داشتن ایران قوی نیازمند مشارکت حداکثری در انتخابات است
داشتن ایران قوی نیازمند مشارکت حداکثری در انتخابات است
جانشین فرمانده سپاه کربلا در استان با اشاره به جایگاه رسانه در سطح داخلی و خارجی برای امیدآفرینی بین مردم با جهاد تبیین گفت: امروز رسانه ها نقش بسیار مهمی در تنویر افکار عموم جامعه دارند و اغلب مردم به این رکن از توسعه که بخش مهمی نیز می باشد اهمیت میدهند.رسانه ها با اخبار مفید و امیدآفرین می توانند شور و شوق در نسل جوان و عموم افراد جامعه ایجاد کنند لذا انعکاس اخبار و  گزارشات موثق از عملکرد مدیران کارامد شور و شعف در میان مردم می آفریند و با این روند است که اعتماد جامعه به نظام و دولتمردان باکفایت  فزونی می یابد و دلگرم می شوند و در طی طریق رسیدن به اهداف و آرمانهای انقلاب و توانمندسازی کشور گام بر میدارند.

جانشین فرمانده سپاه کربلا در استان با اشاره به جایگاه رسانه در سطح داخلی و خارجی برای امیدآفرینی بین مردم با جهاد تبیین گفت: امروز رسانه ها نقش بسیار مهمی در تنویر افکار عموم جامعه دارند و اغلب مردم به این رکن از توسعه که بخش مهمی نیز می باشد اهمیت میدهند.رسانه ها با اخبار مفید و امیدآفرین می توانند شور و شوق در نسل جوان و عموم افراد جامعه ایجاد کنند لذا انعکاس اخبار و  گزارشات موثق از عملکرد مدیران کارامد شور و شعف در میان مردم می آفریند و با این روند است که اعتماد جامعه به نظام و دولتمردان باکفایت  فزونی می یابد و دلگرم می شوند و در طی طریق رسیدن به اهداف و آرمانهای انقلاب و توانمندسازی کشور گام بر میدارند.

سردار برسلانی با تاکید بر انتخابات پیش رو و ایجاد شور مناسب در بین مردم گفت: امروزه ایران قوی نیازمند حمایت مردمی است و برای داشتن کشوری که مانند همیشه پرقدرت در جوامع بین المللی  باشد داشتن پشتوانه مردمی است که با حضور حداکثری در انتخابات این امر همچون گذشته محقق خواهد شد .

ایشان خبرنگاران را افسران جنگ نرم خواند و گفت:قلم شما می تواند امیدآفرین باشد و یا ناامید کننده پس اکنون که کشور نیازمند نگاه انقلابی و ولایی شما بزرگواران هست و دنیا به ما نیاز پیداکرده است پس با تخصص و هنر خود همچنین ارائه محاسن دولت و نقد منصفانه  از مسئولین مردم را به مشارکت حداکثری در این مانور سیاسی تشویق کنید .

وی ادامه داد:سازمان بسیج سپاه کربلای مازندران در بسیاری از موارد من جمله بخش عمران و محرومیت زدایی و توانمند سازی ،  آموزش و اشتغال زایی و… در گروه های جهادی با انگیزه جهاد تبیین،خدمت رسانی به مردم شریف در دستور کار خود داده است و عزیزانی که در بخش های امیدآفرینی فعالیت می کنند بسیار تلاش می کنند باشناسایی کمبود ها و کاستی ها  و رفع و رجوع موانع بویژه در مناطق محروم و روستاها  جوانان را به سمت آینده روشن  هدایت کنند .

سردار برسلانی رویداد رسانه ای جام امید را گامی موثر در تبیین نقش جهادی خبرنگاران خواند و تداوم این مسیر راه لازم و ضروری دانست.

مازندران با مهرمردمانش توانسته  تنش آبی را پشت سر بگذارد

در نشست رویداد رسانه ای جام‌امید مازندران مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مازندران مهندس بهزاد برارزاده گفت: ۳ سال قبل با کمک نخبگان استان کتابچه ای تدوین گردید که نقاط قوت و ضعف آبی استان را در آن یادآور شد و از همه بزرگان و دستگاه ها از جمله استانداری و گروه های جهادی سپاه کمک گرفته ایم تا نقاط ضعف را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم . ما با همت مردم شریف استان مازندران توانستیم در کشور از تنش آبی گذر کنیم و این به خاطر مهر و گذشت مردمان شریف مازندران است.

