نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان تا سوم اردیبهشت ادامه دارد
نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان تا سوم اردیبهشت ادامه دارد
مازندران در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف، از کشاورزی تا محصولات باغی از فرآورده‌های لبنی، گوشتی تا مرغی ظرفیت غنی دارد اما مطالبات بر زمین مانده زیادی دارد از جلوگیری از ساخت سد فینسک تا مقابله با گرانی و افزایش اعتبارات دارد.

تیرنگ نیوز : اسماعیل هادی‌نژاد، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ساری در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار روزنامه تیرنگ با بیان اینکه یکی از اقدامات سراسری ما که در بحث ایام نوروز انجام داده‌ایم با توجه به افزایش حجم تقاضا و ایجاد فضای امن برای مردم یک طرح نظارتی ویژه نوروز 1402 بود، گفت: این اقدام با به کارگیری نیروها از پانزدهم اسفند شروع شده و چون ماه رمضان در پیش است تا سوم اردیبهشت ادامه دارد.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ساری با بیان اینکه با نظارت ما و با حضور دستگاه‌های همکار  نظیر پلیس امنیت، مرکز بهداشت، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف نظارتی بر روند فعالیت واحدهای صنفی و بنگاه‌های اقتصادی داریم، اظهار کرد: در این مدت که طرح شروع شد 1822 مورد بازرسی صورت گرفت که 261 مورد تشکیل پرونده و کشف تخلف شد و پرونده برای رسیدگی به  تعریزات حکومتی ارسال شد.

هادی‌نژاد با بیان اینکه در این مدت 98 مورد هم گزارش مردمی از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و… به ما گزارش شد، افزود: از این تعداد 25 مورد تخلف کشف شد و در  بقیه موارد بررسی انجام شد و با توافق طرفین شکایت مسئله حل و فصل شد.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ساری برگزاری نمایشکاه بهاره را از دیگر اقدامات دانست و گفت: این نمایشگاه برای اینکه بازار رقابت ایجاد شود و سودجویان را مهار کند در مرکز همایش‌های بین المللی

در  دو هزار متر فضای مفید برگزار شده و در آن آجیل، کیف، کفش و … توزیع شد.

هادی‌نژاد با بیان اینکه در بخش‌های شش گانه هم نظارت در حال انجام است، اظهار کرد: گشت مشترک دیگر هم در بخش‌های دو دانگه، چهاردانگه و کلیجان‌رستاق در حال انجام است و نظارت در بخش رودپی شمالی و جنوبی و بخش مرکزی هم  انجام می‌شود.

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان ساری نظارت بر بازار را مشروط به همکاری مردم دانست و گفت: از مردم تقاضا داریم تا تخلفات را با تلفن 124 به ما اطلاع بدهند و شکايت خود را از واحد صنفي متخلف گزارش دهند.