجنابان کت و شلوار پوش به ظاهر متدین.

….
جناب آقای سعدی پور

اگر از لحاظ سیاسی چون ایشان ( مسئولین آموزش و پرورش بندپی غربی ) فکر نکنی چنان تو را به انزوا می کشند که حتی حضور در مدرسه برایت نفس گیر و خفقان آور باشد.

حق کشی و ظلم به افرادی که به اصطلاح پارتی و رابطه ای ندارند ولی از شایستگی های زیادی برخوردارند و از آن طرف فردی با هجده سال سابقه ی آشپزی می شود مدیر مدرسه ی ابتدایی! فردی با سابقه ی ده سال آشپزی می شود رئیس تربیت بدنی آموزش و پرورش بندپی غربی! فردی با سه سال سابقه می شود مدیر کانون فرهنگی این مجموعه! فردی با دو سال سابقه می شود مسئول آموزش این منطقه! از این نمونه ها بسیار فراوان است و زمزمه ی زیر زبان اهالی منطقه.

جناب آقای سعدی پور !
شیوه ی استخدام در آموزش و پرورش چگونه است؟
مسئولین اداره برای جذب نیرو ، آن یکی خواهرش و این یکی خانمش و دیگری خواهرزاده اش را وارد عرصه ی تعلیم و تربیت می کند. در حالی که هزاران تحصیل کرده ی بیکار با مدرک دکترا و کارشناسی ارشد دوان دوان پی این نماینده و آن نماینده می گردند, شاید به امید استخدام در نهاد های دولتی.

خانمی که جز خانه داری هیچ تجربه دیگری ندارد در سن چهل سالگی یک شبه می شود معلم ریاضی در مقطع راهنمایی!
انتصاب ها در آموزش و پرورش برای مدیریت و معاونت فقط بر اساس مشی سیاسی و رابطه و یا نزدیکی با فلان نماینده ی مجلس صورت می گیرد نه شایستگی و لیاقت افراد! از این نمونه ها و بدتر از این ها بی شمار است که در بیان برخی ها شرم گفتن دارم.

چرا هیچ گونه نظارتی برمناطق دور افتاده تر صورت نمی گیرد؟ نظارت بر فعالیت های گاه غیرقانونی آموزش و پرورش بندپی غربی بر عهده ی کیست؟ چرا همه ساکتید و به روزمرگی می اندیشید؟

وقتی وضعیت آموزش و پرورش این چنین باشد، جوانانی تربیت می شوند که از شنیدن آمار و ارقام طلاق، اعتیاد، روابط نامشروع مو بر تن آدم سیخ می شود.

جناب آقای مدیرکل این گونه رفتارها , فعالیت ها و عملکردها باعث گوشه گیری و عزلت گزیدن افراد شایسته و دلسوزی شده است که دیگر هیچ رمقی برای مسئله ی آموزش و پرورش ندارند و این مظالم ناامیدشان کرده است از این سیستم آموزشی و نحوه ی مدیریت آقایان!

دلنوشته یکی از دلسوزان آموزش و پرورش منطقه بندپی غربی- بهار ۱۳۹۹

 نکته: انتشار این مطلب در تیرنگ به معنای تایید آن نمی باشد و صرفا در راستای اطلاع رسانی و پیگیری بوده است. انتظار می رود آموزش و پرورش استان به مساله (حتی در صورت کذب بودن تمامی موارد) ورود و اقدامات لازم را اتحاذ کند.

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=7191

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.