وی افزود:مازندران با زیرساخت برای  تقریبا سه میلیون ۴۰۰ نفر  عملا ۱۵ درصد از آبهای سطحی و ۸۵درصد آبهای زیرزمینی بهره می برد که باید با مدیریت آبهای سطحی  این عقب ماندگی ذاتی را جبران کنیم و این مسئله با حمایت خبرنگاران که بازوان توانمند مسئولان هستند تسریع خواهد شد .

وی مازندران را قطب و خواستگاه گردشگری کشور خواند و گفت: برای اینکه بتوانیم میزبان خوبی برای گردشگران عزیز باشیم باید بتوانیم منابع ذخیره آبهای سطحی مان را بالا ببریم ما در این راستا طرح و برنامه های جامع و کاملی داریم که امیدوارکننده است و قطعا نیاز آبی جمعیت استان و مازاد را رفع خواهد کرد .

وی کمبود مخزن را یکی از معضلات جمع آوری آبهای سطحی خواند و ادامه داد : ما در مازندران  حدود ۹۰۰هزار متر مکعب نیاز به مخزن داریم ولی متاسفانه در حال حاضرحدود ۵۰۰ هزار مترمکعب مخزن جهت جمع آوری آبهای سطحی داریم نیاز آب استان ما ۱۵هزار لیتر در ثانیه است درصورتیکه هم اکنون ما حدود ۱۷۰۰ الیتر بر ثانیه کمبود آب داریم .

برارزاده درنشست با وزیر نیرو در گذشته نزدیک به طرح های اجرایی رفع کمبود آب  اشاره کرد و گفت: من به جناب وزیر تاکید کردم اگر طرح های مارا اجرایی کنند مازندران هیچگاه دچار مشکل اب نخواهد شد همانطور که با فداکاری همین مردم بزرگوار ما توانستیم تا کنون تنش آب را پشت سر بگذاریم در سطح ملی نیز با طرح و ایده می توانیم تنش آب را کاهش دهیم.

در پایان افزود:ما از رسانه های استان بسیار سپاسگزاریم که با قلم رسا و توانمند خود با ارائه اخبار صحیح و امیدآفرین، مردم را از نگرانی در خصوص بحران آب درمی آورند و نقش روشنی در تحقق اهداف دولت کریمه و  سازمان ها و دستگاه ها بویژه  شرکت آب و فاضلاب استان مازندران داشته و دارند پس همصدا باهم  توجه مسئولین کشور را به طرح ها و برنامه های اجرایی که در مازندران تدوین شده است جلب می کنیم تا انشالله به نتایج مطلوب برسیم.

رویداد رسانه ای جام امید در ساری برگزار شد.

حق شناس رییس سازمان بسیج رسانه مازندران در رویداد رسانه ای جام امید گفت:این برنامه در واقع تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و لبیک به انتظارات ایشان از رسانه ها در راستای امیدآفرینی بین مردم می باشد .

حق شناس گفت:امروزه ما به عنوان اصحاب رسانه باید در جبهه فرهنگی و اطلاع رسانی اخبار امیدبخش به مردم بیش از پیش ساعی باشیم و با ارائه گزارش زحمات مدیران موفق نویدبخش حرکت قطار  توسعه و تجلی استان و کشور به سمت رشد و پیشرفت باشیم .

وی خطاب به همکاران خود در رسانه ها گفت: این رویداد تاریخی موجب شده است برای اولین بار رسالت پل ارتباطی مردم و مسئولین با یک طنین و  همصدا اتفاق بیفتد و همگی باهم مردم را به آینده امیدوار کنیم و هم افزایی ایجاد کنیم  آنهم نه امید واهی بلکه امیدی که با گزارش عملکرد مدیران موفق طبق آمار و ارقام رقم خورده است و جلب اعتماد عموم مردم را کسب خواهد کرد.

