استقرار راهداران مازندران در سطح محورهای کوهستانی
استقرار راهداران مازندران در سطح محورهای کوهستانی
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اظهار داشت: با توجه به هشدار هواشناسی و کاهش دما و بارش برف در48 ساعت آینده در سطح تمامی محورهای کوهستانی استان راهداران آمادگی کامل برای بارش های احتمالی و خدمت به کابران جاده ای را دارند.

تیرنگ نیوز: مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران اظهار داشت: با توجه به هشدار هواشناسی و کاهش دما و بارش برف در48 ساعت آینده در سطح تمامی محورهای کوهستانی استان راهداران آمادگی کامل برای بارش های احتمالی و خدمت به کابران جاده ای را دارند.

حسن جهانیان خاطر نشان ساخت: در طول 10400 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی مازندران 22 راهدارخانه فعالیت دارند که 300 نفر از راهداران سخت کوش در قالب 36 اکیپ راهداری زمستانی و با 200 دستگاه ماشین آلات راهداری( بلدوزر ، گریدر ، لودر ، کامیون ، نمک پاش ، دستگاه برف خور و دستگاه آب نمک پاش و سواری کمک دار ویژه ( گشت راهداری ) در 3700 کیلومتر از راه های برفگیر و کوهستانی استان و کوهستانی استان و13 گردنه بطول 700 کیلومتر گردنه برف گیر به انجام فعالیت های راهداری زمستانی مشغولند.

وی ضمن اشاره به این مطلب که در حال حاضر تمامی محورهای اصلی و شریانی استان باز و تردد در آنها برقرار است ، گفت: با توجه به کاهش دما در سطح محورهای کوهستانی به کلیه رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی را دارند توصیه می شود ضمن رعایت قوانین و مقرارت ، تجهیزات و امکانات ایمنی از جمله زنجیر چرخ را همراه داشته باشند.

جهانیان افزود : با توجه به اینکه در زمان بحران و شرایط بد جوی اولویت کاری راهداران محورهای شریانی و اصلی بوده ، از این رو از هموطنان عزیز خواهشمندیم با توجه به هشدارها و اطلاعیه های مکرر رسانه های حقیقی و مجازی از سفر و گردش به مناطق ییلاقی و کوهستانی به جد پرهیز نمایند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن اعلام این خبر که موجودی انبار شن و نمک نیزکنترل شده است تصریح کرد: استفاده حداقلی از نمک را برای جلوگیری از آسیب رساندن به ابنیه فنی راه ضروری دانست و افزود در سایه حضور فعال و پر رنگ و چشمگیر راهداران در محورهای برفگیر استان به همراه اقدامات ایمنی اداره کل و فرهنگ سازی و رعایت قوانین و مقررات از سوی رانندگان عزیز انشاءا… شاهد کاهش تصادفات و فوتی های ناشی از آن در سطح راه های استان باشیم.

گفتنی است : مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای استان نیز شماره تلفن 141 (گویا ) و همچنین سامانه پیام کوتاه 10000141 آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راه های این استان می باشد.

  • منبع خبر : روابط عمومی