کاهش 18.5 درصدی در کشور و 11 هزار تنی در مازندران!
کاهش 18.5 درصدی در کشور و 11 هزار تنی در مازندران!
نکته قابل بررسی کاهش تولید برنج در کشور است. یکی دو ماه قبل، شرکت بازرگانی دولتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد تولید برنج هجده و نیم درصد (18.5) به دلیل خشکسالی کاهش یافته و در مقیاس استانی هم به گفته رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران، کاهش 11 هزار تنی تولید برنج در مازندران را در سال جاری شاهد هستیم

تیرنگ نیوز- سرویس اقتصاد: برنج یکی از اقلام پرمصرف و اصلی در سبد خانوار ایرانی ها به ویژه مردم استان های شمالی است و معمولا اخبار و حواشی مربوطه توسط مردم پیگیری می شود.

این محصول، متاسفانه در سال های اخیر با مسائلی چون کم آبی، گرانی ادوات کشاورزی، مسائل فروش و عدم حمایت های لازم از سوی دولت، واردات برنج در حین برداشت و… مواجه است و مجموع این عوامل – با اینکه برنج یکی از کالاهایی است که در طول دو سال اخیر نوسان قیمتی زیادی داشته- موجب دلسردی و کاهش رغبت برنجکاران شده و می شود.

کاهش تولید برنج و افزایش قیمت آن دو مساله ای هستند که می توانند به هم ارتباط مستقیم داشته باشند و علل وقوع آن علاوه بر دلایل ذکر شده در سطور بالاتر، معمولا به این دو دلیل عمده است:

یکی اینکه ایران مدتی است که به علت کاهش شدید بارندگی‌ها دچار خشکسالی شده و از آنجا که برای تولید برنج به آب زیادی نیاز است بنابراین سطح زیر کشت این محصول در استان‌های اصفهان، فارس و خوزستان بسیار پایین آمده است.

دوم اینکه به محدود شدن واردات برنج‌های خارجی بر‌می‌گردد. به همین دلیل قیمت انواع برنج خارجی صعود داشته و طبیعتا این اتفاق روی قیمت برنج‌های ایرانی نیز تاثیرگذار بوده است.

اما نکته قابل بررسی کاهش تولید برنج در کشور است. یکی دو ماه قبل، شرکت بازرگانی دولتی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد تولید برنج هجده و نیم درصد (18.5) به دلیل خشکسالی کاهش یافته و به همین منظور توزیع برنج دولتی با قیمت مصوب ادامه دارد.

در مقیاس استانی هم به گفته رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران، کاهش 11 هزار تنی تولید برنج در مازندران را شاهد هستیم و به نظر می رسد اگر تدابیر لازم اندیشیده نشود شاهد وضعیت نامناسب و چه بسا بحرانی تر شدن اوضاع در آینده نزدیک باشیم.

علی محمد رمضانی رئیس اداره برنج سازمان جهاد کشاورزی مازندران اخیرا به ایرنا گفت که امسال یک میلیون و ۵۴۰ هزار و ۱۹۸ تن شلتوک در استان تولید شد که نسبت به سال گذشته دستکم ۱۱ هزار تن کاهش دارد.

وی با اعلام این که پارسال شالیکاران مازندران ۱۱۰ هزار هکتار از شالیزارهایشان را به روش دوباره نشاء و دونوچ زیر کشت برده بودند ، گفت امسال در مجموع ۹۲ هزار و ۵۶۰ هکتار از شالیزارهای استان زیر کشت دوم رفته بود.

رمضانی همچنین از افزایش اقبال شالیکاران مازندران به کشت ارقام پرمحصول در سال های اخیر خبر داد و گفت که امسال سطح زیر کشت این ارقام در استان به ۶۲ هزار و ۷۰۲ هکتار رسیده بود. شیرودی ، فجر ، خزر و ندا از جمله ارقام کیفی برنج پرمحصول مازندران هستند. وی سطح زیر کشت ارقام پرمحصول در سال گذشته را ۴۶ هزار هکتار اعلام کرد.

