جابه‌جایی بیش از 2 میلیون 975 هزار نفر مسافربا ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران
جابه‌جایی بیش از 2 میلیون 975 هزار نفر مسافربا ناوگان حمل و نقل عمومی مازندران
رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ازجابجایی 2میلیون 975 هزار و 690 مسافر در استان از ابتدای سال تا پایان آذر ماه سال جاری خبر داد و عنوان نمود : این میزان که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با تعداد2میلیون 749 هزار و 941 نفرمسافر حدود (8 درصد) افزایش داشته است .

تیرنگ نیوز: رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران ازجابجایی 2میلیون 975 هزار و 690 مسافر در استان از ابتدای سال تا پایان آذر ماه سال جاری خبر داد و عنوان نمود : این میزان که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با تعداد2میلیون 749 هزار و 941 نفرمسافر حدود (8 درصد) افزایش داشته است .

عیسی خادمی اظهار داشت: جابجایی 2میلیون و975 هزار و 690 نفر مسافر در قالب 587 هزار و 974 سفر انجام شده است و از این تعداد مسافر؛ تعداد933 هزار و 164 نفر با وسیله نقلیه اتوبوس و644 هزار 749 نفر با مینی بوس و 1میلیون و 397 هزار و 777 نفر نیز از طریق ناوگان سواری جابجا شده اند .

وی افزود : فعالیت غیر مجاز سایت ها و اپلیکیشن های اینترنتی درون شهری مانند اسنپ و تبسی و… در بخش حمل و نقل بین شهری موجب بروز مشکلاتی برای هموطنان شده است ، توصیه می‌گردد از ناوگان حمل و نقل عمومی که دارای مزیتهای فراوانی همچون امنیت سفر ، رانندگان حرفه ای ، ناوگان دارای شناسنامه و کارت هوشمند ، ایمنی سفر و رانندگان حرفه ای و… هستند برای جلوگیری از هرگونه مشکل استفاده نمایند .

عیسی خادمی ضمن اعلام این مطلب بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در جابجایی مسافر تاکید کرد و افزود : سیاست این اداره کل، حمل ایمن مسافران است و در این راستا نظارت مضاعفی بر نحوه عملکرد شرکت ها و ناوگان عمومی انجام می شود.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت : در بخش جا بجایی مسافر اقدامات خوبی انجام شده است ، به گونه ای که در حال حاضر بسیاری از خدمات به مسافران اعم از فروش بلیت بر بستر وب به آن ها ارائه می گردد و لزوم ارتقای خدمات با توجه به مطالبات مسافران جزو ضروریات ادامه فعالیت در این بخش است .

خادمی گفت: در سیستم حمل‌و‌نقل زمینی ، شرکت‌های مسافربری، رانندگان اتوبوس و خدمه سفر در قبال مسافران خود مسئولیت‌هایی دارند و موظف به رعایت قوانین حمل ونقل هستند .

رئیس اداره حمل و نقل مسافر استان اظهار داشت: در مازندران210 شرکت حمل و نقلی در بخش مسافر فعالیت دارند .

وی در پایان افزود : مسافران می‌توانند هرگونه انتقاد و شکایت خود را از پایانه‌های مسافربری و یا رانندگان حوزه حمل و نقل مسافربین شهری از طریق سامانه ۱۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند تا مورد پیگیری قرار

گیرد و درصورت لزوم درکمیسیون‌های مربوط به تخلف شرکت ، رانندگان یا مالک وسیله نقلیه رسیدگی گردد

  • منبع خبر : روابط عمومی