پایداری جریان گاز در شمال ایران با تلاش كاركنان منطقه 9 عملیات انتقال گاز
پایداری جریان گاز در شمال ایران با تلاش كاركنان منطقه 9 عملیات انتقال گاز
مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز گفت: همکاران متعهد این منطقه عملیاتی با تلاش شبانه روزی در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران، پایداری جریان گاز را در استان های شمالی رقم زده اند.

تیرنگ نیوز: مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز گفت: همکاران متعهد این منطقه عملیاتی با تلاش شبانه روزی در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران، پایداری جریان گاز را در استان های شمالی رقم زده اند.

محی الدین مفخمی ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: در 9 ماهه سال جاری حجم گاز منتقل شده توسط این منطقه عملیاتی 17 میلیارد مترمکعب بوده است.

مفخمی به تلاش شبانه روزی کارکنان منطقه در بحران سرمای دی ماه اشاره کرد و افزود: در طول این روزهای سرد، بالاترین فلوی عبوری توسط ایستگاه های تقویت فشار گاز رشت و رامسر به میزان 24.3  و 16.9 میلیون متر مکعب در این منطقه عملیاتی به ثبت رسیده است.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز از شکسته شدن رکورد حجم گاز در استان های شمالی در این برهه از زمان خبر داد و خاطرنشان کرد: حجم گاز انتقالی در منطقه به بیش از  98.12 میلیون متر مکعب در روز رسید که  تا کنون در این منطقه عملیاتی این حجم گاز در طول یک روز بی سابقه بوده است.

مفخمی به گزارش پیگرانی هوشمند سال 1400 اشاره کرد و یادآور شد: از مجموع 600 اولویت تعیین شده، 531 نقطه مورد بررسی قرار گرفت که منجر به تعمیر 129 نقطه شامل در سال جاری گردید و بررسی 69 نقطه نیز به سال 1402 موکول شد.

وی با بیان اینکه ایمن سازی 28 نقطه در بستر رودخانه ها و نقاط رانشی متقاطع با خطوط لوله منطقه در سال 1401 انجام شده است، خاطرنشان کرد: اتصال نهایی خط لوله جدید 30 اینچ در بستر رودخانه چشمه کیله نیز در سال جاری انجام شد.

مفخمی خاطرنشان کرد: اورهال توربین واحدA  و تعمیر اضطراری واحد B تاسیسات رشت، نصب و راه اندازی سامانه آلتراسونیك اندازه گیری گاز در تاسیسات قلعه جیق، اتمام ساخت کارت سوخت کمپرسورهای تاسیسات رامسر، تعمیر و اورهال، نصب و راه اندازی ژنراتور 37 کیلوواتی ایستگاه مخابراتی ضیابر گیلان و صرفه جویی در هزینه به مبلغ 5 میلیارد ریال از جمله اقدامات مهم در سال جاری بوده است.

مدیر منطقه 9 عملیات انتقال گاز با بیان اینکه یک هزار و 899 کیلومتر از خطوط لوله گاز در 9 ماهه سال جاری نشت یابی شد، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 22 هزار و 879 مورد بازدید از مسیر خط انتقال انجام و 67 اخطار به متجاوزین حریم ایمنی و 109 اخطار به متجاوزین حریم اختصاصی خطوط لوله داده و پیگیری های حقوقی لازم انجام شده است.

مفخمی در ادامه با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی و سازندگان داخلی و بومی سازی قطعات و تجهیزات همواره جز اولویت ها و از اهداف مهم منطقه 9 است، افزود: همچنین تفاهم نامه ای با دانشگاه کشاورزی ساری با عنوان آسیب شناسی و تعیین تهدیدات رودخانه و نقاط لغزشی برای خطوط لوله منطقه امضا شده، همچنین پروژه پژوهشي شبيه سازي و ساخت كارت هاي سوخت تاسيسات که با دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل امضا شده بود نیز به اتمام رسیده است.

مفخمی در پایان از تلاش ها و اقدامات موثر همه کارکنان ستادی و عملیاتی در راستای تحقق اهداف شرکت انتقال گاز ایران تشکر و قدردانی کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی