آغاز بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای « لمراسک » گلوگاه
آغاز بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای « لمراسک » گلوگاه
طرح آبرسانی به روستای لمراسک گلوگاه با بهره مندی ۳۶۰۰ نفر از اهالی این روستا به بهره برداری رسید.

تیرنگ نیوز: طرح آبرسانی به روستای لمراسک گلوگاه با بهره مندی ۳۶۰۰ نفر از اهالی این روستا به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران؛ در آئین بهره برداری از طرح آبرسانی به روستای لمراسک شهرستان گلوگاه ، دکتر شریعتی نماینده مردم شرق مازندران در مجلس ، مهندس بهزاد برارزاده مدیر عامل شرکت آبفا استان ، دکتر داودی فرماندار شهرستان گلوگاه و جمعی از مدیران محلی و مردم منطقه حضور داشتند.

ابتدا مهندس برارزاده ضمن قدردانی از تلاش نمایندگان مردم در مجلس به ویژه در زمینه محرومیت زدایی در بحث تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی گفت: در شرق و غرب استان با چالش کیفیت آب به دلیل بالا بودن آهن و منگنز مواجه هستیم و باید تلاش کنیم از آب های سطحی و سدها به خصوص در شرق استان از سد گلورد استفاده کنیم.

وی با ابراز خرسندی از بهره مندی مردم روستای لمراسک گلوگاه از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی اظهار داشت: این طرح با هدف تامین آب شرب سالم و بهداشتی با عملیاتی شامل حفر و تجهیز یک حلقه چاه با آبدهی ۸ لیتر در ثانیه ، اجرای خط انتقال به طول ۲۴۰۰ متر در اقطار ۱۶۰ میلی متر همچنین اجرای خط انتقال نیرو به طول ۴۰۰ متر به قدرت ۴۰ کیلو وات و احداث اتاقک به مساحت ۸ متر مربع انجام شده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مازندران، اعتبار صرف شده برای طرح آبرسانی به این روستا را ۲۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح ۳۶۰۰ نفر ار مردم روستا از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار شدند.

در ادامه دکتر شریعتی ضمن قدردانی از مدیر عامل و کار کنان شرکت آب و فاضلاب مازندران و همکاری سپاه در زمینه محرومیت زدایی به ویژه تامین و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی تصریح کرد: طی نشست نمایندگان مجلس با وزیر نیرو تعامل خوبی حاصل و مقرر شد تاپایان سال۱۴۰۲ در زمینه تامین و توزیع آب آشامیدنی در کشور مشکلی نداشته باشیم.

در پایان دکتر داودی فرماندار گلوگاه از تلاش مدیر عامل و پرسنل شرکت آب و فاضلاب مازندران در راستای آبرسانی به اهالی روستای لمراسک تشکر و ابراز امیدواری کرد این تلاشها تا پایان محرومیت زدایی از چهره روستاها با سرعت بیشتری ادامه یابد

  • منبع خبر : روابط عمومی