بهره برداری و آغاز به کار 93 پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران
بهره برداری و آغاز به کار 93 پروژه راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از بهره برداری و آغاز به کار 93 پروژه عمرانی این اداره کل با اعتباری بالغ بر 502میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر خبر داد.

تیرنگ نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از بهره برداری و آغاز به کار 93 پروژه عمرانی این اداره کل با اعتباری بالغ بر 502میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر خبر داد.

حسن جهانیان اظهار داشت:عملیات اجرایی 93پروژه با اعتباری بالغ بر 502 میلیارد تومان در قالب 78 پروژه قابل افتتاح با اعتباری بالغ بر 362 میلیارد تومان و 15 پروژه آغاز به کار با اعتبار 140 میلیارد تومان طی ایام دهه فجر در راه های استان آغاز می گردد.

وی خاطر نشان ساخت: عملیات بهسازی و آسفالت حدود 100کیلومتر از راههای استان در قالب 43 پروژه ،احداث مجتمع خدماتی و رفاهی در محور قائمشهر-بابل،احداث 3 باب راهدارخانه در سطح محورهای مازندران ،عملیات تعریض محور شیرگاه – بابل ( محدوده ابتدای بلوار شهری تا سه راهی کلیج خیل )،عملیات احداث دوربرگردان کلا صفا شهرستان آمل ،عملیات اجرایی روکش آسفالت در سطح محورهای اصلی استان بطول 79 کیلومتر،نصب و راه اندازی 27 دستگاه سامانه ثبت تخلف سرعت ،احداث دیوار ضامن و حائل و مرمت ابنیه دوآب بلده،ساماندهی بستر رودخانه ماشالک و تثبیت پایاب پل کمربندی نوشهربخشی از این پروژه‌هاست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در خصوص پروژه های راهداری این اداره کل عنوان نمود : راه ساخته شده و تحت بهره برداری با گذشت زمان و با توجه به شرایط جوی و طبیعی ، حجم آمد و شد، بار محوری وارده و مشخصات فنی و اجرائی اولیه، به تدریج فرسوده و خرابی هایی در آن پدید می آید. بنابراین ضرورت دارد با آغاز بهره برداری از هر راهی عملیات نگهداری نیز بصورت مستمر در تمام مدت بهره برداری به انجام رسد تا ضمن افزایش عمر راه از متلاشی شدن آن جلوگیری شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی