انتقاد مربی مس کرمان از داور بازی با نساجی مازندران
انتقاد مربی مس کرمان از داور بازی با نساجی مازندران
مربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: سعی می کنم در مورد داوری صحبت نکنم اما اینکه بخواهید در هرلحظه برای هر اتفاق یک کارت زرد بدهید، این تیم را قلع و قمع می‌کنید.

تیرنگ نیوز: مربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: سعی می کنم در مورد داوری صحبت نکنم اما اینکه بخواهید در هرلحظه برای هر اتفاق یک کارت زرد بدهید، این تیم را قلع و قمع می‌کنید.

آرتا منهاجی در نشست خبری پس از پیروزی مس کرمان مقابل نساجی مازندران در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور افزود: درست است که ما امروز کارت قرمز نگرفتیم اما دادن کارت های زرد فراوان، تاوان بسیار سختی برای بازی های آینده تیم ما دارد.

وی اظهار داشت: برخوردهای خیلی ساده را اگر از فوتبال خارج کنیم چیزی از فوتبال ما باقی نمی ماند، خطاهایی را در این بازی می گیرید که من واقعا متحیرم چگونه خطایی که در بازی قبل با استقلال روی بازیکن مس کرمان اتفاق افتاد و باید پرسید چگونه ممکن است که چنین خطایی را داور نگیرد؟ چطور ممکن است آن را نبینید؟ اگر چشم ها را هم می بستیم باز صدا به گونه ای بود که انگار با تریلی بازیکن ما را زدند.

مربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: از آن مهم‌تر چطور ممکن است کارشناس محترم در تلویزیون بگوید صحنه خطا واضح نیست؟ می توانید بگویید نظر من چیز دیگری است اما اینکه یک صحنه از ۱۰ زاویه پخش می شود چگونه می گویید که واضح نیست؟

تفاوت محاسبه وقت اضافه نیمه نخست و دوم بازی

وی تصریح کرد: وقت کشی در بازی دلخواه تیم مس کرمان نیست و این وقت کشی ها از جانب حریف هم پیش از آنکه ما به گل برسیم اتفاق افتاد و این موضوع در حال تبدیل به یک فرهنگ شده که زیبا نیست؛ شاید فشار نتیجه همه را به این سمت سوق می دهد و این اتفاق می افتد.

منهاجی افزود: خیلی از این مسائل از پیش تعیین شده نیست و وقت اضافه زمانی در نیمه اول کم گرفته شده، آن را در نیمه دوم زیاد محاسبه کردند و باید پرسید که آیا ما دو قانون داریم؟

وی عنوان کرد: در مورد گرفتن ۱۰ دقیقه وقت اضافه برای نیمه دوم بحثی ندارم و بحث من در مورد تفاوت نوع محاسبه وقت اضافه نیمه نخست و دوم بازی مس کرمان و نساجی مازندران است.

مربی تیم فوتبال مس کرمان گفت: به تیم و تماشاگران خیلی خوبمان تبریک می گویم که در زمان محاسبه ۱۰ دقیقه وقت اضافه، لحظات پرفشار و بار روانی بسیار سنگینی را تحمل کردند.

حس تنها ماندن تیم مس باعث این پیروزی شد

وی همچنین اضافه کرد: امروز پای یک سه امتیاز بسیار مهم برای تیم ما در میان بود و حساسیت این بازی از هر نظر برای تیم ما بسیار حائز اهمیت بود و بازیکنان بخوبی آن را درک کردند.

منهاجی افزود: پس از باخت مقابل استقلال تهران و وضعیت تنها ماندن تیم مس کرمان با شرایط سختی مواجه بودیم که باعث اتحاد و همیت و تلاش دوچندان تیم ما شد و در نهایت سه امتیاز حساس از این بازی کسب کردیم.

وی یادآور شد: اتفاقات مثبتی در تیم مس کرمان افتاده بود اما نتیجه نمی گرفتیم و اقدامات، امروز منجر شد تا نتیجه هم بدست بیاید.

مربی تیم فوتبال مس کرمان بیان کرد: بازی در نیمه نخست به‌لحاظ فنی کیفیت بالاتری داشت و تیم مس کرمان فوتبال خیلی خوبی ارائه کرد و خیلی سخت است که در دقایق اول گل اتفاقی آنچنانی در این بازی با حساسیت بالا دریافت کنید و بتوانید به‌لحاظ فنی تیم را جمع و جور کنید و در همان نیمه به بازی برگردید.

