مازندران ته جدول بهره مندی از پروژه های ملی/ انتقاد شدید زارعی از برخی مدیران استانی
مازندران ته جدول بهره مندی از پروژه های ملی/ انتقاد شدید زارعی از برخی مدیران استانی
نماینده ساری و میاندورد با بیان اینکه میانگین احداث پروژه های عمرانی مرکز استان، بیست سال است، گفت: رتبه مازندران در بهره مندی از پروژه های ملی ته جدول استان ها است و بسیاری از پروژه  های مهم و زیربنایی استان همچنان بلاتکلیف اند.

تیرنگ نیوز- گروه سیاسی: نشست خبری منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در حالی در سالن اداره کل استاندارد برگزار شد که خبرنگاران از رسانه ای نبودن مدیر این اداره کل نزد آقای نماینده گلایه کردند و گفتند از این دست مدیران در مازندران که رسانه ای نیستند کم نداریم.

به گزارش تیرنگ، زارعی در ابتدا به عنوان «گزارش صد روزه» که چند سالی است بین مدیران باب شده، واکنش نشان داد و گفت: از گزارش های صد روزه که در مقاطع مختلف مطرح شد، خاطره خوبی نداریم بنابراین پیشنهاد می کنم عنوان این نشست و نشست های آینده ام را که هر سه ماه، سه ماه برگزار خواهد شد، با عنوان «گزارش های فصلی» درج و منتشر شود.

وی درباره تاخیر برگزاری نخستین نشست فصلی خود افزود: در ابتدای کار بودیم و با توجه به شرایط کرونایی کشور، تا حیطه وظایف مان در مجلس (کمیسیون ها، فراکسیون ها و…) مشخص شود و فضای کار دستمان بیاید، نیاز به زمان بود. چرا که سعی کردیم یک کار جهادی و عملیاتی را با قدرت آغاز کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس با اشاره به شعارهای روزهای انتخابات خود (نظارت و ایجاد عدالت اجتماعی) گفت: خودمان پاسخگو خواهیم بود وهمه مسئولان را در حوزه های مختلف، پاسخگو خواهیم کرد که در ماجرای طرح سوال بنده از وزیر نیرو (با همراهی دیگر نماینده ساری و نمایندگان سایر حوزه های استان) یک مورد آن به عینه مشاهده کردید و تلاش ما این است که این روند را تا پایان ادامه دهیم.

انتخاب هایم در مجلس آگاهانه و با مطالعه بوده

زارعی با بیان اینکه انتخاب هایم در مجلس آگاهانه و با مطالعه بوده، تصریح کرد: کمیسیون های کشاورزی و اصل 90 را با لحاظ کردن مسائل استان و کشور در جهت بهبود فضای کار کشور و معیشت مردم عضو شدم. کارگروه مشاوره ای بخش کشاورزی و کارگروه صنعت شکل گرفتند، کارگروه گردشگری در حال تشکیل است. همچنین در کارگروه اشتغال استان هم حضور دارم و امیدواریم بتوانیم با مطالعه و استفاده از ظرفیت های استان، فضای بهتری ایجاد کنیم.

وی به گلایه خبرنگاران از پاسخگو نبودن برخی مدیران و مسئولان واکنش نشان داد و گفت: مگر می شود مدیری به اصحاب رسانه پاسخگو نباشد! در حالی که موظف اند در مسائل مختلف گزارش عملکرد دهند و پاسخگو باشند. اینکه یک مدیر به رسانه ها پاسخگو نباشد قابل قبول نیست و همین جا از همه مدیران می خواهم به سوالات اصحاب رسانه پاسخ دهند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در پاسخ به انتقاد خبرنگاری مبنی بر اینکه چندین بار با شما تماس گرفتیم اما پاسخگو نبودید، بیان کرد: ممکن است زمانی که تماس گرفتید در صحن یا جلسه بوده باشم و پیشنهاد می کنم در چنین مواقعی با رئیس دفترم ارتباط بگیرید چرا که به خاطر اهمیت موضوع از وی خواستم در مواقعی که امکان پاسخگویی ندارم و حتی مواقع دیگر، جوابگو باشد.

مازندران ته جدول بهره مندی از پروژه های ملی

زارعی با بیان اینکه میانگین احداث پروژه های عمرانی مرکز استان، بیست سال است، گفت: رتبه مازندران در بهره مندی از پروژه های ملی ته جدول استان ها است و بسیاری از پروژه  های مهم و زیربنایی استان همچنان بلاتکلیف اند.

