همدردی یا مجیز گویی؟! / آموزش و پرورش مازندران خود سوگنامه است!
همدردی یا مجیز گویی؟! / آموزش و پرورش مازندران خود سوگنامه است!
موزیک ویدئویی سوزناک و عاطفی در ساحل دریا با تم مهر پدری به فرزند با تلفیقی از تصاویر وزیر آموزش و پرورش و پدر مرحومش که چنین کارهایی  بیشتر در فضا و محافل خانوادگی و فامیلی مشاهده می شود

تیرنگ نیوز – مجید ساجدی فر: به تازگی کلیپی از سوی آموزش و پرورش مازندران در فضای مجازی منتشر شده که خارج از قاعده و روال معمول و مرسوم اداری بود.

این کلیپ که عنوان “سوگنامه مقام عالی وزارت آموزش و پرورش” داشت، کاری از معاونت پرورشی و فرهنگی استان مازندران بود و توسط روابط عمومی این اداره کل انتشار یافت.‌

اما بلافاصله با واکنش ها و انتقادات افکار عمومی مواجه شد و عاملی گردید تا به سرعت این کلیپ در فضای مجازی دست به دست بچرخد.

موزیک ویدئویی سوزناک و عاطفی در ساحل دریا با تم مهر پدری به فرزند با تلفیقی از تصاویر وزیر آموزش و پرورش و پدر مرحومش که چنین کارهایی بیشتر در فضا و محافل خانوادگی و فامیلی مشاهده می شود نه در نهادهای رسمی و دولتی.

شاید اگر این کار از سوی خانواده و بستگان آن مرحوم صورت می پذیرفت بیشتر قابل درک بود و نقدی به آن نبود. چه بسا مورد توجه افکار عمومی قرار نمی گرفت و تا این حد دست به دست نمی شد چون چنین کارهایی معمولا در فضای فامیلی که احساسات همه جریحه دار است، روالی مرسوم و معمول محسوب می شود.

اما باور اینکه درگذشت پدر وزیر آموزش و پرورش برای مدیران آموزش و پرورش مازندران به ویژه معاونت پرورشی اش تا این حد دردناک و جانسوز بوده که اقدام به تهیه و انتشار چنین ویدئوی احساسی و خارج از عرف اداری نمایند، دشوار است.

البته ما معتقدیم پدر همواره واژه ای مقدس بوده و سوگش در هر حالتی بسیار دردناک و تلخ است اما هر چیزی شیوه و قاعده خاص خود را دارد و نیاز به همدردی تا این حد نبود که موجب ایجاد حواشی و گمانه هایی شود مبنی بر اینکه لابد آموزش و پرورش مازندران از این اقدام منظور و مقصود دیگری داشته است.

آن هم در شرایطی که آموزش و پرورش مازندران خود از مسائل و ضعف های بسیاری رنج می برد و اولویت های فراوانی دارد که در این شرایط دشوار اقتصادی و معیشتی حتی فکر کردن و ذکر آن ها ذهن ها را مشوش می کند.

مطمئنا آقای وزیر هم چنین انتظاری از آموزش و پرورش مازندران نداشت که دست به چنین کاری بزند و تا این حد همدردی کند.

انتظار می رود اداره کل آموزش و پرورش بر اساس اهم موضوعات و مسائل، تامین اعتبار کند و اولویت هایش دانش آموزان و رفع نیازهای مربوطه آن ها باشد نه جلب رضایت بالادستی ها.
البته مسائل و حواشی دیگری نیز از آموزش و پرورش مازندران به گوش می رسد که فعلا خارج از حوصله این مطلب است و در زمان مناسب تری به آن ها خواهیم پرداخت.

در مجموع انتظار می رود نماینده عالی دولت در مازندران همچنین نهادهای نظارتی بیشتر از قبل کنش ها و تحرکات مهمترین نهاد فرهنگی مازندران را رصد نمایند و با ارائه توصیه ها و تذکرات لازم در راستای همگام سازی با دولت، مانع وقوع چنین تصمیمات احساسی و خارج از عرف که مورد تایید دولت نیست، شوند.

نکته: رسانه تیرنگ آمادگی دریافت و انتشار مواضع آموزش و پرورش پیرامون موضوع مطرح شده را دارد.