حدود ۲۱هزار مترمربع اراضی ملی در مناطق بابلکنار و بندپی شرقی بابل رفع تصرف شد
حدود ۲۱هزار مترمربع اراضی ملی در مناطق بابلکنار و بندپی شرقی بابل رفع تصرف شد
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بابل از آزاد سازی ۲۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی ملی در مناطق بابلکنار و بندپی شرقی بابل خبر داد.

تیرنگ نیوز: رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بابل از آزاد سازی ۲۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی ملی در مناطق بابلکنار و بندپی شرقی بابل خبر داد.

حسین پورحسین گفت: در راستای اجرای تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از منابع طبیعی۱۷ هزار متر مربع از اراضی ملی در منطقه بابلکنار و نیز سه هزار ۵۰۰مترمربع از اراضی ملی منطقه بندپی شرقی شهرستان بابل توسط نیروهای یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بابل رفع تصرف شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بابل ادامه داد: این دو عملیات با حضور سرجنگلبان، نیروهای یگان حفاظت سرجنگلبانی بابلکنار و بند پی شرقی و نیروهای حفاظت شرکتی انجام شد.

حدود ۸۵هزارو ۹۵۳ هکتار اراضی جنگلی و مرتعی سه شهرستان بابل، فریدونکنار و بابلسر تحت پوشش مدیریت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بابل قرار دارد.

استان مازندران حدود ۲ میلیون و چهار هزار هکتار مساحت دارد که از این مقدار حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار هکتار آن عرصه های طبیعی شامل جنگل و مرتع است.

برای حفاظت و مدیریت عرصه های طبیعی مازندران ۲ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در ساری و نوشهر فعالیت دارند که منطقه ساری حدود ۷۱ درصد و نوشهر حدود ۲۹ درصد این عرصه ها را مدیریت می کند. در مجموع حدود ۵۴ درصد از عرصه های جنگلی شمال کشور را در اختیار دارد و همچنین نیمی از جنگل های هیرکانی ثبت شده در سازمان جهانی یونسکو در جغرافیای مازندران واقع است.

مازندران حدود ۴۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی دارد که در آنها سالانه بیش از هفت میلیون و ۵۰۰هزار تن محصول تولید می شود. این استان در تولید ۱۵ نوع از محصولات کشاورزی و باغی هم رتبه اول تا سوم کشور را دارد، ظرفیت این شرایط در حالی است که تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و باغی در مازندران همچنان از چالش‌های مهم این استان محسوب می‌شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی