1
گزارش تیرنگ از سفر یکروزه و خاطره انگیز رئیس مجلس به مازندران؛

از عکس یادگاری با یک نوجوان خجالتی تا بازدید از کارخانه‌ شالی‌کوبی

  • کد خبر : 6954
  • ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
از عکس یادگاری با یک نوجوان خجالتی تا بازدید از کارخانه‌ شالی‌کوبی

تیرنگ نیوز- گروه سیاسی: رئیس مجلس شورای اسلامی در یک سفر یک روزه کاری به مازندران سفر کرد. چند دیدار، شرکت در جلسه بررسی مسائل استان مازندران، نشست مشترک با نمایندگان و مدیران مازندران و سخنرانی در یادواره شهدای «هادی‌شهر» استان مازندران از مهمترین برنامه‌های‌ محمدباقر قالیباف در استان مازندران بود. رئیس مجلس همچنین در […]

تیرنگ نیوز- گروه سیاسی: رئیس مجلس شورای اسلامی در یک سفر یک روزه کاری به مازندران سفر کرد.

چند دیدار، شرکت در جلسه بررسی مسائل استان مازندران، نشست مشترک با نمایندگان و مدیران مازندران و سخنرانی در یادواره شهدای «هادی‌شهر» استان مازندران از مهمترین برنامه‌های‌ محمدباقر قالیباف در استان مازندران بود.

رئیس مجلس همچنین در جریان سفر به مازندران با حضور در یک واحد شالیکوبی در شهر هادی شهر با جمعی از شالیکاران استان مازندران دیدار و گفتگو کرد و پای حرف ها و دردودل های آن ها نشست.

عکس یادگاری با یک نوجوان در مازندران

در حاشیه بازدید از کارخانه‌های شالی‌کوبی مازندران، رییس مجلس شورای اسلامی با یک نوجوان خجالتی، عکس یادگاری گرفت.

دکتر قالیباف در صفحه شخصی خود در اینستاگرام در این باره نوشت:

«‏یکی از کارخانه‌های شالی‌کوبی، نوجوانی خجالت می‌کشید برای عکس گرفتن جمعیت را کنار بزند و جلو بیاید. با کمک یکی از دوستان در اواخر بازدید بالاخره جلو آمد و عکس گرفتیم. با موبایل خودش هم عکس گرفتند که داشته باشد. این عکس هم شد یکی از یادگاری‌ها از سفر امروز به استان شهیدپرور و زرخیر مازندران».

حضور در مازندران برایم خاطره است

محمدباقر قالیباف که سخنران اصلی مراسم یادواره ۷۰ شهید هادی‌شهر و روستاهای همجوار بود در این مراسم اظهار کرد: حضور در مازندران برایم خاطره است و من را به یاد مردم ولایتمدار و محب اهل بیت در دوران دفاع مقدس از قله‌های سر به فلک کشیده شمال غرب تا رودخانه خروشان اروند، می‌اندازد. همرزم و هم‌سنگران عزیزی از مازندران در دفاع مقدس داشته‌ام و جایی از جبهه نیست که پای مردم و جوانان مازندران به آن نرسیده و خون جوانان استان در آن نریخته باشد، از قله‌های منطقه مریوان و ارتفاعات شیخ محمد در منفی ۲۰ درجه تا هوای گرم جنوب فاو و عملیات والفجر ۸ گواه رشادت‌های مردم این سرزمین است.

وی گفت: محبت، صفا و صمیمیت مردم مازندران را در زمانی که توفیق خدمت در سپاه کربلا را داشتم، دیدم و همان گذشت و صفا امروز من را با افتخار به این منطقه آورده است.

قالیباف با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان از جمله سردار دل‌ها شهید سلیمانی ادامه داد: وقتی این شهید والامقام به بحث حلب و خان‌طومان می‌رسید بحث از مدافعان و جانفشانی‌های مازندرانی‌ها می‌کرد و امروز به یاد چنین شهدایی گردهم آمدیم.

مردم هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده اند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه همه شکوه و عظمت دوران دفاع مقدس ناشی از نقش مردم بوده زیرا نقش مردم شکوه آفرین و افتخار آفرین بوده است، گفت: مردم هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده است و امام امت آموخت که اگر ایمان و باور به سنت‌های الهی داشته، مردم دار باشید و مردم دخیل در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها باشند، هیچ قدرتی توان مقابله با ملت رشید را نخواهد داشت.

برخی‌ها به جای تکیه بر مردم از دشمن تمنا می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی منطق خداباوری، مردم باوری و ایمان داشتن به سنت‌های الهی را زمینه دستیابی به پیشرفت یاد کرد و گفت: دفاع مقدس نشان داد هر موضوع ناشدنی، شدنی است و آن‌هایی که می‌خواهند القا کنند نمی‌توانیم به جای تکیه بر مردم، تمنا از دشمن می‌کنند.

وی ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس این فرصت را فراهم کرد تا پیچیده‌ترین تجهیزات و امکانات و موتورهای متعدد پیچیده، فنی‌ترین و پیچیده‌ترین موتورها و امکانات را برای انواع موشک‌های بالستیک، کروز، سطح به سطح و غیره را با توان داخلی بسازیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به کنارگذاشتن تعدادی از تولیدات خودرو در مازندران به دلیل ناقص بودن قطعات، گفت: یک فرهنگ قادر است موشک‌های کروز را از صفر تا ۱۰۰ بسازد و فرهنگی دیگر یک موتور برف‌پاکن ماشین را نمی‌تواند بسازد زیرا منافع برخی افراد در سیستم اجازه ساخت نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌های کشور عظیم و بزرگ است، گفت: متأسفانه کسانی در سیستم بروکراسی و تصمیم‌گیری هستند که اعتقاد به سنت الهی و خداباوری ندارند و این از مشکلات ما به شمار می‌رود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اظهار اینکه مشکلات مردم از جمله فشار معیشتی و اقتصاد را درک می‌کنیم، گفت: فشار معیشتی نه تنها بر طبقه مستضعف بلکه طبقه متوسط و کارمندان را دچار مشکل کرده است و این مسائل را با همه وجود حس می‌کنیم.

قالیباف عنوان کرد: اگر کسی چندسال قبل با حقوق یک ماه دو سکه می‌خرید امروز با حقوق چهار ماه نمی‌تواند یک سکه بخرد و این به معنای ضعف در پول ملی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفتگو با کشاورزان گفت: امروز برنج کشاورز را با کیلویی ۲۱ هزار تومان نمی خرند اما واسطه‌ها آن را به قیمتی بالاتر می‌فروشند و هزینه‌های کشاورزی بالا رفته است.

‏کمبود ۵۰۰ هزار واحد مسکن در سال

وی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت خالی خانه‌ها تاکید کرد و جلوی افرادی که با خانه‌های خالی سفته بازی خواهند کرد خواهیم گرفت و جهش تولید مسکن نیز به شدت پیگیری می‌کنیم.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در کشور به یک میلیون مسکن نیاز داریم گفت: بنیاد مسکن ۲۰۰ هزار مسکن و ۳۰۰ هزار مسکن توسط مردم در سال ساخته می‌شود ولی ۵۰۰ هزار مسکن در کشور کم داریم و باید سیاست‌های جبرانی برای واگذاری خانه‌های ارزان قیمت به مردم طراحی شود.

قالیباف با اظهار اینکه عهد خود را با مردم فراموش نمی‌کنیم، لایحه دو فوریتی دولت برای افزایش سرمایه بدون حق تقدم صاحبان و تصویب و ابلاغ آن به دولت را از دیگر کارها بیان کرد و گفت: همچنین در کالاهای اساسی باید با کالابرگ الکترونیکی به خانواده‌های در اولویت واگذار شود.

مجلس برای گره گشایی از مردم به دولت کمک می‌کند

وی گفت: مجلس یازدهم در چارچوب وظایف عمل می‌کند و آثار آن را مردم خواهند دید و امروز مجلس برای کمک به دولت از هیچ موضوعی مضیقه نمی‌کنیم و هر کاری برای گره گشایی از مردم را وظیفه می‌دانیم.

قالیباف با بیان اینکه برخی‌ها در پی ایجاد تشدد در مدیریت هستند ولی مجلس دنبال این مسئله نیست، گفت: کاستن مشکلات از دوش مردم وظیفه مجلس است.

وی گفت: مجلس در جنگ اقتصادی باید در میان مردم باشد و ما به عنوان خدمتگزاران در میدان هستیم تا وظیفه‌ای که مردم به مجلس محول کرده است به درستی پیش بریم.

وی با تاکید بر اینکه مجلس باید میدان را برای مردم فراهم کند، گفت: مردم و جوانان بهترین کسانی هستند که اقتصاد را حل خواهند کرد.

حرف آخر

به گزارش تیرنگ، سفر یکروزه رئیس مجلس به مازندران که حاصل آن قرار گرفتن در جریان آخرین وضعیت مازندران با حضور در نشست مشترک با مسئولان و مدیران و نمایندگان استان، چند دیدار و بازدید بوده، اثرات و نتایج مثبتی در پی داشته است. دکتر قالیباف در اینباره در اینستاگرام خود نوشته است: «ان‌شاء‌الله بتوانیم با استخراج دقیق نظام مسائل این استان و طراحی اقدامات عملی در سه سطح محلی، منطقه‌ای و ملی، اقدامات موثری برای بهبود وضعیت معیشتی مردم استان برداریم و به سوء مدیریت و بی‌برنامگی فعلی پایان دهیم.». ان‌شاء‌الله

لینک کوتاه : http://tirangnews.ir/?p=6954

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.