وی گفت: این بازی اگر به‌لحاظ فنی بسیار سخت بود اما بازیکنان مس کرمان با حفظ یکپارچکی و نظم تیمی، توانستند مسائل فنی را در زمین پیاده کرده و گل های زیبایی وارد دروازه حریف کنند.

منهاجی ادامه داد: گل نخست مطابق برنامه کادر فنی وارد دروازه حریف شد و باوجود توصیه های سرمربی که نکات مهمی را گفته بود، در فاز دفاعی بخوبی عمل کردیم اما استرس بازی برای حفظ سه امتیاز باعث شد در لحظاتی که توپ را داشتیم، بخوبی عمل نکنیم.

وی افزود: نساجی مازندران در نیمه دوم بازی واکنش خوبی داشت و تلاش می کرد که نتیجه را برگرداند و ما هم موقعیت های طلایی در همان زمان داشتیم که باید از آن بهتر استفاده می کردیم.

پیشرفت مس کرمان را ادامه می دهیم

مربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه نساجی تیم کوچکی نیست و مطهری نیز از سرمربی های بزرگ کشور است گفت: فرایند برگشتن به بازی توسط تیم مس کرمان در کنار حساسیت و بار روانی برای ما بسیار خوشحال کننده است و اکنون در جدول آرامش بیشتری داریم و امیدوارم این سیر پیشرفت را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: پیشرفت برای مس کرمان فقط کسب نتیجه نیست ما بایستی بتوانیم تمامی شرایط این تیم را بهبود بخشیم.

نوع برخورد با تیم ها متفاوت است

منهاجی تاکید کرد: قانون یکسان است لذا در برابر قانون نیز باید یکسان باشیم و به احترام طرفداران استقلال که ابراز دلخوری کردند می گویم که این قانون تا جایی اطلاع دارم یکی است و برخورد نیز باید یکی باشد.

وی ادامه داد: احساس می شود یک مقدار نوع برخوردها با تیم ها متفاوت است.

ضرورت توجیه مربی خارجی استقلال

مربی تیم فوتبال مس کرمان در پاسخ به سوالی در خصوص نوع برخورد مربی استقلال در کرمان و رای کمیته انضباطی افزود: اعتراض را ادامه نمی دهیم و از این پس بهتر است که احترام گذاشته شود اما باید به مربی خارجی استقلال یادآوری کنیم که برخوردها، صحبت و نوع حرکات این افراد مطلوب نیست و به‌نظر می رسد که باید توجیه شوند.

وی با بیان اینکه بنظر می رسد که این نوع برخوردهای این مربی در حال ادامه یافتن است عنوان کرد: نوع برخورد در فرهنگ ها تفاوتی ندارد زیرا بسیاری از مسائل در تمام دنیا یکسان است، آیا حیوان شما با ما فرق دارد؟

منهاجی خاطرنشان کرد: عده ای به مربیان ما طعنه می زنند که زبان خارجی بلدند اما باید پرسید که کار کدام طرف اشکال دارد؟ چرا ما را پایین می آورید؟ چرا یکبار به آن طرف تذکر نمی دهید؟ اگر می گویید احترام خب از خودتان شروع کنید.

اصل قضیه توهین مربی استقلال را منحرف نکنید

وی ابراز داشت: چرا متوجه اصل قضیه نیستید و چرا موضوع را منحرف می کنید؟ من چه اسپانیایی و یا پرتغالی مسلط باشم یا نه، معنی کلمات را بدانم یا ندانم، زبان حرکات بدن را می دانم اما نمی خواهم این موضوع را باز کنم.

مربی تیم فوتبال مس کرمان افزود: نباید مسائل را ادامه بدهم و باید به سمتی برویم که فضا مناسب تر باشد زیرا احترام، احترام می آورد و بنظر من یک وجه از تمامی این قصه ها بخاطر محرومیت تعلیقی مربی استقلال بود و به همین منظور موضوع را به سمت دیگر منحرف می کنند.

تیم فوتبال مس کرمان در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در ورزشگاه شهید باهنر کرمان موفق شد که با نتیجه دو بر یک بر نساجی مازندران غلبه کند.

  • منبع خبر : ایرنا