مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران افزایش یافت
مرگ ناشی از حوادث کار در مازندران افزایش یافت
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث کار در۹ماهه امسال در استان را ۹۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش یافت.

تیرنگ نیوز : مدیر کل پزشکی قانونی مازندران تعداد مرگ و میر ناشی از حوادث کار در۹ماهه امسال در استان را ۹۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد افزایش یافت.

علی عباسی با بیان اینکه از این تعداد ۷۰ نفر متاهل و مابقی مجرد هستند ،افزود : بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با۴۳ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: همچنین برق گرفتگی با ۲۳ درصد و جسم سخت با ۱۴ فوتی از مهمترین دلایل مرگ بر اثر حوادث کار در استان هستند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود :در ۹ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۸ مورد در تیر ماه و کمترین آن با ۳ مورد در فروردین ماه ثبت شده‌ است .

وی تصریح کرد : در این مدت شهرستان‌های ساری با ۱۵ فوتی ، قائمشهر با ۱۲ و نور با ۱۰ فوتی بیشترین و شهرستان‌های گلوگاه ، میاندرود و محمودآباد هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران به تفکیک سن متوفیان گفت : بیشترین سن مربوط به افراد ۳۱ تا ۴۰ سال با ۲۵ فوتی و سنین کمتر از ۲۰سال با پنج فوتی کمترین آمار طی 9 ماه گزارش شده است. افزایش ۱۴ درصدی مصدومین حادثه کار

عباسی افزود : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان طی نه ماه امسال ۶۳۲ مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد افزایش داشت.

عضو شورای قضایی استان مازندران ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

  • منبع خبر : روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران