طرح بشری برای نخستین بار در مازندران عملیاتی شد
طرح بشری برای نخستین بار در مازندران عملیاتی شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری طرح بشری برای نخستین بار در مازندران پس از ۲۲ سال اجرایی شدن این طرح در کشور خبر داد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از برگزاری طرح بشری برای نخستین بار در مازندران پس از ۲۲ سال اجرایی شدن این طرح در کشور خبر داد.

احسان آهنگر در دوره توانمندسازی و تربیت مربی قرآن کریم با عنوان “طرح ملی بشری” در استان مازندران که در مجتمع فرهنگی ایثار ساری برگزار شد، اظهار کرد: طرح بشری ۲۲ سال در کشور اجرایی شده اما در استان مازندران مغفول مانده است.

وی افزود: در این طرح که مورد توجه استان‌های دیگر قرار گرفته یک وحدت رویه مناسبی در روند آموزش قرآنی ایجاد شده و متولیان امر تلاش دارند که به نظام جامع مشترک در آموزش قرآن برسند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ادامه داد: برای نخستین بار طرح بشری با استقبال بیش از ۳۰۰ نفر مواجه شده و قرار است تحول اساسی در حوزه آموزش قرآنی ایجاد کند.

آهنگر درجمع فعالان قرآنی استان مازندران خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم قرآنی توسط همکاران ارشاد استان به خوبی پیگیری می‌شود.

وی خواستار آسیب شناسی در روند برگزاری دوره شد و افزود: باید تلاش کنیم که نقاط ضعف را شناسایی و نسبت به کاهش آسیب‌ها اقدامات مناسب صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران اضافه کرد: راه نجات انسان عصر حاضر قرار گرفتن در مسیر قرآن است و اگر قرار است که مشکلات اجتماعی ما در جامعه کاهش پیدا کند باید در مسیر قرآنی قرار گیریم.

آهنگر با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات حال حاضر جامعه، عدم توجه به دستورات قرآن است و باید توجه جدی به سبک زندگی داشته باشیم، یادآور شد: کم رنگ شدن موضوع عفاف و حجاب و افزایش آمار طلاق نشان می‌دهد که در راستای معارف قرآن کم کار کردیم و باید در این زمینه بازنگری کنیم.

وی ادامه داد: با اتصال به معارف قرآنی می‌توانیم زندگی مناسب‌تری برای مردم رقم بزنیم و طرح بشری که سابقه 22 ساله در برگزاری این دوره‌ها دارد، می‌تواند گام مناسبی در توسعه فعالیت‌های قرآنی در استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خواستار استفاده از ظرفیت موسسات قرآنی در توسعه طرح بشری شد و افزود: با توجه به تجربیات مناسبی که در طرح بشری در کشور ایجاد شده باید آموزش فراگیر قرآنی را در استان مازندران عملیاتی کنیم.

آهنگر خواستار بازنگری در روند آموزش مباحث قرآنی متناسب با نیاز روز شد و گفت: از ظرفیت همه موسسات قرآنی در این حوزه باید استفاده کرد و انتظار داریم که دوره آموزشی بشری و مشابه آن در استان مازندران تداوم داشته باشد.

گفتنی است: دوره توانمندسازی و تربیت مربی قرآن کریم با عنوان “طرح ملی بشری” تا ۲۸ بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی ایثار ساری ادامه دارد.
انتهای پیام/