وی با اشاره به افزایش بی اعتمادی اجتماعی در پی عملکرد ضعیف دولت اظهار کرد: نمایندگان در مسائل و موضوعات مختلف مرتب به مجلس فراخوانده می شوند، طرح سوال از رئیس جمهور به امضای بیش از 70 نماینده رسید اما هنوز بحث استیضاح آقای روحانی بنا به عللی به صورت جدی مطرح نیست.

پرسش خبرنگار تیرنگ و پاسخ نماینده مردم گرا

عضو مجمع نمایندگان مازندران در پاسخ به پرسش خبرنگار تیرنگ مبنی بر اینکه فضای مجمع نمایندگان استان را با توجه به اینکه در دوره های قبل، محروم از یکپارچگی و یکصدایی بود، چطور ارزیابی می کنید، گفت: یکی از اساسی ترین مورد برای توسعه استان هماهنگی بین همه دستگاه های اجرایی و تقنینی است به هر صورت مجمع 12 نفره نمایندگان مازندران می توانند در پیگیری کارهای مهم استان تاثیرگذار باشند.

وی افزود: نمایندگان در حوزه انتخابیه خود دغدغه ها و وظایفی دارند ولی قطعا رفع مسائل استانی نیاز به همیت جمعی اعضای مجمع دارد که الحمدالله جلسات و نشست های ما در حوزه های مختلف، با دستگاههای اجرایی گوناگون، با نماینده محترم ولی فقیه در استان به طور مرتب در حال انجام است.

زارعی تصریح کرد: بسیاری از اموراتی که بین نمایندگان مشترک است مثل پروژه های مهم عمرانی، ملی و زیربنایی در بخش های صنعت، کشاورزی و گردشگری، حتی مسائلی چون افزایش ضریب اعتباری استان به همراهی و انسجام نمایندگان بستگی دارد که خوشبختانه در این دوره اتحاد خوبی در مجمع نمایندگان استان وجود دارد.

حتی یک اعتراض از دستگاه های اجرایی استان درباره فینسک یافت نشد!

نماینده مردم ساری و میاندورود در ادامه با بیان اینکه در مساله فینسک هیچ کدام از دستگاه های اجرایی، کمک نکردند، گفت: هر چه گشتیم و پیگیر شدیم حتی یک اعتراض از دستگاه های اجرایی استان یافت نشد. مایه تاسف اینکه در این باره به ما که نمایندگان مردم هستیم، هم اطلاعات نمی دهند، در استان سمنان همه برای احداث فینسک بسیج شدند ولی در مازندران حتی یک واکنش دیده نمی شود. مدیرانی که جرات کار ندارند در محیط زیست، آب منطقه ای، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی مشغول اند.

وی با بیان اینکه مجلس محل قانونگذاری است و مبنای تمامی فعالیت‌های ما قانون به شمار می‌رود، افزود: نظارت همراه با شفافیت و ایجاد عدالت مناسب از مهمترین شعارهای انتخاباتی عدم نظارت‌ها سبب ایجاد شکاف ‌های عمیق اجتماعی شده است و در سیاست‌های مجلس نیز نظارت به عنوان اولویت مهم محسوب می ‌شود.

زارعی رسیدگی به مشکلات اقتصادی را از جمله اولویت‌های مهم مجلس ذکر کرد و گفت: مجلس در حوزه بورس نیز دغدغه دارد و این نشان از توجه دولت در بخش اقتصادی است.

در انتصاب مدیران دخالت نمی‌کنیم

این نماینده مجلس به طرح دوفوریتی برای قیمت گذاری محصولات اساسی بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: یک گروه ۱۱ نفره باید در قیمت گذاری دخیل باشند که شش نفر از آن از کشاورزان هستند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس افزود: بالارفتن قیمت نهاده‌های تولید سبب دلسردی کشاورزان از جمله گندمکاران شده است و رسیدگی به اقتصاد اولویت اول مجلس محسوب می‌شود.

وی همچنین با اظهار اینکه بحث اجرا کار قوه مجریه به شمار می‌رود، گفت: در انتصاب مدیران دخالت نمی‌کنیم ولی ناظر بر عملکرد مدیران خواهیم بود و مجلس از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.

زارعی درباره حواشی اخیر شورای شهر ساری، بیان کرد: از سربازان گمنام امام زمان(عج)، تشکر می کنم و معتقدم عدم نظارت مهمترین عامل بروز چنین اتفاقات ناگواری بوده البته اعضای شورا در مظان اتهام هستند و هنوز چیزی ثابت نشده است با این حال از هیچ فردی که فساد او اثبات شده باشد، حتی اگر سابقا در دایره نزدیکان وی هم بوده، حمایت نخواهد کرد و اتفاقا خواستار برخورد قانونی با اینگونه افراد هستیم.