معتادی که رای اول شهرش شد! / «نجاتم را مدیون امام هشتم و خانواده ام هستم»
معتادی که رای اول شهرش شد! / «نجاتم را مدیون امام هشتم و خانواده ام هستم»
طالبی در دهمین سال ترک خود در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهر کیاسر نام نویسی کرد و توانست با کسب 788 رای از سایر رقبای قدرش پیشی گیرد و بیشترین آرای این انتخابات را از آن خود کند.

تیرنگ نیوز- سرویس اجتماعی: نخستین مرکز اقامتی بهبودی و بازتوانی اختلال مصرف مواد درشهر کیاسر بخش چهاردانگه ساری با حضور مدیریت بهزیستی شهرستان ساری، جمعی از پرسنل مواد مخدر شهرستان، بخشدار چهاردانگه و مسئولان شهری افتتاح شد.

به گزارش تیرنگ، مدیریت این مرکز که اطلس سبز نام دارد با عبدالله طالبی کیاسری است. فردی که خود سالیان دراز (بیش از 20 سال) درگیر اعتیاد بوده و همین عاملی شد تا رفته رفته بر اثر ماجراها و حرف و حدیث های مربوطه، تا حدودی وجه اجتماعی خود را در سطح شهر از دست بدهد به مرور معتادی حرفه ای شود.

او که روزگاری از جوانان دانشگاهی، پرشور و فعال کیاسر بوده و نقش موثری در مناسبات و مسائل شهر داشته است رفته رفته با حضور در جمع های نامناسب، شب نشینی های گاه و بی گاه و هم نشینی با دوستان ناباب، آلوده به مواد مخدر شد و اینگونه بهترین سال های جوانی خود و بخش بزرگی از درآمد و دارایی خود را از دست داد.

طالبی پس از بیست و خورده ای سال مصرف حرفه ای تریاک در  وضعیت نامناسبی قرار گرفته بود و  از سوی برخی همشهریان و دوستان خود طرد شده بود و عایدش از آن همه مرام و رفاقت، سرخوردگی و نا امیدی بود. با این حال همواره مورد حمایت پدر و مادر و خانواده برخوردار بوده و آن ها اعتیاد او را به عنوان یک بیماری پذیرفته بودند از اینرو یکی از مشوقان اصلی او برای ترک کردن بودند و در نهایت حمایت ها و صبوری آن ها به ثمر نشست.

طالبی که دیگر تحمل طعنه ها، نیش و کنایه ها و زخم زبان دوستان و اطرافیان خود را نداشت و همه چیزش را از دست رفته می دید با حمایت خانواده،  تصمیم به تغییر روش زندگی و ترک اعتیاد گرفت. با توسل جستن به امام هشتم (ع) انگار از دل ویرانی و تاریکی قلبش، نوری تابیدن گرفت و او را از زوال و نیستی نجات داد.

او پس از ترک به زودی به زندگی و جامعه برگشت و رفته رفته به همان فرد فعال و موثر سابق تبدیل شد و با خوش خلقی و مردم داری به مرور اعتبار از دست رفته خود را باز یافت.

طالبی در دهمین سال ترک خود در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی در شهر کیاسر نام نویسی کرد و توانست با کسب 788 رای از سایر رقبای قدرش پیشی گیرد و بیشترین آرای این انتخابات را از آن خود کند.

او که پیش از این به یکی از شهروندان فعال و موثر کیاسر تبدیل شده بود به خوبی توانسته بود اعتماد اکثریت همشهریان را به خود جلب کند و دوباره با همت و تلاش برای شهر و منطقه خود گام های موثر بردارد.

طالبی در گفت و گو با تیرنگ «احقاق حق و حقوق مردم، توجه به شهر و حوزه های مختلف آن، رفع مسائل و معضلات موجود، رهایی مدیریت شهری از بازی های سیاسی و گروهی، انتخاب شهرداری کارآمد و فعال، ایجاد درآمد پایدار برای مدیریت شهری، رفع تبعیض های موجود و مواردی از این دست» را از مهمترین انگیزه های خود برای ورود به شورای شهر کیاسر عنوان کرد و گفت: «همین جا از مردم فهیم کیاسر بابت اعتمادشان به بنده در انتخابات تشکر می کنم و همان طور که در ایام تبلیغات عرض کردم از تمام توان و تلاش خود برای بهبود وضعیت شهرم استفاده می کنم».

او افزود: «متاسفانه کیاسر سالیان درازی درگیر اختلافات قومی و قبیله ای بوده و نتوانست آنچنان که باید در مسیر رشد و توسعه قرار گیرد که امیدواریم با همدلی و همراهی مدیریت شهری و مردم بسیاری از مسائل و عقب ماندگی های شهری مرتفع گردد».

طالبی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از پدر و مادر و خانواده خود به خاطر حمایت های همه جانبه شان به نوجوانان و جوانان جامعه دوری از مواد مخدر را توصیه کرد و گفت: «اعتیاد یک نوع بیماری است که متاسفانه در جامعه ما در حال گسترش است و نتیجه ای جز پریشانی، پشیمانی، انزوا و سرخوردگی برای مبتلایان ندارد. لذت آن زودگذر است و در دراز مدت جامعه، خانواده و اطرافیان را به افراد معتاد بدبین می کند. معتادان به دلیل نیازهایی که دارند در بسیاری از مواقع مورد سوء استفاده مالی و رفتاری استفاده قرار می گیرند و حتی ممکن است به بزه اجتماعی از جمله دزدی و سرقت روی آورند. بنابراین بهترین حالت، داشتن زندگی سالم و با نشاط، و دوری از هر گونه مخدر حتی برای تفنن و تفریح است»./ گزارش: مجید ساجدی فر