3
دنگسرکی پیشکسوت کشتی مازندران در گفت و گوی مفصل با تیرنگ مطرح کرد؛

حذف قهرمانان و پیشکسوتان ساروی از کشتی مازندران! / مشاوری که دخالت مستقیم و اختیار تام دارد!

  • کد خبر : 7556
  • ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۳
حذف قهرمانان و پیشکسوتان ساروی از کشتی مازندران! / مشاوری که دخالت مستقیم و اختیار تام دارد!
به نظر می آید که ریاست محترم هیات و مشاورعالی کشتی مازندران بعد از حدود 70 سال، خلاصه متوجه ایرادی بزرگ در کشتی مازندران گشته اند که آن هم حضور مربیان ساروی در کشتی مازندران بوده/ در تمام تصمیمات مشاوره ای و تصمیم گیری ها در همه امور حتی در گفتمان ها و گفت و شنودها، این فرد دخالت مستقیم و اختیار تام دارد.

تیرنگ نیوز- سرویس ورزش: اسماعیل دنگسرکی مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در المپيك پكن و پیشکسوت تمام عیار کشتی، در گفتگو با تیرنگ به بیان نقطه نظرات خود درباره کشتی مازندران پرداخت.

مردی که مو‌های خود را در کشتی سپید کرده است موفقیت های خود را مدیون مربی خود «رحیم تبریزی» می‌داند و می گوید: «تمام قد برای آقای تبریزی می‌ایستم».

جمله ای که مشابه آن را مراد محمدی، حسین کریمی و خیلی از قهرمانان دیگر ساروی درباره خود دنگسرکی بکار می برند: «از بین تمام مربیانم اسماعیل دنگسرکی را بزرگترین مربی خود می دانم».

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد در المپيك پكن، اینروزها با جدیت و اهتمام شخصی باشگاه اختصاصی کشتی با مساحت بیش از ۲۵۰۰ متر مربع را راه اندازی کرده و استعدادهای فراوانی از ساری و سایر شهرهای مازندران درباشگاه وی تمرین می کنند.

وی کشتی را در باشگاه دلاوران از پایه شروع کرده و پیش بینی می شود تعدادی از آینده سازان این ورزش بزودی در مسابقات کشوری حضور پیدا خواهند کرد.

گفت و گو: مجید ساجدی فر

اسماعیل دنگسرکی درباره وضعیت کشتی مازندران در زمان مدیریت جدید اظهار کرد: مازندران استانی است که مثل چشمه جوشان، کشتی در آن جریان دارد از اینرو مدیریت کشتی در مازندران شدیدا نیاز به مدیریتی که دارای خلاقیت منحصربفرد، مستقل و از سوی دیگر متفکرانه و برگرفته از مشاورین کارکشته و کاربلد بوده را نیازمند است تا اوضاع کشتی در مازندران به صورت سلیقه ای و باری به هر جهت نشود.

مدیریت جدید هنوز محک جدی نخورد

وی با بیان اینکه معمولا میزان موفقیت مدیریتی در کشتی استان در عملکرد آن ها مشخص می شود، افزود: از زمانی که آقای عسکری محمدیان تشریف آورد، کرونا عملا جهان را تحت تاثیر قرار داده و با لغو اردوها و عدم برگزاری مسابقات، هنوز محک جدی نخورد.

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد تصریح کرد: عملکرد مدیریتی هیات جدید هنوز محک نخورده و فقط یک سری تغییرات را در انتخاب مربیان سنین مختلف (نوجوانان، جوانان، امید، بزرگسالان) شاهد بودیم که البته این انتخاب ها خود جای بحث دارد و در خیلی موارد این انتخاب ها مورد انتقاد قرار گرفت.

دنگسرکی ادامه داد: یکی از انتقادها این است که با وجود چهره های شاخص و توانمند در مرکز استان، حتی نام یک ساروی دیده نمی شود!

پیشکسوت کشتی افزود: در شهرستان ساری چهره هایی حضور دارند که می توانند بسیار موثر و کارآمد باشند. چهره هایی چون سید مراد محمدی قهرمان جهان و المپیک که تجربه مربیگری تیم های مختلف کشور را در رزومه دارد و در کشورهای دیگر نیز مربیگری کرده است. حسین کریمی، که سابقه چندین سال مربیگری تیم جوانان و بزرگسالان ایران را داراست و در مسابقات ریو به عنوان مربی حضوری فعال و موثر داشت. علی خدایی چندین سال کمیته نونهالان، چندین قهرمان جهان تحویل جامعه داده است. تقی داداشی مربی تیم ملی در مسابقات بزرگ آسیایی و جهانی و چند مربی تحصیل کرده و جوان که حتی مربیگری در سطح ملی را تجربه کرده اند.

دنگسرکی تصریح کرد: شاید از نظر این بزرگواران، ماها، شایستگی و قابلیت حضور در کشتی استان را نداریم! شاید گنجایش علمی و تجربی ما پایین باشد!

ظرفیت های ساری دارد زیر پا له می شود

وی ادامه داد: برای جامعه کشتی و قهرمانان شهرم که کنار گزارده شدند، احترام بسیاری قائلم چرا که به خاطر پیروزی ها و قهرمانی های آن ها مردم بسیار شاد شدند اما احساس می کنم که تمام عملکرد علاقمندان کشتی این شهر و هیجانات آن ها با این اتفاقات بزرگی که افتاده -کنار گزاردن قهرمانان ساروی- زیر سوال رفته و جامعه کشتی هرگز خود را نمی بخشد چرا که زحماتشان و عشقشان نادیده گرفته شد.

