برگزاری شورای راهبردی GIS به میزبانی آبفا مازندران
برگزاری شورای راهبردی GIS به میزبانی آبفا مازندران
شورای راهبردی GIS با حضور کارشناسان این بخش از آبفای ۱۰ استان کشور به میزبانی شرکت آب و فاضلاب مازندران برگزار و چالش ها و راهکارهای برون رفت از مشکلات بررسی شد.

تیرنگ نیوز: شورای راهبردی GIS با حضور کارشناسان این بخش از آبفای ۱۰ استان کشور به میزبانی شرکت آب و فاضلاب مازندران برگزار و چالش ها و راهکارهای برون رفت از مشکلات بررسی شد.

در این نشست ابتدا مهندس کریمی معاون منابع انسانی و تحقیقات شرکت طی سخنانی، GIS را دایره المعارف هر سازمانی خواند و گفت: همه بخش های شرکت از خدمات این بخش استفاده می کنند لذا ضروریست ضمن استمرار ، تکمیل خدمات نیز انجام شود.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق شعار سال اظهار داشت: کمیته کاربردی تحقق شعار سال در دو بخش برون سازمانی و درون سازمانی تشکیل شد و سعی کردیم با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان GIS این مهم را فعال کنیم و در بخش مشترکین هم هوشمند سازی قرائت کنتور انجام شد.

مهندس کریمی در ادامه به مشخصات تاسیسات شرکت آب و فاضلاب مازندران پرداخت و گفت: آب شرب مورد نیاز مردم استان از ۷۲۹ حلقه چاه،۳۷۳ دهنه چشمه،۳ سد و ۱ رودخانه با حجم سالانه ۵۲۲ میلیون متر مکعب توسط ۳۶۹۱ کیلومتر خطوط انتقال،۲۰۲۷۹ کیلومتر شبکه توزیع، ۱۲۲۴ باب مخزن ذخیره با حجم۶۳۰ هزار متر مکعب، و ۶۱۳ ایستگاه پمپاژ با ۱۵۲۹۸ لیتر در ثانیه تامین می شود.

در ادامه مهندس ایرج ملک زاده مدیر دفتر توسعه فناوری و خدمات الکترونیک شرکت با اشاره به پیاده سازی سامانه GIS در شرکت گفت: ما در این بخش هنوز ابتدای راه قرار داریم و گامهای اول را در ۳ محور خرید تجهیزات، برداشت GIS ، راه اندازی سامانه در امور و آموزش پرسنل شروع کردیم و با خریداری سامانه GIS طی یکسال اخیر آموزش و استمرار آن نیز انجام شد

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر نبود چالش نقشه پایه گفت: برای عملیاتی شدن GIS و تکمیل این طرح نیازمند نقشه پایه هستیم که امیدواریم با همفکری و تعامل شما محقق شود.

در پایان مهندس محرابی مسئول GIS شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز طی سخنان کوتاهی گفت: شورای راهبردی GIS سال چهارم را سپری می کند که خروجی این تصمیمات برای GIS کشور بسیار مفید و کاربردی است.

وی با اشاره به عقب ماندگی شرکت آب و فاضلاب در بحث GIS اظهار داشت: متاسفانه تاسیسات و سرمایه های شرکتهای آب و فاضلاب مدفون است لذا نیازمند بودجه های بیشتری هست تا با توجه به شبکه های فرسوده، افزایش سطح بهره برداری ها ،خشکسالی ها و … بتوانیم گامهای رو به جلویی برداریم .

مهندس محرابی، سامانه GIS آبفا مازندران را خوب توصیف کرد و با تاکید بر ضرورت تکمیل روال شرکت با این سامانه گفت: این شرکت طی سالهای اخیر با بهره مندی از کارشناسان نخبه توانست پیشرفت بسیار چشمگیری در این بخش داشته باشد که یقینا با ادامه این روند موفقیتهای بیشتری را شاهد خواهد بود.

  • منبع خبر : روابط عمومی