همیشه یک نفر باید به پا خیزد!
همیشه یک نفر باید به پا خیزد!
مردم و مسئولان مازندران، همراهان خوبی هستند اگر جلوداری باشد، اگر کسی به پا خیزد. همیشه یک نفر باید بپاخیزد. معمولا نمی خواهیم نفر اول باشیم. مازندران پر است از نفرهای دوم که منتظرند یکی برخیزد تا او را همراهی کنند.

تیرنگ نیوز- مجید ساجدی فر: سد فینسک آزمونی برای مسئولان و نمایندگان مازندران است تا عیار مردمی بودنشان و میزان تعلق خاطر آنها به مازندران مشخص شود. به اینکه چقدر به میز ریاست شان دلبستگی دارند و تا کجا حاضرند برای داشتن آن هزینه کنند.

تا پیش از این، آنچه اتفاق افتاد اظهارنظرهایی جسته و گریخته و اقداماتی انفرادی بود، تکصدایی به جای یکصدایی.

بیشتر بخوانید:

گزارش تیرنگ از آغاز عملیات اجرایی سد فینسک

احداث سد فینسک را متوقف کنید

نظر فرزانه نماینده مردم نور و محمودآباد درباره سد فینسک

نظر منصورعلی زارعی نماینده ساری و میاندورود درباره سد فینسک

نظر بابایی کارنامی نماینده مردم ساری درباره سد فینسک

مازندران کُشی

هفته قبل ولی الله فرزانه نماینده نور و محمودآباد از مخالفان جدی فینسک در گفتگو با تیرنگ، گفته بود: «قرار بود نشست مشترک مجمع نمایندگان مازندران با صاحبنظران و کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی برگزار شود و ما همچنان منتظریم مسئولان مجمع، تاریخ و زمان برگزاری جلسات مربوطه را مشخص و اعلام کنند».

اما از رئیس و دبیر مجمع خبری نشد که نشد. دریغ از نشست و جلسه ای! شاید همین تعلل ها و انفعالات مسئولان مجمع، موجب شد برخی نمایندگان استان با توجه به حساسیت ماجرا، به جای دست روی دست گذاشتن و نگاه کردن، خود اقدام کنند.

چند روز قبل، بابایی کارنامی نماینده ساری از دیگر مخالفان جدی فینسک در گفتگو با تیرنگ از نطق و تذکر خود در مجلس و دیدار با وزیر نیرو درباره سد فینسک خبر داده بود.

وی گفت: «وزیر نیرو در آن جلسه به بنده قول دادند دستور پیگیری ویژه به همکارانشان جهت بررسی عملیاتی تر و کارشناسانه با حضور مقامات مربوطه به منطقه را صادر کنند که انتظار می رود آقای وزیر با شناخت مثبتی که از ایشان دارم به تعهداتشان در این زمینه پایبند باشند».

همچنین، منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس در گفتگو با تیرنگ اعلام کرده بود: «سال هاست کل حق آبه منطقه فینسک برای مازندران است و ما به عنوان نمایندگان مازندران در مجلس، وظیفه داریم از حقوق مردم استان دفاع کنیم و در این راه از تمام توان و ظرفیت خود و امتیازات نمایندگی استفاده خواهیم کرد».

همه این ها در حالی است که برخی از نمایندگان مازندران در بهارستان (که ترجیح می دهیم در این فرصت نامی از آن ها به میان نیاوریم) حتی حاضر به اظهارنظر درباره فینسک نشدند و تلویحا آخرین سنگرشان را «سکوت» اعلام کردند!

تا اینکه خبر آمد 12 نماینده مردم مازندران در مجلس با برشمردن مخاطرات زیست‌محیطی و منابع‌طبیعی، در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه خواستار توقف احداث سد فینسک شدند.

تدوین این نامه سرگشاده را منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود با استفاده از  نظرات کارشناسان محیط زیست و منابع طبیعی انجام داده و سایر نمایندگان مازندران نیز آن را امضا کرده اند.

مردم و مسئولان مازندران، همراهان خوبی هستند اگر جلوداری باشد، اگر کسی به پا خیزد. همیشه یک نفر باید بپاخیزد. معمولا نمی خواهیم نفر اول باشیم. مازندران پر است از نفرهای دوم که منتظرند یکی برخیزد تا او را همراهی کنند.

وقتی از مسئولان مازندران آن هم مسئولان دولت تدبیر و امید، صدایی درنیامد این منصورعلی زارعی بود که در گفتگو با تیرنگ اعلام کرده بود با تمام وجود از حقوق مردم دفاع خواهیم کرد و دیری نپایید که گام نخست را با همراهی دیگر بهارستان نشینان برداشت.

زارعی سخنران قهاری نیست، با کلمات و اصطلاحات بازی نمی کند تا برای مردم یا دولت دلبری کند، حرفهایش معمولی و عامیانه است که ممکن است چنگی هم به دل نزند اما به گفته بسیاری از دهیاران، بخشداران و مدیران میانی شهرستان های ساری و میاندورود در عمل بسیار جدی است، همه تلاشش را می کند تا همان حرفهای معمولی اش را پیگیری کند و به سرانجام برساند، یعنی پای حرفهایش می ایستد.

همیشه یک نفر باید بپاخیزد، فینسک اشتباهی فاحش و محض است…  نفر اولی که گاها دیر به پا می خیزد یا اصلا به پا نمی خیزد و معمولا فرصت از دست می رود.

امیدواریم اینبار اینگونه نباشد اینبار درباره فینسک -اگرچه دیر- ولی نتایج مثبتی دربر داشته باشد.