رییس اداره برنج جهاد کشاورزی مازندران سطح زیر کشت ارقام محلی برنج استان را هم در سال جاری ۱۵۲ هزار و ۲۹۸ هکتار اعلام کرد و گفت که سطح زیر کشت این ارقام سال گذشته ۱۶۹ هزار هکتار بود که در سال جاری کاهش یافت.

وی با اعلام این که امسال کار برداشت شالی در حدود ۹۷درصد از شالیزارهای استان به صورت مکانیزه انجام شد که نتیجه آن کاهش هزینه تولید برای کشاورزان بوده است ، بیان داشت: اگر چه تنش و استرس کم آبی در شرق مازندران بویژه در شالیزارهای شهرستان گلوگاه در شرقی ترین نقطه استان وجود داشت ، ولی رها شدن زمین شالیکاری در سال جاری نداشته ایم.

رمضانی در باره میانگین قیمت عمده فروشی برنج در مازندران گفت : امسال متوسط قیمت برنج سفید ارقام محلی طارم محلی و هاشمی در شرایط پیک عرضه حدکثر ۳۳ هزار تومان و در کشت ارقام کیفی پرمحصول ۲۶هزار تومان بوده است.

وی افزود : طبق گزارش های ارسالی در حال حاضر طارم محلی و هاشمی در بازار عمده فروشی شالیکوبی های استان تا حدود ۴۷هزار تومان خرید و فروش می شود و قیمت برنج سفید شیرودی ۳۲ هزار تومان، ندا ۲۹ هزار تومان، فجر ۳۳ هزار تومان است.

این مسئول گفت: قیمت برنج سفید طارم محلی و بینام در کشت دوم نیز به بیش از ۵۲ هزار تومان رسیده است.

امیدواریم با رفع مسائل مطرح شده و تدابیر مسئولان مربوطه در آینده نزدیک شاهد افزایش تولید برنج و خودکفایی این محصول در سطح استان و کشور باشیم و تولیدکاران داخلی از عواملی چون خشکسالی، مسائل فروش و مافیای واردات برنج بیش از این لطمه نخورند.

البته یکی از علل کم رغبتی برنج کاران به تولید می توان به جنبه سنتی بودن کشاورزی دربسیاری از نقاط استان اشاره کرد. اگرچه وسعت شالیزارهای مازندران به تناسب کشاورزان مناسب است، اما وضعیت برخورداری از مکانیزاسیون به عنوان استانی برنج‌خیز در کشور هنوز به نقطه ایده‌آل و حتی وضعیت مناسب خود نرسیده است با اینکه می توان گفت از این لحاظ در سال‌های اخیر نسبت به سال های گذشته روند بهتری داشته و دارد.

عدم رشد سریع وضعیت مکانیزه شدن بخش کشاورزی در مازندران دلایل مختلفی دارد که خرده مالکی یکی از دلایل رغبت نکردن کشاورزان برای ارتقای وضعیت تولید مکانیزه برنج در شالیزار است.

از طرفی ارتقای مکانیزاسیون علاوه براینکه تولید برنج را برای برنجکار اقتصادی‌تر می‌کند، موجب می‌شود که شاهد افزایش ورود نسل جوان مازندران به شالیزارها باشیم و این امر در گرو کاهش رنج تولید برنج محقق می‌شود.

فعالیت برنج در برخی از خانوارهای برنجکار به‌گونه‌ای است که اعضای خانواده به خاطر کار در مزارع دستمزدی دریافت نمی‌کنند و  کشاورز هم هزینه کارگری خانواده‌اش را جز هزینه‌های تولید محصول حساب نمی‌کند، ارتقای مکانیزاسیون موجب خواهد شد که دیگر اعضای خانواده مجبور به انجام کارهای سخت بدون مزد برای کار در شالیزار نباشند.

اگر مکانیزاسیون در شالیزارهای مازندران افزایش پیدا نمی‌کرد، در سال‌های اخیر برای تامین کارگر و نیروی کار برای تولید برنج با مشکل مواجه می‌شدیم، زیرا با سختی کاری که وجود داشت نسل جوان حاضر نبودند جایگزین نسل قدیم در شالیزارها شوند.