۱۲۰ روستای مازندرا در سال ۱۴۰۲ به شبکه پرسرعت اینترنت متصل شدند

مدیرکل فناوری و اطلاعات مازندران در رویداد رسانه ای جام امید مطلب فوق را چنین اعلام کرد: پس از سفر های استاندار محترم هیات همراه در استان داشتند مشکلات شناسایی و مجوز  اتصال اینترنت ۱۲۰ روستا صادر گردید  و بودجه ی لازم اخذشد تا نتیجه مطلوب حاصل گردید.

وی فیبر نوری را در ایجاد سرعت بالای اینترنت بسیار مهم دانست و گفت: ۵  شهرستان تاکنون مجهز به فیبر نوری و ۱۳ شهرستان در دست اقدام هستند .

اعزی مدیرکل فناوری و اطلاعات مازندران امید را برای جوانانی که قصد دارند کسب و کار اینترنتی خودشان را داشته باشند مهم دانست :اشتغال اینترنتی بویژه برای جوانان  در این استان موجب شده است که ما با سرعت بیشتری به کار ادامه دهیم و تا موجب دلگرمی جوانان و امیدآفرینی باشیم و به زودی شاهد تحولات عظیمی در این حوزه خواهید بود.

استان مازندران از نظر مواهب طبیعی و زیرساخت های توسعه ای جزو استانهای مهم کشور است

حسینی پور استاندار مازندران در رویداد رسانه ای جام امید در ساری به مطلب فوق اشاره کرد و اذعان داشت: مازندران با داشتن مواهب طبیعی مانند جنگل و کوه و دریا و کشاورزی پایدار همچنین خطوط مواصلاتی زمینی و راه آهن، دریایی و هوایی چرا باید به مدت ده سال چرخ رشد اقتصادی آن متوقف باشد قطعا این ندیدن فرصتهای مناسب می باشد که موجب بازدارندگی توسعه استان است. بنابراین ما در بررسی ها و کارشناسی های لازم در وضعیت رشد اقتصادی شرایطی را برای چشم انداز آینده مازندران دیده ایم که ورود سرمایه داخلی و خارجی را به استان تسهیل کنیم و نهایت همکاری را با سرمایه گذاران داشته باشیم . استاندار مازندران به تفاهم نامه های صادراتی اشاره کرد و گفت: ما با کشور روسیه ۳ قرارداد امضا کرده ایم و برای اولین بار با ۳ فروشگاه زنجیره ای توافق نامه هایی امضا شد که محصولات ایرانی و کشاورزی مازندران را به صورت گسترده بفروش می رسانند . بنده تاکید دارم کشاورزان معزز و تولیدکنندگان محترم حتما از نظر کمی و کیفی باید مرغوب ترین کالا را ارایه دهند .

استاندار مازندران ادامه داد: مازندران نیاز دارد در آن توسعه حمل و نقل دریایی و خرید کشتی های باری اتفاق بیفتد و اکنون خبر امیدآفرین اینکه شرکت کشتی رانی خزر مازندران مستقل شد و در بندر امیرآباد مستقر شد برای ثبت سفارش ساخت کشتی

وی گفت:ما برای رشد اقتصادی مازندران تلاش کردیم و برای بالابردن سرمایه گذاری ها پارا فراتر از استان گذاشتیم  و اولین فاینانس با دولت چین توسط استان مازندران انجام شد حدود ۸هزار میلیارد تومان می باشد.

حسینی پور برای تهسیل مراودات تجاری مازندران بحث منطقه آزادتجاری مازندران را مطرح کرد :اخذ مجوز منطقه آزاد تجاری در دومرحله اجرا شد و موانع را حل کردیم تا نهایی شد که این مسئله تزریق امید به بدنه جامعه است

با تصویب این طرح سرمایه گذاران بیشتری برای سرمایه آوری به منطقه مبادرت می ورزند و ادامه داد: ایجاد منطقه آزاد تجاری مهمترین مشوق برای سرمایه گذاری است و نرخ تورم در مازندران طی ۱۳ سال گذشته ۳ الی ۴ درصد بالاتر از سرانه کشوری بود اما در آذرماه ۱۴۰۲نرخ تورم ما 5/1 درصد پایین تر از نرخ کشورهست و این ها همگی  امیدآفرین است.