گلستان پرچمدار وحدت
گلستان پرچمدار وحدت
وحدت و معنویت ضامن ارتباط مادی و معنوی جهان اسلام و نورافشانی آن به تمام گیتی است با این وجود آمریکا و دیگر سران استکبار با وحدت مسلمانان، تدین نسل جوان به شدت مخالف هستند و قصد دارند نسل جوان را به فساد و فحشا بکشانند.

 

تیرنگ:

وحدت و معنویت ضامن ارتباط مادی و معنوی جهان اسلام و نورافشانی آن به تمام گیتی است با این وجود آمریکا و دیگر سران استکبار با وحدت مسلمانان، تدین نسل جوان به شدت مخالف هستند و قصد دارند نسل جوان را به فساد و فحشا بکشانند.
همه مسلمانان با یکدیگر برادر هستند و باید در طول سال وحدت داشته باشند استان گلستان به سبب برخورداری از اقوام مختلف شیعه و سنی از قزاق و بلوچ و ترکمن تا کتولی و مازنی، نگارستانی از قومیت‌ها بوده که سال‌ها است در کنار هم به بهترین شکل و مسالمت آمیز زندگی می‌کنند.
تمسک به ریسمان وحدت و همدلی و پرهیز از طرح اختلافات موجود سبب می‌شود تا دسیسه و نیرنگ دشمنان دین اسلام ابتر بماند و امت واحده اسلامی با بیش از یک میلیارد جمعیت، مقتدرتر و با عزت تر از همیشه در برابر استکبار جهانی به ویژه صهیونیست جهان خوار قد علم کند.

✓ وحدت و انسجام علمای شیعه و سنی عامل سرعت گرفتن توسعه شد

استاندار گلستان گفت: وحدت و انسجام بین علمای شیعه و سنی، نخبگان و مسئوولان و مدیران استانی سبب شده تا توسعه و پیشرفت استان گلستان شتاب و سرعت بیشتری گیرد
علی‌محمد زنگانه در دیدار صمیمی با مردم شهر سیجوال اظهارکرد: وحدت و انسجام بین مردم جامعه باعث قوام، توانمندی و عزت می‌شود و خدا را شکر که وحدت و انسجام استان گلستان الگو و زبانزد همه استان‌های کشور است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه وحدت و همدلی بین علمای شیعه و سنی، نخبگان و مسئوولان استانی با راهبری نماینده ولی فقیه در گلستان سبب شده تا این استان بر روی ریل توسعه و پیشرفت قرار گیرد و این توسعه با شتاب بیشتری انجام شود

وی ادامه داد: استقبال خوب شما در سفر دوم دولت سیزدهم به گلستان از رئیس‌جمهور سبب شد تا بنده ماموریت پیدا کنم به تمام ۳۷ شهر استان سفر کرده و از نزدیک با مشکلات و نظام مسائل شما آشنا شوم و با همفکری علما و نخبگان شهرهای مختلف این مسائل را بررسی و تصمیمات خوبی گرفته شود.

البته وحدت اهل سنت با شیعه بارها در برهه‌های حساس نشان داده شده است و تنها به مواردی که استاندار گلستان می‌گوید محدود نیست و یک نمونه دیگر آن بعد از حوادث تروریستی کرمان و محکوم کردن مسببان این حادثه توسط علمای اهل سنت گلستان است.

دستیار استاندار گلستان در امور اهل سنت و امام جمعه نگین شهر از توابع شهرستان آزادشهر گفت: حوادث تروریستی، حرکات بزدلانه‌ای است که دشمنان انقلاب اسلامی و جهان اسلام از روی درماندگی و شکست در اهداف شوم خود انجام می دهند.

✓ اقدامات تروریستی هیچ خللی در وحدت اقوام و مذاهب (شیعه و سنی) ایجاد نمی‌کند

آخوند ابوبکر خوجملی با محکوم کردن این حادثه‌ تروریستی و با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان، افزود: دشمنان بدانند که این حرکات بزدلانه، غیرانسانی و نابخشودنی هیچ خللی در حرکت انقلاب و وحدت اقوام و مذاهب (شیعه و سنی) در کشور ما ایجاد نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: مردم ولایی و انقلابی جمهوری اسلامی همواره پشتیبان نظام و رهبری خود هستند و با حوادث بزدلانه تروریستی پشت انقلاب و رهبری را خالی نخواهند کرد.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس هم با محکوم کردن حادثه تروریستی کرمان گفت: این حادثه، قلب همه ملت ایران و مسلمانان جهان را جریحه‌دار کرد.

آخوند عبدالباسط نوریزاد افزود: در این حادثه تروریستی جمعی از هموطنان ما که در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بر مزار آن سردار جمع شده بودند، به شهادت رسیدند و تعدادی هم مجروح شدند که به خانواده شهدا تسلیت گفته و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل دارم.

وی اضافه کرد: به نیابت از جامعه اهل سنت استان گلستان و گنبدکاووس حادثه تروریستی کرمان را بشدت محکوم کرده و با خانواده شهدا و مجروحان این حادثه ابراز همدردی می‌کنم.

در عصر حاضر وحدت اسلامی یکی از گفتمان‌های ضروری در میان مسلمانان جهان است، وحدت اسلامی از نان شب نیز بر ما واجب‌تر و ضروری‌تر و از موضوعاتی است که همواره از سوی انبیاء و بزرگان دین مورد تاکید و توجه قرار گرفته است.
وحدت قلوب مسلمین با تمسک به قرآن کریم و سیره و سنت پیامبر(ص) شکل خواهد گرفت.