پایان بی وطنی نساجی؟/ شروع لیگ آغاز میزبانی وطنی قائمشهر
پایان بی وطنی نساجی؟/ شروع لیگ آغاز میزبانی وطنی قائمشهر
 اگرچه اولتیماتوم 4 ماهه چند روز دیگر پایان می یابد اما طبق اظهارات مسئولان مربوطه استان، فعلا وضعیت ورزشگاه شهید وطنی جای نگرانی ندارد و به رقابت های لیگ امسال می رسد. به گفته استاندار مازندران اقدامات زیرسازی در ۲ هفته گذشته انجام شد. در ادامه کاشت چمن صورت پذیرفت و با شروع لیگ جدید ورزشگاه وطنی در اختیار تیم محبوب نساجی قرار می‌گیرد.

تیرنگ نیوز – سرویس ورزش: سهیلا مرآتی: کمتر از 40 روز تا آغاز لیگ برتر فصل آینده، زمان باقی است. سهیل مهدی رییس کمیته مسابقات لیگ برتر چندی قبل، تاریخ شروع فصل جدید را ۱۵ مرداد اعلام کرده بود و اینگونه به باشگاه های حاضر اولتیماتوم داد تا هرچه سریعتر تیم خود را به زمان تعیین شده برسانند.

امسال با پشت سر گذاشتن دو سال کرونایی که تقویم مسابقات برهم خورده و در برهه ای موجب افزایش بی سابقه زمان برگزاری مسابقات شده بود، قرار است سازمان لیگ با برگزاری بازی های فشرده، تقویم مسابقات را به حالت سابق برگرداند.

همانطور که می دانید نساجی چند سال قبل به عنوان تنها نماینده شمال کشور در لیگ برتر  از داشتن یک ورزشگاه مناسب برای میزبانی بی بهره بود و مدام از این استان به آن استان و از این شهر به آن شهر می رفت.

البته امسال با آمدن ملوان انزلی، استان های کرانه دریای خزر دو نماینده در لیگ برتر خواهند داشت. تیمی که همچون نساجی به عنوان یکی از تیم های ریشه دار و با قدمت فوتبال کشور در دل همه فوتبال دوستان این مرزوبوم جای دارد، اما مصائب نساجی را ندارد.

برای بهبود وضعیت چمن زمین نساجی در این سال ها وعده های بسیاری از سوی مسئولان داده شد اما در عمل همچنان اتفاق خاصی نمی افتاد و مشکل اصلی آن به جا بود.

تا اینکه در بیستم اسفند 1400 سید ابراهیم رئیسی به مازندران آمد و برای پایان دادن به خانه به دوشی نساجی، ضرب العجل ۴ ماهه ای را جهت تکمیل ورزشگاه شهید وطنی تعیین کرد تا این مطالبه مهم مردم مازندران در اسرع وقت برآورده گردد.

پس از آن، رنگرز مدیر اداره کل ورزش و جوانان مازندران از عزم و اراده مجموعه استان بر تامین و بهسازی زیرساخت‌های موجود ورزشگاه وطنی خبر داد و گفت: «در این مسیر حضور و قول مساعد رئیس جمهور را هم طی ۴ ماه داشته‌ایم، همین‌طور وزیر و استاندار. کار در ۳ شیفت ۲۴ ساعته پیگیری می‌شود. تا انتهای هفته فرایند کاشت چمن را شروع می‌کنیم. اولویت‌مان این است تا در میانه مرداد و شروع فصل جدید استادیوم را در اختیار نساجی بگذاریم».

استاندار مازندران که برای قهرمانی نساجی در جام حذفی سنگ تمام گذاشته بود شخصا از دور و نزدیک پیگیر تغییرات زمین شهید وطنی بود تا در موعد مقرر این ورزشگاه تحویل باشگاه گردد.

وی به تازگی اعلام کرد: «ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر تا زمان آغاز لیگ برتر فوتبال برای بازی‌های خانگی تیم نساجی آماده می‌شود.

استاندار مازندران افزود: بودجه لازم برای رسیدگی به ورزشگاه شهید وطنی قائم شهر تخصیص داده شد و با شروع لیگ برتر فوتبال، این ورزشگاه در اختیار تیم نساجی قرار می‌گیرد.

حسینی پور تصریح کرد: با دستوری که رئیس جمهور در سفر به مازندران صادر کرد، به سرعت کار بازسازی ورزشگاه شهید وطنی دنبال شد و اولین تخصیص بودجه، مربوط به این ورزشگاه بود.

به گفته حسینی پور اقدامات زیرسازی را در ۲ هفته گذشته انجام دادیم و بحث کاشت چمن انجام شد و با شروع لیگ جدید ورزشگاه وطنی در اختیار تیم محبوب نساجی قرار می‌گیرد و بازی‌های خانگی این تیم در این ورزشگاه انجام می‌شود».

اگرچه اولتیماتوم 4 ماهه چند روز دیگر پایان می یابد اما طبق اظهارات مسئولان مربوطه استان، فعلا وضعیت ورزشگاه شهید وطنی جای نگرانی ندارد و به رقابت های لیگ امسال می رسد. بنابراین هواداران خونگرم و فهیم این تیم می توانند بازی های این تیم را در ورزشگاه شهید وطنی تماشا کنند.

البته هواداران با توجه به بدقولی های مسئولان و مدیران سابق حق دارند دلشوره تکرار خانه بدوشی نساجی در فصل جدید را داشته باشند اما به نظر می رسد این بار قضیه متفاوت خواهد بود و به عینه شاهد خروج نساجی از اصلی ترین معضل خود خواهیم بود.

نباید بگذاریم تجربه تیم هایی چون ملوان، مس کرمان، استقلال اهواز، فجر سپاسی و… در نساجی تکرار شود. تیم های ریشه داری که پس از سقوط سال ها برای بازگشت مجدد به لیگ برتر جنگیده اند یا هنوز در حال جدال هستند.

باید درس گرفت و نگذاشت نساجی تازه نفس و قهرمان بر اثر عدم برخورداری از امکانات بدیهی و حواشی کوچک و بزرگ از اراده و انگیزه تهی شود و خدای ناکرده در مسیر سقوط بیفتد.

انتظار می رود مسئولان همچنان به تلاش و رایزنی های خود جهت بهبود وضعیت نساجی ادامه دهند و با همدلی و همراهی مضاعف، موانع این باشگاه مردمی را مرتفع سازند.

بی شک بازیکنان و کادر فنی با در اختیار داشتن زمین و امکانات مناسب و مطابق با استانداردهای روز، بهتر می توانند بازی های باکیفیت تری ارائه دهند و به نتایح مطلوب خود دست یابند.