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد با بیان اینکه ساری با چهره ها و قهرمان هایش به تنهایی می تواند یک استان باشد، گفت: این نوع انتخابات غیرکارشناسی و هدفمند، مورد انتقاد این شهر قرار گرفت. شاید اگر هیچ انتخابی از ساری نباشد کشتی استان با سرعت بیشتری مسیر موفقیت را را ادامه خواهد داد!

پیشکسوت کشتی استان، افزود: هرچه باشد ما مازندرانی هستیم و مثل بقیه هم استانی ها به استان مان ارق داریم و از اینکه می بینیم ظرفیت های ساری دارد در زیر پا له می شود، نگرانیم.

مدیریت فعلی از نوع مدیریت وابسته است

وی با بیان اینکه مدیریت ها معمولا بر دو نوع مستقل و وابسته است، گفت: تجربه نشان داده، مدیران مستقل، صاحب اندیشه، دانش و طراحی خلاقانه در پیشرفت امورهستند و مدیران وابسته فاکتورهای گفته شده را دارا نیستند، بنابراین متوسل می شوند به کسانی که بتواند برنامه ریزی کنند، خط و ربط داشته باشند و در پیشبرد امور راهنما باشند.

دنگسرکی با بیان اینکه هنوز برای بسیاری سوال است که این تغییرات در غالب مدیریتی مستقل بوده یا وابسته، گفت: به نظرم مدیریت فعلی از نوع مدیریت وابسته است و این نظر شخصی من است. به عنوان مثال رئیس هیات کشتی در بدو ورودش فردی را به عنوان مشاور برای خود انتخاب کرده که نقش تعیین کننده ای در تصمیمات وی دارد و می توان گفت در تمام تصمیمات مشاوره ای و تصمیم گیری ها در همه امور حتی در گفتمان ها و گفت و شنودها، این فرد دخالت مستقیم و اختیار تام دارد. از اینرو بنده معتقدم مدیریت فعلی از نوع وابسته است آن هم وابسته به شخص خاص! و ما هرچه گشتیم سیستم یا اتاق فکر یا تیمی در مدیریت کشتی استان پیدا نکردیم و تا آنجا که اطلاع داریم همه تصمیمات با مشاوره آن مشاورعالی لحاظ می شود.

وی با بیان اینکه در 10 سال اخیر هیچ نقشی در کشتی مازندران نداشتم و هیچ مسئولیتی در هیات کشتی استان برای اسماعیل دنگسرکی نبوده، افزود: کسی نمی تواند به عنوان مسئول هیات کشتی مازندران ادعا کند برابر با این حکم یا ابلاغی، نقشی یا سمتی (به عنوان مشاور، مربی، کمیته فنی، پیشکسوت و ….) در حد یک روستا یا در مسابقه ای غیر رسمی داشتم. فقط بحث خودم نیست در شهر خودمان، چندین قهرمان ملی داریم که متاسفانه هیچ خبری از آن ها در دست نیست و به اصطلاح آثاری از آنها وجود ندارد.

پیشکسوت کشتی مازندران تصریح کرد: درست است در این مدت بیشتر در قالب یک منتقد ظاهر شدم اما هیچگاه دشمن کشتی استان نبودم بلکه برعکس همواره علاقمند کشتی و نگران حواشی مربوطه بودم.

شاید در حد و اندازه هیات کشتی مازندران نیستیم!

مربی پیشین تیم ملی کشتی آزاد ایران، ادامه داد: تازه متوجه شدیم صلاحیت مربیگری در سطح استان را نداریم! امروزه این هیات بزرگترین لطفی که به ما کرده این است که به ما فهماند در حد و اندازه هیات کشتی مازندران نیستیم!

دنگسرکی درباره عملکرد عسگری محمدیان گفت: زمانی که آقای محمدیان روی کار آمد هیچ مسابقه ای، اردویی، اعزامی، نداشتیم که عملکردشان مورد بررسی قرار گیرد یعنی هنوز به طور جدی محک نخوردند.

این پیشکسوت کشتی در پایان گفت: اولین گام کشتی مازندران، حذف کلیه مربیان با تجربه ساروی مانند آقایان کلانتری، خطیبی، رودپشتی و دیگر دوستان و مربیان جوان و با انگیزه و جویای نام دانشگاهی مانند آقایان دلیری، مناجاتی، دمیرکلائی، جی افزام رضایی کلانتری جواد داداشی و دیگر دوستان و در نهایت مربیان نام آشنای کشتی در سطح جهان تا المپیک مانند آقایان حسین کریمی، سید مراد محمدی، تقی داداشی، علی خدایی (ضمن عذرخواهی از کسانی که نامشان از قلم افتاد) قدم برداشته و به نظر می آید که ریاست محترم هیات و مشاورعالی کشتی مازندران بعد از حدود 70 سال، خلاصه متوجه ایرادی بزرگ در کشتی مازندران گشته اند که آن هم حضور مربیان ساروی در کشتی مازندران بوده و به لطف و اندیشه هیات کشتی استان ایراد وارده به کشتی مازندران به کل از بین رفته و مجموعه مربیان ساروی هم از این تصمیم گیری و اتفاق خوشحال و خرسند بوده چون جملگی مربیان نامبرده عاشق ورزش کشتی و موفقیت آن در عرصه بین المللی می باشند.

تیرنگ آمادگی دارد نقطه نظرات مسئولان و چهره های نامبرده در این گفت و گو را دریافت و منتشر کند.

لینک کوتاه : http://tirangnews.ir/?p=7556

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.