برگزاری کارگروه استانی بیماران صعب العلاج در اداره کل بیمه سلامت مازندران
برگزاری کارگروه استانی بیماران صعب العلاج در اداره کل بیمه سلامت مازندران
 با حضور دکتر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس و نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان و معاونین، مدیرکل بیمه سلامت مازندران و معاونین و مدیران کل بیمه های پایه استان ؛ جلسه کارگروه استانی حمایت از بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج در اداره کل بیمه سلامت مازندران برگزار شد.

تیرنگ نیوز:  با حضور دکتر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس و نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان و معاونین، مدیرکل بیمه سلامت مازندران و معاونین و مدیران کل بیمه های پایه استان ؛ جلسه کارگروه استانی حمایت از بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج در اداره کل بیمه سلامت مازندران برگزار شد.

با حضور دکتر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، نماینده بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و نماینده مجمع نمایندگان استان در این کارگروه، روسای دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل و معاونین، مدیرکل بیمه سلامت مازندران و معاونین و مدیران کل بیمه های پایه استان ؛ جلسه کارگروه استانی حمایت از بیماران خاص، نادر و صعب‌العلاج در اداره کل بیمه سلامت مازندران برگزار شد. دکتر علی اصغر باقرزاده، عضو کمیسیون بهداشت مجلس، نماینده بابلسر و فریدونکنار و نماینده مجمع نمایندگان استان در این کارگروه طی سخنانی بیان داشت: چند بودجه بسیار مهم در مجلس به لایحه دولت اضافه شد یعنی در لایحه دولت وجود نداشت که با همت نمایندگان و کمک دولت به بودجه ۱۴۰۱ اضافه شد که برای خدمت بیشتر به مردم از طرف مجلس شورای اسلامی انجام شد. دکتر باقرزاده، نماینده مجمع نمایندگان استان در این کارگروه طی سخنانی اعلام کرد: یکی از مباحث ، تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود که روند اجرایی آن شروع شده و لازم است در اینجا از زحمات تمامی پرستاران به صورت شبانه‌روزی زحمت می کشند به ویژه پرستاران استان مازندران تشکر نمایم و روز پرستار را به ایشان تبریک عرض نموده و قدردان همه این عزیزان هستیم. جلسه امروز با موضوع مهم صندوق بیماران خاص، نادر و صعب العلاج است. بیمارانی که هزینه‌های زیادی بر دوش آنها است در بیمارستان ها چه دولتی و خصوصی و همچنین در بخش سرپایی.اعتبار این صندوق در سال جاری بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض هست و ۲۰ هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلات که سهم بیمه سلامت ۲۰۰۰ میلیارد تومان به صورت تسهیلات و پنج هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض است که سهم هر استان مشخص شده و در هر استانی کمیته‌ها و کارگروه‌هایی تشکیل می شود. عضو کمیسیون بهداشت مجلس افزود: بحث های کارشناسی که در شهرستانها بر روی پرونده ها انجام شد به جلسات کمیته اصلی استانی می آید و ما امیدواریم با عدالتی که در پرداخت‌ها انجام می‌شود، اعتماد مردم که عزیزترین هستند برای ما را بتوانیم جلب کنیم. لازم به ذکر است در این کارگروه چند پرونده بیماران خاص، نادر و صعب العلاج استان که به این کارگروه رسیده بود مورد بررسی قرار گرفت و مبالغ این پرونده ها جهت پرداخت مورد بررسی و تایید قرار گرفت.

  • منبع خبر : روابط عمومی