فرار نساجی از سقوط
فرار نساجی از سقوط
با روی کار آمدن سرمربی جدید رفته رفته اوضاع بهتر شد و نساجی توانست از خطر سقوط نجات پیدا کند و به حاشیه امنی برسد. امید شهر خسته با برد اخیر با ۲۹ امتیاز در رده ۱۲ جدول قرار گرفت و پدیده هم در رده هفتم باقی ماند. در ۳ بازی آینده به ترتیب با ذوب آهن، استقلال و گل گهر سیرجان بازی دارد و امیدواریم با کسب بهترین نتایج ممکن، جایگاه بهتری در پایان لیگ کسب کند.

تیرنگ نیوز- سرویس ورزش: بالاخره نساجی پس از هفته ها دست و پا زدن در انتهای جدول، از سقوط فاصله گرفت و به قول معروف، کشتی طوفان زده این باشگاه به ساحل آرامش رسید.

امید شهر خسته به تازگی در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال با تک گل جانملکی، پدیده خراسان را شکست داد و فاصله خود را با تیم های انتهای جدول بیشتر کرد.

البته بردی که مصطفی صداقت مربی نساجی در نشست خبری پیش از این مسابقه تلویحا از آن خبر داده و از آمادگی کامل نساجی برای یک برد شیرین سخن گفته بود. او درباره این بازی گفته بود : «با تیم خوب و یکدست پدیده بازی داریم. تیمی که جایگاه جدولی‌اش نشان دهنده کیفیت بازی آن است و کادر فنی خوبی هم دارد. در سه هفته اخیر لیگ برتر پدیده (شهرخودرو) تنها تیمی است که توانست حداکثر امتیازات را کسب کند و این نشان دهنده توانایی‌های این تیم و کادر فنی و بازیکنانش است و نشان می‌دهد که کار سختی در مقابل این تیم خوب داریم. ضمن این که مدیریت باشگاه نیز آرامش خوبی به این تیم تزریق کرده و تیم‌شان در شرایط خوبی به سر می‌برد. با این حال ما امیدواریم که بتوانیم با تلاش بازیکنان در زمین به اهداف تاکتیکی سرمربی برسیم».

صداقت همچنین در پاسخ به پرسشی پیرامون حاشیه‌های داوری در هفته‌های اخیر لیگ برتر نیز گفت: «سیاست کلی باشگاه نساجی و شخص سرمربی همیشه حفظ احترام برای همه داوران است. ما نظر خاصی نداریم و همیشه به جامعه داوری احترام گذاشتیم. مسائل داوری را هم به کارشناسان داوری واگذار می‌کنیم. تابع قانون هستیم و مداخله‌ای در این زمینه نمی‌کنیم. تمرکزمان روی مسائل فنی است. تیم به ثبات مطلوبی رسیده و یکی از تیم‌هایی بودیم که در هفته‌های اخیر ترکیب‌مان تقریبا ثابت بود. اگر محرومیت یا مصدومیتی داشتیم یا بحث تاکتیکی خاصی مد نظر بود تغییراتی در ترکیب ایجاد شد ، اما در مجموع با توجه به نفراتی که در اختیار داریم برای بازی فردا تغییرات خاصی در ترکیب نخواهیم داشت».

هرچه که بود علیرغم همه حواشی و ضعف ها، تیم شمالی لیگ برتر از ته جدول کنده شد و موج شادی در میان هواداران و دوستداران این تیم ریشه دار دیار علویان ایجاد شد.

اساسا از دوسال قبل که تیم محبوب مازندرانی به حسرت 24 ساله‌ی خود برای حضور در سطح اول فوتبال ایران پایان داده بود، همه فوتبالی ها خوشحال شدند چرا که حضور تیم ریشه دار و پرطرفداری چون نساجی، می توانست موجب افزایش جذابیت های لیگ شود. در این میان، خوشحالی مازندرانی ها از نوع دیگری بود و شامل غیرفوتبالی ها هم می شد.

حضور همزمان یک تیم باشگاهی از این استان در لیگ برتر و نقش موثر بازیکنان مطرح مازندرانی در تیم های بزرگ کشور به خصوص در استقلال و پرسپولیس، روح تازه ای به فوتبال مازندران دمیده بود و نوید روزهای روشنی را می داد.

همه مازندران پای کار آمده بودند: مردم، مسئولان، نمایندگان، اسپانسرها و… تا تنها نماینده استان در لیگ بدرخشد و انصافا هم در دو سال نخست حضور خود با توجه به امکانات و ظرفیت هایی که در اختیار داشت، رتبه و نتایج به نسبت خوبی کسب کرد.

این تیم در لیگ 97 -98 با کسب 36 امتیاز، رتبه دهم جدول 16 تیمی را کسب کرد و بالاتر از تیمهایی چون پیکان، پارس جنوبی، ماشین سازی، نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان قرار گرفت.

در لیگ 98-99 هم با یک پله صعود و کسب 38 امتیاز در جایگاه نهم جدول قرار گرفت و انتظار می رفت در لیگ امسال این روند رو بهبود دو سال اخیر ادامه یابد.

اما رفته رفته روزهای ناخوش نساجی هم رسید و در همان نیم فصل امسال این تیم تا انتهای جدول رفت و زنگ خطر سقوط را تا عمق جانش احساس کرده بود.

نتایج ضعیف نساجی و کسب رتبه چهاردهم جدول در هفته 11 لیگ جاری، موجب برکناری فاضلی و روی کار آمدن مجید جلالی سرمربی با تجربه فوتبال ایران در تیم نساجی مازندران شد.

در حالی که انتظار می رفت شوک تغییر کادر فنی در این تیم موثر باشد و روند نتایج به نفع نساجی تغییر یابد در عمل چنین نشد و مجید جلالی بعد از ۷ بازی و کسب تنها یک امتیاز با توافق بین مسئولان نساجی از این باشگاه جدا شد و مسئولان این باشگاه ساکت الهامی را به عنوان سرمربی جدید این تیم انتخاب کردند.

خلاصه، حواشی و تغییرات فراوان، عدم بهره مندی از هواداران پرشور به خاطر کرونا، نداشتن زمین مناسب و امکانات موردنیاز، مشکلات و مسائل روحی و مالی، همه و همه دست در دست هم دادند تا تنها نماینده شمالی در لیگ برتر، روزهای سختی را سپری کند.

اما با روی کار آمدن سرمربی جدید رفته رفته اوضاع بهتر شد و نساجی توانست از خطر سقوط نجات پیدا کند و به حاشیه امنی برسد.

امید شهر خسته با این برد با ۲۹ امتیاز در رده ۱۲ جدول قرار گرفت و پدیده هم در رده هفتم باقی ماند. در ۳ بازی آینده به ترتیب با ذوب آهن، استقلال و گل گهر سیرجان بازی دارد و امیدواریم با کسب بهترین نتایج ممکن، جایگاه بهتری درپایان لیگ کسب کند.

انتظار می رود مسئولان مازندران و این باشگاه برای فصل آینده برنامه به مراتب بهتری بچینند و با حمایت همه جانبه از وقوع حواشی لیگ فعلی جلوگیری کنند.