آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی در محمودآباد
آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی در محمودآباد
در رزوهای پایانی سالجاری و همزمان با گرامیداشت روز شهداء ، عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی در شهرستان محمودآباد با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی و رفع کمبود و افت فشار آب شروع شد.

تیرنگ نیوز: در روزهای پایانی سالجاری و همزمان با گرامیداشت روز شهداء ، عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی در شهرستان محمودآباد با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی و رفع کمبود و افت فشار آب شروع شد.

در این مراسم ابتدا دکتر علیخانی معاون امور عمرانی استاندار ضمن قدردانی از تلاش کارکنان شرکت اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی با ۷ هزار متر مکعب مخزن به ارزش ۶۸ میلیارد تومان شروع شده که یقینا بهره برداری از این پروژه ها نقش موثری در تامین آب شرب سالم ، بهداشتی و پایدار برای مردم منطقه خواهد داشت .

در ادامه مهندس بهزاد برارزاده مدیر عامل شرکت طی سخنانی ضمن گرامیداشت روز شهداء و مقام شامخ شهیدان گرانقدر و نیز تاکید بر ضرورت صرفه جویی در مصرف آب به ویژه در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز اظهار داشت: رسم ما سقایی و تابع مکتب حضرت ابوالفضل (ع) هستیم و در تمام شرایط دغدغه خدمت رسانی به مردم را داریم و علیرغم محدودیت های منابع آبی تلاش می کنیم مشکلات مرتفع و مردم در رفاه باشند.

وی افزود: نگاه حاکم در مازندران استفاده از آبهای سطحی است و درصددیم با استفاده از آب سد هراز ۹ شهرستان و ۴۰۰ روستا از آب پایدار بهره مند شوند که البته در این راستا راهی طولانی در پیش داریم و در حال حاضر با ۷۴۱ حلقه چاه و ۳۷۳ دهنه چشمه آب مورد نیاز مردم مازندران تامین می شود لیکن اطراف چاههای آب ما را ۶۵ هزار حلقه چاه دیگر محاصره کرده و در کنار خرابی پمپ ها و کدورت آب اکنون در شرایط سخت و بحرانی و با اعمال مدیریت ریسک آب گوارا را به منازل مردم می رسانیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به تدوین کتابچه نیازهای آب در استان تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ شهر و ۲۰۰ روستا در مازندران از تنش آبی رنج می برند که با توجه با تاکیدات مقام معظم رهبری در راستای جهاد آبرسانی و تلاش دولت سیزدهم ۱۰ هزار روستا در کشور با ۷۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار در طرح محرومیت زدایی قرار گرفتند ، سهم مازندران ۱۹ مجتمع آبرسانی با ۱۲۸ روستا بود که به ۲۰۰ روستا ارتقا دادیم و در فاز دوم این طرح ۶۰۰ روستا با پیش بینی ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبارگنجانده شده که در مرحله عقد قرارداد است.

وی از ۶۳۰ پروژه در دست اجرای آبرسانی در سطح استان مازندران خبر داد و گفت: تلاش داریم این تعداد به ۱۵۰۰ پروژه افزایش یابد تا کام مردم بیشتری از نعمت آب آشامیدنی سالم و پایدار شیرین شود.

مهندس برارزاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه های آبرسانی در محمود آباد افزود: خدا را شاکریم که در این روزهای آخر سال کلنگ آغاز عملیات اجرایی ۳ پروژه آبرسانی شامل احداث یک باب مخزن دو هزار متر مکعبی برای آبرسانی به شهر سرخرود، ساخت دو باب مخزن زمینی به حجم ۴ هزار متر مکعب در شهر محمودآباد و نیز احداث یک باب مخزن هزار متر مکعبی در بیشه کلا با هدف تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و نیز رفع کمبود و افت فشار آب به خصوص در پیک مصرف به زمین زدیم

وی اعتبار پیش بینی شده برای ۳ پروژه آبرسانی در محمودآباد را ۶۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه ها ۱۲۴ هزار نفر از مردم شهر محمودآباد، سرخرود و روستای بیشه کلا از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران در پایان سخنانش با اشاره به سرانه ۱۹۱ لیتری مصرف آب در استان خاطرنشان کرد: میانگین سرانه مصرف آب در کشور ۱۵۰ لیتر است که متاسفانه در استان بالاتر از میانگین قرار داریم لذا ضمن دعوت از مردم رعایت صرفه جویی تقاضا داریم در این جهاد عظیم همکاری کنند.

در ادامه فرماندار محمودآباد ضمن قدردانی از کارکنان شرکت آبفا در جهاد آبرسانی گفت: شهرستان محمود آباد به ویژه شهر سرخرود با توجه به گردشگر پذیر بودن نیاز به مخازن ذخیره بیشتری دارد که امیدوارم با تامین اعتبارات ملی و استانی این مهم تحقق یابد.

امام جمعه سرخرود نیز طی سخنان کوتاهی ضمن تقدیر از مدیرعامل شرکت در راستای تشکیل مجمع خیرین و همکاری و مشارکت در این مجمع اظهار داشت: سال گذشته سال سختی از نظر کمبود آب برای ما به ویژه اهالی روستای بیشه کلا بوده که امیدواریم با ساخت این مخزن ذخیره مشکل کمبود آب اهالی مرتفع شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی