2
تیرنگ گزارش می دهد؛

مدیران تصادفی یا سفارشی؛ بلای جان توسعه مازندران

  • کد خبر : 7207
  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
مدیران تصادفی یا سفارشی؛ بلای جان توسعه مازندران
یکی از مشکلات حوزه مدیریت در مازندران این است که هرکسی فکر می‌ کند، می ‌تواند مدیر باشد. به همین دلیل معمولا در راس سازمان‌ ها یا بخش های گوناگون آن مدیرانی قرار می‌ گیرند که خود نیز چنین جایگاهی را متصور نمی شدند و به اصطلاح در خوابشان هم نمی‌دیدند که روزی ریاست، معاونت یا مسئولیت دستگاهی به آن ها واگذار شود.

تیرنگ نیوز: شاید برای بسیاری از ما جالب توجه یا عجیب باشد اینکه مازندران با آن همه منابع طبیعی و خدادادی و ظرفیت های بی نظیر گردشگری، کشاورزی و صنعت از این همه مساله و معضل رنج می برد، به طوری که به هر جای آن نگاه کنیم درد می بارد.

در این میان، اگر بگوییم بخش اعظم آن ناشی از ضعف مدیریت و نوع نگاه مدیریتی به مسائل است، پر بیراه نگفته ایم وگرنه این استان با چنین پتانسیل و ظرفیتی به تنهایی می تواند حداقل گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

این روزها و این سال ها در استان همیشه بهارمان، افراد بسیاری را می بینیم که در قامت مدیریت ظاهر شده اند و بر صندلی مدیریت مجموعه های مختلف ادارات و موسسات و دانشگاهها تکیه زده اند اما در حقیقت شناخت کافی از مدیریت ندارند.

اینگونه افراد که خود را «مدیر» می دانند و عموما پست های مهم تری را برای خود متصورند، معمولا یا به واسطه یک اتفاق و تصادف بر این جایگاه تکیه زده اند یا با سفارشات صورت گرفته، مدیر شده اند.

به هر حال نمی توان نقش سفارشات و ارتباطات را در این نوع انتخاب ها نادیده گرفت. خواه قبل از رسیدن به این پست، خواه در هنگام تلاش برای حفظ آن جایگاه.

از اینرو بارها شنیده ایم که مدیرکلی یا مسئولی، فلان دوست یا فلان فامیل خود را در مسئولیتی مهم بکار گرفته است و متاسفانه این نوع انتخاب ها و انتصاب ها در فرهنگ ما تقریبا جا افتاده و شنیدن آن دیگر تعجب بر انگیز نیست.

بنابراین می توان گفت یکی از مشکلات حوزه مدیریت در مازندران این است که هرکسی فکر می‌ کند، می ‌تواند مدیر باشد. به همین دلیل معمولا در راس سازمان‌ ها یا بخش های گوناگون آن مدیرانی قرار می‌ گیرند که خود نیز چنین جایگاهی را متصور نمی شدند و به اصطلاح در خوابشان هم نمی‌دیدند که روزی ریاست، معاونت یا مسئولیت سازمانی به آن ها واگذار شود.

با تاملی در حوزه مدیریت مازندران در دستگاه های مختلف در سال های گذشته تا به امروز می بینیم که بسیاری سابقه ‌ای در حوزه مسئولیتشان نداشته‌ اند و خیلی ها به یکباره مسئولیت مهم یک سازمان را عهده دار شده‌ اند، فارغ از اینکه توانمندی دارند یا ندارند و این رنج همیشگی دیار سبزمان در حوزه مدیریت بوده است.

مهمترین معایب مدیران تصادفی و سفارشی

به باور کارشناسان، این نوع مدیران چون خودشان هیچ تخصصی ندارند، طبیعتا در اطراف خود، کسانی را قرار می‌ دهند که از تیپ و جنس خودشان باشد برای همین است که معمولا دیده می شود دستگاه ها نه در راستای وظایف و اهداف سازمانی، بلکه بر مبنای منویات و خواسته‌ های مدیرانشان اداره می شوند.

بسیاری از ما با مدیرانی مواجه بوده ایم که هر کدام بیش از 10 ساعت در روز کار می کنند اما در عمل موفقیتی حاصل نمی شود چون مدیریت موفق الزاما به طولانی بودن ساعت کار نیست بلکه به تخصص، شناخت از مسائل و گرفتن تصمیمات درست در بزنگاه ها است.

می توان گفت یکی از مشکلات مهمی که مدیران تصادفی ایجاد می‌کنند، از دست رفتن  اعتماد بدنه کارشناسی است. رفته رفته چاپلوس ها و بادمجان دور قاب‌چین ها جای متخصصان را می گیرند و نتیجه آن هزینه های هنگفت کوتاه مدت و دراز مدتی است که مدیران تصادفی به جامعه و سازمان تحمیل می کنند.

از دیگر ویژگی های منفی، مدیران تصادفی یا سفارشی، خودبزرگ بینی و عاشق خود بودن است. آن ها فکر می کنند که دارند درست مدیریت می کنند در حالی که دارند اشتباه می زنند.

متاسفانه بی تفاوتی و بی‌انگیزگی نیروهای متخصص در چنین سازمان هایی یکی از دلایلی است که کسی کاری با این مدیران تصادفی ندارد و نتیجه آن می شود که درجا زدن و پسرفت جای توسعه و پیشرفت را می گیرد.

مدیران سفارشی با خلاقیت میانه ای ندارند، معمولا دیدگاه ها و عقاید خود را با فکر و اندیشه جناح و حزب حاکم منطبق می کنند، انتقادها را بر نمی تابند، به راحتی کارکنان را جذب یا اخراج می کنند، تصمیم های آنها غیر‌قابل پیش‌بینی است و کسانی را ارتقا می ‌دهند که به آنها وفاداری بیشتری داشته باشند نه افراد متخصص و توانمند را.

مدیران تصادفی سعی می کنند به واسطه دادن امتیاز خود را ارتقا دهند و به منابع قدرت نزدیک کنند. آنها هرچه که دارند از میز و صندلی است و معمولا پس از پایان دوران مدیریتشان هیچ جایگاهی در بین زیر دستان خود ندارند و برای همین به هیچ وجه دوست ندارند، آن را از دست بدهند.

حرف آخر

البته در مازندران مدیران توانمند و متخصص در دوره های مختلف، فراوان بوده اند و هستند و نام برخی آن ها همچنان بر تارک تاریخ این استان می درخشد، اما در مجموع مازندران زیانی که از جولان مدیران تصادفی دید، غیر قابل انکار است.

مدیرانی که به جای آن که دل به گرو توسعه استان دهند و مطابق اهداف و برنامه های سازمانی رفتار کنند، مدام در شبکه های مجازی حضور دارند و با استفاده از عناوین مدیریتی خود، فعالیت های شخصی می کنند و به اصطلاح غم جامعه و مردم ندارند.

با این حساب، دیگر برای بسیاری از ما جالب توجه یا عجیب نیست اینکه مازندران با آن همه منابع طبیعی و خدادادی و ظرفیت های بی نظیر گردشگری، کشاورزی و صنعت از این همه مساله و معضل رنج می برد و از هر جای آن درد می بارد…./ مجید ساجدی فر

 

لینک کوتاه : http://tirangnews.ir/?p=7207

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.