1
محبی معاون استاندار مازندران در گفت و گو با تیرنگ عنوان کرد؛

ضرورت اختیاری بودن تعهدنامه تبدیل وضعیت/ اجبار جامعه شاهد و ایثارگر توسط شهرداری وجاهت قانونی ندارد

  • کد خبر : 19409
  • ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۲
ضرورت اختیاری بودن تعهدنامه تبدیل وضعیت/ اجبار جامعه شاهد و ایثارگر توسط شهرداری وجاهت قانونی ندارد
محبی ضمن اعلام قانونی نبودن اقدام شهرداری ساری در صورت اجبار کارکنان به امضای این تعهدنامه، بیان کرد: براساس ماده ۳ بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور که مشمول کلیه دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شود، تنها در صورت رضایت و تقاضای افراد مذکور برای تبدیل به نیروهای کارگری دائم، دریافت اقرارنامه و تعهدنامه قانونی است و لاغیر.

تیرنگ نیوز- سرویس شهری: برخی از مخاطبان رسانه تیرنگ با ارسال تصاویر برگه هایی با عنوان “تعهدنامه یا اقرارنامه” به بخش شهروند خبرنگار این رسانه، از اقدام مغایر با قانون شهرداری ساری خبر داده اند و از ما خواسته اند پیگیر این موضوع شویم.

مضمون این برگه ها که در اختیار جامعه شاهد و ایثارگر شاغل در شهرداری قرار گرفت، حاوی نکات زیر است که به زبانی ساده و در قالب ۳ شماره از نظرتان می گذرد:

۱: اینجانب با حضور در دفتر رسمی به شهرداری ساری این اجازه و اختیار را می دهم که نسبت به حکم کارگزینی بنده در مشاغل و پست های مورد نیاز دستگاه، برای تبدیل وضعیت به نیروی کارگری دائم و غیر دائم اقدام نماید.

۲: با امضای این تعهد رسمی، حق هرگونه ادعا نسبت به موضوع تعهد ناشی از حقوق گذشته، حال و آینده، تحت هر عنوان و در هر مرجع قانونی و قضایی را از خود سلب و ساقط نموده و در طول خدمت شهرداری، ملزم و مکلف به مفاد این شود می باشم.

۳: تعهد می نمایم تا هنگام بازنشستگی در مشاغل کارگری اشتغال داشته باشم و هیچگونه ادعایی جهت اشتغال در پست های اداری و تبدیل وضعیت ننمایم.

جان کلام اینکه جامعه شاغل در شهرداری متعهد شوند که تا پایان خدمت خود، فقط در بخش کارگری بمانند و ادعای هیچگونه تبدیل وضعیت به پست های بالاتر را نداشته باشند.

از آنجا که در قسمت ابتدایی این تعهدنامه به بخشنامه شماره ۶۹۴۰۵ مورخ ۹ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره شده، صحت و صقم ماجرا را از معاونت توسعه مدیریت و منایع استانداری مازندران جویا شدیم.

امید محبی در گفت وگو با تیرنگ، ضمن اعلام قانونی نبودن اقدام شهرداری ساری در صورت اجبار کارکنان به امضای این تعهدنامه، بیان کرد: براساس ماده ۳ بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشور که مشمول کلیه دستگاه های اجرایی مشمول ماده ۲ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران می شود، تنها در صورت رضایت و تقاضای افراد مذکور برای تبدیل به نیروهای کارگری دائم، دریافت اقرارنامه و تعهدنامه قانونی است و لاغیر.

معاون توسعه مدیریت و منایع استانداری مازندران افزود: متن صریح بخشنامه مذکور در ماده ۳ اذعان می دارد که نیروهای کارگری مشمول قانون کار در صورت تقاضای مستخدم و با ارائه تعهد رسمی مبنی بر رضایت فرد، تبدیل وضع به قرارداد کارگری دائم انجام و در غیر اینصورت براساس ضوابط حاکم بر دستگاه به رسمی تبدیل وضع می شوند. اما به دلیل کمبود پست سازمانی بلاتصدی در شهرداری مورد اشاره و تعداد بالای کارکنان مشمول قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، دست به چنین اقدامی زده اند که صرفا در صورت تمایل و رضایت افراد این مساله قانونی خواهد بود.

انتظار می رود شهرداری ساری با توجه به اظهارات معاون استاندار و مفاد قانون ذکر شده از اجبار فرزندان شاهد شاغل در شهرداری جهت دریافت تعهدنامه یا اقرارنامه با موضوع تبدیل وضعیت دست بردارد و مطابق قانون عمل نماید.

لینک کوتاه : http://tirangnews.ir/?p=19409

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.