امشب دو مازندرانی در جستجوی طلا در بلگراد/ طلای جانانه کامران قاسم‌پور
امشب دو مازندرانی در جستجوی طلا در بلگراد/ طلای جانانه کامران قاسم‌پور
در چهارمین و آخرین روز برگزاری مسابقات جهانی کشتی آزاد در بلگراد، سه کشتی‌گیر مازندرانی در مسابقات فینال و رده‌بندی روی تشک خواهند رفت.

تیرنگ نیوز: رضا اطری کشتی گیر بابلی با ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن و رحمان عموزاد کشتی‌گیر بهشهری با جان دیاکومیهالیس از آمریکا برای کسب مدال طلا مبارزه خواهند کرد.

محمدحسین محمدیان کشتی‌گیر ساروی نیز برای کسب مدال برنز به مصاف برنده دیدار میان زبیگنیو بارانووسکی از لهستان و ماگومدخان ماگومدوف از آذربایجان می‌رود.

بازی‌های رده بندی محمدیان و فینال اطری و عموزاد از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۳:۰۰ برگزار خواهد شدو

تیم ملی کشتی ایران که ۸ مازندرانی در آن حضور دارند تاکنون با یک طلای کامران قاسم‌پور، دو نقره حسن یزدانی و محمد نخودی و دو برنز امیرحسین زارع و یونس امامی نائب قهرمان جهان شده است و با کسب احتمالی سه مدال دیگر، جمع مدال‌های ایران از این آوردگاه جهانی به ۸ مدال می‌رسد که در تاریخ این بازی‌ها بی‌سابقه بوده است.

طلای جانانه کامران قاسم‌پور با شکست دوباره کاکس

کامران قاسم‌پور که بعد از چند سال ماندن پشت خط حسن یزدانی در ۸۶ کیلوگرم، سال گذشته برای نخستین بار در ۹۲ کیلوگرم صاحب دوبنده تیم ملی شد و با شکست جی‌دن کاکس آمریکایی در نیمه‌نهایی و قربان‌اف روسی در فینال، قهرمان جهان شد، امسال هم به دومین فینال متوالی جهانی‌اش رسید و باز هم طلا گرفت.

قهرمان سال گذشته جهان که بعد از یک دور استراحت، ادلان ویسخانوف از فرانسه و احمد باتایف از بلغارستان و میرانی میسورادزه از گرجستان را شکست داد و فینالیست شد، در مبارزه فینال، در حالی که کشتی در شرایط مساوی دنبال می‌شد، اخطار سی ثانیه کم‌کاری به کامران قاسم‎پور داده شد که او با یک‌خم، دوخم‌های معروفش حریف را خاک کرده و صاحب دو امتیاز شد.

در وقت دوم هم کامران اجازه نداد، کاکس از حملات متوالی‌ به پایش برسد و در خلال این درگیری از ناحیه پیشانی هم دچار آسیب‌دیدگی شد.

کامران قاسم‌پور با وجود ضربات ناجوانمردانه و حرکات خطای کاکس آمریکایی، او را مغلوب قدرت و غیرت و تفکر خود کرد.

کاکس که عصبی شده بود، در ثانیه‌های آخر نیز همچنان حمله می‌کرد، اما این کامران قاسم‌پور بود که دو بر صفر این مبارزه را به سود خود تمام کرد.

امامی به حق واقعی‌اش نرسید و برنز گرفت

امامی که سال ۲۰۱۹ صاحب نشان برنز جهان در وزن ۷۰ کیلوگرم شده بود، در مبارزه رده‌بندی، ساگار جاگلان از هند را در پیش داشت و برنز گرفت.

او در تایم اول دو امتیاز از حریف هندی گرفت و در وقت دوم هم باز بهتر و هشیارتر از جاگلان کشتی گرفت و امتیازات خود را افزایش داد. مبارزه دو کشتی‌گیر با نتیجه شش بر صفر به سود یونس امامی پایان یافت./ تابناک