برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه ذوالفنون در ۳ استان کشور
برگزاری مراسم سالگرد ارتحال علامه ذوالفنون در ۳ استان کشور
مراسم سالگرد ارتحال علامه حسن زاده آملی در سه استان مازندران، تهران و قم برگزار می‌شود.

تیرنگ نیوز: سیدعباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان آمل، گفت: ۱۴ عنوان برنامه محوری و شاخص به مناسبت نخستین سالگرد رحلت علامه حسن زاده آملی در استان‌های مازندران، تهران و قم تدوین و تصویب شد.

او افزود: این تعداد برنامه با مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان آمل و مشورت از خانواده علامه حسن زاده آملی تهیه شده و بعد از مراسم دهه آخر ماه صفر برگزار می‌شود.

حسینی به برخی برنامه‌های شاخص در نخستین سالگرد نکوداشت دانشمند فرزانه علامه حسن زاده آملی در تهران اشاره کرد و گفت: این مراسم روز سه شنبه ۲۹ شهریور از ساعت ۱۶:۳۰ در مرکز همایش‌های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

او رونمایی از تمبر یادبود علامه حسن زاده آملی در روز سوم مهرماه همزمان با روز رحلت آن عالم فرزانه در شهرستان آمل، رونمایی از چند عنوان کتاب علامه، برگزاری مجلس بزرگداشتی در صحن مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) در قم با حضور علما و روحانیون و چندین همایش و مجلس نکوداشت، زنگ بزرگداشت علامه ذوالفنون درسوم مهرماه را از مهمترین برنامه‌های نخستین سالگرد آیت الله حسن زاده آملی بیان کرد.

حسینی افزود: همچنین با همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان آمل، ” موکب‌های معرفتی” برای معرفی بیشتر و بهره مندی شهروندان و علاقمندان به آثار و اندیشه‌های علامه حسن زاده آملی در هفته آخر شهریور تا هفته نخست مهرماه در این شهرستان برپا خواهد شد.

حسینی از برگزاری دیدار اعضای ستاد گرامیداشت سالگرد علامه حسن زاده آملی با استاندار مازندران و نیز برگزاری جلسه شورای فرهنگ عمومی استان با محوریت نکوداشت عالم فرزانه در هفته اینده خبر داد و گفت: پیگیری‌های جدی خواهد شد تا رویکرد برنامه‌های نخستین سالگرد رحلت علامه حسن زاده آملی به صورت استانی و همراهی همه شهرستان‌ها برگزار شود/ باشگاه خبرنگاران جوان