0
اعتراف معاون مشارکت های مردمی بهزیستی مازندران به تناقض ها و تفاوت معنادار آماری؛

گل به خودی علوی!

  • کد خبر : 7015
  • ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
گل به خودی علوی!
آقای علوی، مسئولیت عدم درج موارد در این سامانه و پاسخگویی به مراجع نظارتی را بر عهده روسای شهرستان ها گذارده است! در حالی که پاسخگو و ناظر آمارهای مرتبط با این معاونت، خود آقای علوی به عنوان معاون امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران است و صرف اینکه وی به روسای شهرستان ها تاکید کند که پاسخگو باشند، کافی نیست.

تیرنگ نیوز- گروه اجتماعی: هفته گذشته بود که سید حمید رضا علوی معاون امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی استان مازندران با اشاره به صدور۹۰۷ مجوز تاسیس موسسات خیریه، انتفاعی و غیرانتفاعی و مجوز فعالیت مراکز غیردولتی، اظهار کرد: «در طی این سال ها به پشتوانه همراهی مردم نیکوکار و قدرشناس استان توانستیم موفق به جمع آوری مشارکت های نقدی، غیرنقدی و خدماتی در دولت یازدهم به میزان ۵۱۴ میلیارد ريال و در دولت دوازدهم به میزان ۲۱۹۴ میلیارد ريال شویم».

پس از این اظهارنظر، گروه رسانه ای تیرنگ بنا بر وظیفه رسانه ای خود، با انتشار مطلبی اختصاصی، خواستار ارائه مستندات و هرینه های آمار مربوطه از سوی آقای معاون شد.

در بخشی از آن گزارش آورده بودیم:

-پرسشی که با مطالعه این اظهارات به ذهن مخاطب خطور می کند، این است که این رقم کلان در کجا و چه مواردی هزینه شده است-ای کاش مستندات آن نیز ارائه می شد و صرف اعلام اینکه N مقدار مشارکت صورت پذیرفته، کافی نیست تا مردم و مخاطبان نیز از اسناد آن مطلع باشند

-آقای معاون می توانست اعلام کند به عنوان مثال از کل رقم مشارکتی، N مقدار آن صرف امور معلولان، N مقدار آن صرف امور زنان سرپرست خانوار، N مقدار آن صرف معتادان بهبود یافته، N مقدار آن صرف مسکن، N مقدار آن صرف کمک هزینه معیشتی، N مقدار آن صرف سبد کالا، N مقدار آن صرف تهیه جهیزیه، N مقدار آن صرف مناسب سازی و … شده و انتظار می رود میزان مشارکت ها در سالهای آتی افزایش یابد و خیال مردم از بابت استفاده صحیح از کمک هایشان راحت باشد.

-ضمنا آقای علوی باید اطلاع رسانی کند که این مشارکت ها تحت نظارت چه گروه یا نهادی جمع آوری و توزیع شده است تا جلوی شائبه ها و حرف و حدیث های احتمالی پیرامون آن گرفته شود.

متن کامل گزارش را اینجا بخوانید

علیرغم اینکه ما در پایان مطلب مذکور، ذکر کرده بودیم که گروه رسانه ای تیرنگ، آمادگی دریافت و انتشار نقطه نظرات مسئول یا دستگاه مربوطه را درباره مطلب فوق دارد، آقای معاون و روابط عمومی این اداره کل، با نگاهی سهل انگارانه به موضوع از پاسخگویی و ارائه مستندات سرباز زدند و بی تفاوت از کنار آن رد شدند.

اما این پایان ماجرا نبود و به اصطلاح خیلی زود، شاهد ازغیب رسید که احتمالا می تواند انگیزه های سکوت یا عدم پاسخگویی آقای معاون را بر ما و مخاطب مان روشن سازد.

شنیده های موثق تیرنگ، حاکی از آن است که به تازگی ابلاغیه ای با موضوع «ضرورت ثبت میزان مشارکت های مالی و غیرمالی پرداخت شده در سامانه ارمغان» با امضای سید حمید رضا علوی معاون امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی استان مازندران به روسای ادارت شهرستان ها ارسال شده که در آن ابلاغیه، آقای معاون از وجود تناقض بسیار آمارهای هزینه کرد و میزان مشارکت نقدی شهرستان ها، همچنین تفاوت معنادار تعداد خیرین با میزان مشارکتی و میزان پرداختی های مالی در شهرستان ها، سخن می گوید.

بر اساس این شنیده های موثق تیرنگ، نکته جالب ماجرا، تاکید آقای معاون به روسای شهرستان ها در جهت دقت وافر در تکمیل سامانه ارمغان حکایت دارد و اینکه آقای علوی، مسئولیت عدم درج موارد در این سامانه و پاسخگویی به مراجع نظارتی را بر عهده روسای شهرستان ها گذارده است!

در حالی که پاسخگو و ناظر آمارهای مرتبط با این معاونت، خود آقای علوی به عنوان معاون امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران است و صرف اینکه وی به روسای شهرستان ها تاکید کند که پاسخگو باشند، کافی نیست.

چرا که مسئولیت نظارت، ارزیابی و بررسی مستندات، همچنین صحت و سقم گزارش های شهرستان ها و آمارهای مربوطه با مسئولیت مستقیم معاونت مربوطه است آقای علوی اگر واقعا در صحت آمارها تردید داشته یا مطمئن نبوده چرا اقدام به اعلام رسمی در رسانه ها کرده است؟

حواشی اخیر نشان می دهد قبل از اعلام رسمی آمارها توسط آقای علوی، درستی و صحت آن مورد بررسی قرار نگرفته و این نشان از عمق وخامت اوضاع دارد

با توجه به آنچه که بیان شد این دو مطلب و گزارش ما به خوبی گواه و بیانگر همه چیز است و فعلا نیاز به توضیحات بیشتر نیست.

در پایان، حداقل انتظار ما و افکار عمومی این است که آقای معاون به جای درخواست پاسخگویی و شفافیت از روسای شهرستان ها، تلاش کند خود پاسخگو باشد و توپ را در زمین ادارات شهرستان ها نیاندازد!

همچنین انتظار می رود مدیرکل بهزیستی مازندران، شخصا به ماجرا ورود کند و به ابهامات مربوطه رسیدگی کند.

گروه رسانه ای تیرنگ، بازهم آمادگی دریافت و انتشار نقطه نظرات مسئول یا دستگاه مربوطه را درباره مطلب فوق دارد.

ادامه دارد…

لینک کوتاه : http://tirangnews.ir/?p=7015

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.