وضعیت قرمز
وضعیت قرمز
داستان‌های مرتبط با قیمت مرغ و مشکلات موجود برای تولید این فرآورده تمامی ندارد. یک روز قیمت مرغ به شاخ آهو بند می‌شود و یک روز به حدی قیمت نامعقول است که تولید کننده از ضرر خود خبر می‌دهد.

تیرنگ:

داستان‌های مرتبط با قیمت مرغ و مشکلات موجود برای تولید این فرآورده تمامی ندارد. یک روز قیمت مرغ به شاخ آهو بند می‌شود و یک روز به حدی قیمت نامعقول است که تولید کننده از ضرر خود خبر می‌دهد.
این در حالی است که مردم از حذف مرغ از سفره‌هایشان خبر می‌دهند و می‌گویند که گوشت و مرغ از سفره‌هایشان حذف شده است.
محمدخانی شهروند مازندرانی می‌گوید که مسئولان همواره بر کنترل قیمت‌ها تاکید دارند اما هر روز شاهد حذف یک غذا از سفره‌هایمان هستیم.
او می‌گوید: به دلیل گردشگری بودن مازندران و تقاضا برای مصرف مرغ، همواره در تعطیلات شاهد کمبود و همچنین افزایش چندبرابری قیمت این ماده غذایی هستیم.
محمد خانی اما از ضرر و زیان مرغداران نیز بی اطلاع نیست و می‌گوید: تولیدکننده نیز گاهی قربانی شده است.
او می‌گوید: مردم در تعطیلات در صف مرغ هستند.

عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با تاکید بر ضرورت ورود جدی پشتیبانی در بحث خرید مرغ، گفت: اگر اما و اگر در بحث خرید مرغ از بازار داشته باشیم، تولید متضرر خواهد شد.
عطاءالله حسن‌زاده عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی اظهار کرد: قیمت امروز بازار مرغ که حتی از قیمت حمایتی هم پایین‌تر است نشان‌می‌دهد میزان جوجه‌ریزی با به میزان کافی انجام شده است.

*ضرورت ورود جدی پشتیبانی برای تعادل قیمتی

وی افزود: باتوجه به شرایطی که در آن قرار داریم و همچنین افزایش تولید لازم است پشتیبانی ورود پیدا کند و همچنین با ذخیره‌سازی به تعادل قیمتی برسیم.

*تولید مرغ پاسخگوی بازار عید و رمضان

عضو هیأت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اعلام اینکه باید مقدمات و بستر خرید فراهم باشد تا جلوی ضرر و زیان تولیدکنندگان گرفته شود، تصریح کرد: طی بهمن ماه امسال ۱۵۲ میلیون قطعه و در استان مازندران ۱۶ میلیون و ۷۰۰ قطعه جوجه‌ریزی داشتیم که می‌تواند تامین کننده بازار رمضان و عید نوروز باشد.

*قیمت مرغ در بازار کمتر از قیمت حمایتی است

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مازندران با اعلام اینکه قیمت مرغ در بازار کمتر از قیمت حمایتی است، اظهار کرد: این موضوع به تامین نیاز برمی‌گردد که در این زمینه اهتمام جدی صورت گرفت.

*ضرورت فعال کردن صادرات مرغ

حسن‌زاده با اعلام اینکه در کنار بحث خرید و ذخیره‌سازی باید بحث صادرات را هم فعال کنیم، تصریح کرد: با فعال کردن بحث صادرات بین عرضه و تقاضا تعادل برقرار می‌شود و تولیدکننده نیز متضرر نشده و با اطمینان خاطر به تولید می‌پردازد.

*ضرورت ورود جدی پشتیبانی برای خرید مرغ

وی با تاکید بر اینکه ورود پشتیانی و تنظیم بازار به‌منظور کاهش نگرانی تولیدکنندگان جدی است، خاطرنشان کرد: اگر اما و اگر در بحث خرید داشته باشیم باعث می‌شود تولید آسیب ببیند و اگر تولید آسیب بیند روی بحث جوجه‌ریزی تاثیر منفی برجای می‌گذارد.

✓ امنیت بازار و تولید به هم گره خورد

عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی یادآور شد: در کنار اینکه باید بستر خرید آماده باشد، در بحث صادرات هم درحال تلاش هستیم تا در این زمینه هم توفیقاتی حاصل شود. حسن‌زاده گفت: اگر امنیت بازار حفظ شود در این صورت امنیت تولید هم حفظ خواهد شد.