10
تیرنگ از تاخیر در معرفی مدیرکل جدید ورزش و جوانان مازندران گزارش می دهد؛

آخرین تلاش های مجید برای حفظ حبیب؟!

  • کد خبر : 6802
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
آخرین تلاش های مجید برای حفظ حبیب؟!
خبرهای منتشره در فضای مجازی مبنی بر لابی غیرورزشی‌ها جهت ابقای حبیب و جلوگیری از صدور حکم جهان پهلوان رنگرز که چهره ای صاحب نام در ورزش کشور است، نگران کننده است و با اخلاق مدیریتی، روح ورزش و مطالبات مردمی سازگار نیست.

تیرنگ نیوز- گروه ورزش: همزمانی حواشی پایان مأموریت حبیب حسین‌زادگان با معرفی حسن رنگرز به عنوان گزینه اصلی مدیرکلی ورزش و جوانان مازندران، شوکی بزرگ به ورزش استان بود و می رود نفسی تازه در ورزش مازندران دمیده شود.

حواشی که به یکباره به شدت اوج گرفت و موجی از رضایت و استقبال مردم و ورزشی های مازندران را از این تغییر مدیریتی در بر داشت، اما در ادامه فروکش کرده و گویا در هاله ای از ابهام و تردید قرار گرفت!

این ابهامات در حالی است که حبیب حسین‌زادگان برادر استاندار مازندران، پس از 6 سال و پایان ماموریتش به دلیل قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، خبر استعفایش را رسانه‌ ای کرده بود، استعفایی که به گفته خودش، غیر رسمی و به طور شفاهی بوده نه مکتوب.

آنطور که از رفتار و نوع استعفای این مدیر سیاسی ورزش مازندران پیداست، عزم وی برای رفتن جزم نیست بلکه به نظر می رسد، ناشی از فشار رسانه ها و ورزشی های استان باشد و بیشتر به تعارفات شاه عبدالعظیمی شباهت دارد!

وی درباره حواشی مربوطه، اظهار کرد: «ماموریت بنده چهارم شهریور ماه هر سال به اتمام می‌رسد وقتی وزارت ورزش نیاز داشته باشد ماموریت تمدید می‌شود و اگر دستگاه نیاز به فرد مامور داشته باشد برای ادامه فعالیت مانعی وجود ندارد و تنها امور اداری این موضوع انجام می‌شود. سال گذشته ماموریت بنده در ۱۴ مهرماه تمدید شده است و اگر مجموعه  بخواهد این مسئله پایان یابد با ارسال نامه این موضوع را اعلام می‌کنند».

اظهارات پایانی وی درباره پایان ماموریتش که در ادامه می آید نشان می دهد که میل او به ماندن و تلاش برای ابقای خود است و چه بسا از ظرفیت، لابی و چوب خط های برادر استاندارش هم بهره جوید.

وی در پاسخ به این سوال که امکان تمدید ماموریت‌ افراد پس از پنج سال وجود ندارد، گفت: «در همین ارتباط قانونی وجود دارد که مدیران را مستثنی کرده و تمدید ماموریت در اختیار وزارتخانه‌ها است، سال گذشته این موضوع مطرح شده و بحث این است که مدیران دستگاه‌ها اجرایی می‌توانند، بالای پنج سال هم به فعالیت خویش ادامه دهند».

از طرفی از نوع پاسخ و واکنش مجید حسین زادگان درباره حواشی رفتن برادرش بر می آید که او نیز دلش به رفتن حبیب نیست چرا که اصل را در ثبات مدیریت ها می داند.

استاندار مازندران در نشست خبری اخیر خود در هفته دولت، درباره مسائل مطرح شده و بحث اتمام ماموریت کارکنان، گفت: «بنده مسؤول کارگزینی نیستم که درباره اتمام ماموریت مدیران اطلاع داشته باشم. برای اتمام ماموریت کارکنان دو حالت ایجاد می‌شود، اگر دستگاه بخواهد که فردی در سمت مدیریت باقی بماند ماموریت تمدید می‌شود در غیر این صورت تمدید نمی‌شود. این موضوع چیزی عجیبی نیست و برای همه مدیران ممکن است این اتفاق ایجاد شود».

وی افزود: « اصل بر این است که مدیریت‌ها ثبات داشته باشد مگر اینکه مورد خاصی باشد، جابجایی و تغییرات در مدیریت‌ها تابع رضایت استان، رضایت وزارتخانه‌ها و سازمان مربوطه است. اتمام ماموریت‌ها و تمدید آن مورد مهمی نیست، افراد زیادی در حوزه مدیریتی حضور دارند که ماموریت آنها تمام یا تمدید می‌شود».

اینکه آقای استاندار می گوید اصل بر ثبات مدیریت هاست حرف درستی است اما 6 سال فرصتی کافی و حتی فراتر از کافی برای یک مدیر محسوب می شود که بتواند برنامه ها و اندیشه های خود را پیاده کند و از شواهد پیداست حبیب حسین زادگان دیگر برگ آسی برای رو کردن در ورزش استان ندارد. از اینرو بسیاری از صاحبنظران معتقدند که ماندن وی به صلاح ورزش مازندران نیست.

خبرهای منتشره در فضای مجازی مبنی بر لابی غیرورزشی‌ها جهت ابقای حبیب و جلوگیری از صدور حکم جهان پهلوان رنگرز که چهره ای صاحب نام در ورزش کشور است، نگران کننده است و با اخلاق مدیریتی، روح ورزش و مطالبات مردمی سازگار نیست.

انتظار می رود استاندار مازندران و برادرش متوجه این نکته باشند و بپذیرند که وقتی خبر غیر رسمی حضور حسن رنگرز بر کرسی مدیریت ورزش استان، موجی بزرگ و اثربخش در جامعه ایجاد کرده، نشان از مطالبه مردمی برای تغییر است و از تلاش ها و لابی های احتمالی برای ماندن دست بردارند.

لینک کوتاه : https://tirangnews.ir/?p=6802

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.